Včely v bytě

Dobrý den. Mám takový dosti podivný problém. Ode dnška se mi začaly ve velikém počtu objevovat živé včely na oknech a semtam mi nějaká vlétla do bytu. Přišla jsem z práce, a co nevidím! Na zemi leží mrtvá včela. Obyčejná, trapně neškodná včela. Musela mi tam vletět, jak jsem byla pryč. Spláchla jsem jí do WC. O několik hodin později mi létala zase jiná včla kolem okna. Divila jsem se tomu, včely bývají obvykle zaneprázdněny sběrem pylu a kolem oken se nemotají. Teď to ale bylo jiné. Včela zkoumala okno a vypadalo to, že si v něm chce udělat hnízdo. Ventilací mi vlétla do bytu, kde vše nechápavě zkoumala, a zamotala se do mé paruky. Nemohla jsem ji dostat ven, na pakruku jsem šlápla a tím ji usmrtila. Nešáhnu tam, bojím se, že mne bodne. A je tam doteď. Kolem okna mi však začala létat další včela. Pak byl chvíli klid, a pak zase dvě včely. Nedalo mi to a zavřela jsem okno. Ne, že bych měla ze včel strach, ale moje čivava je alergická a jak ji jednou včela bodla, tak tak že přežila. Na balkóně jsem pak taky viděla létat včely a když už jsem nalezla polomrtvou včelu na zemi pokoje, kde bývá má čivava nejčastěji, můj pohár trpělivosti poněkud přetekl. Řekla jsem si, že by bylo užitečné sem napsat. Pro informaci dodávám, že bydlíme ve třetím patře a že by se včely toulaly tak vysoko, tomu moc nerozumím. Nemohou mít na naší střeše úl? Nemohou se tam rojit? Pokud ano, co mám dělat? Volat hasiče? Jak mám ty včely odpudit? Předem děkuji, za každou radu budu moc vděčná!

Včely v bytě

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.