mnohonozka

V byte v cihlovem dome v centru Prahy jsem objevila tohoto skudce, zrejme mnohonozku. Toto je prvni lezouci, kterou jsem objevila. V minulosti jsem nasla hodne zkroucenych (zrejme nezivych) hlavne mezi drevenymi, dvojitymi okny. Zajimalo by me, kde se v byte vzaly a hlavne jak se jich zbavit??? Diky predem

mnohonozka

mnohonožky jsou téměř výhradně býložravé tzn, do bytu si je zanesete např. se zeminou pro pokojové kytky. Typicky kompost....

Diky. Jen nevim, jeslti to muze byt muj pripad - mam velmi tmavy byt, temer zadne kvetiny neprezivaji a uz jsem jakekoliv pestitelske ambice vzdala. Aktualne mam 1 kytku - drzaka, tot vse. A tyhle zviratka, nebo jejich zbytky objevuji v mistnostech, kde ani nikdy zadne kvetinace nebyly - WC a vcera nove koupelna. Za prackou jsem nasla zase jednu nezivou "spiralu", pri dopadu na dlazbu zni skoro jako kov a vzhledem k tomu, ze byla rozlomena na vic casti, mohla jsem videt, ze uvnitr je duta... Je to vubec nejaka mnohonozka? Nemuze jit o neco jineho? Moc diky za pomoc!

Taky jsem měla s tímto tvorem problémy. Zjistila jsem (pozorováním), že to je noční tvor a je citlivý na světlo (když se podíváte v okolí vašeho bydliště po zemi kolem lamp, určitě je najdete)....
Ale zpět. Měla jsem byt v suterénu a špatně těsnící okna. Lezly dovnitř právě pod oknem.
Vyřešila jsem to tak, že jsem nasypala jed pod okno (do té netěsící díry). Bohužel, okno jsem pak nevyužívala na větrání, aby mi jed "nenalétal" do bytu...

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.