Štípance

Dcerka má už několik týdnů 1-3 štípance denně asi 1cm velký červený flíček a tečičku uprostřed, vždy na zádech nebo břiše. Objevují se jak ráno tak odpoledne po spaní, tak usuzuju to štěnice nejsou. Ložnici jsem postříkala škvíry mezi kobercem a zdí biolitem na lezoucí hmyz, ložní prádlo oprala, ale na druhý den měla štípance zase. Nicmméně jsem nenašla ani hovínka ani nikdy nezahlédla samotného pachatele. Zvířata krom rybiček doma nemáme, ale mohla si blechu donést od psa od známých. Než začnu hubit blechy, chci se zeptat, jaký by to ještě mohl být jiný hmyz?

ty blechy vypadají nejpravděpodobněji

Chci se taky přidat.. mi už ten problém máme cca 2 měsíce, nejdříve sme si mysleli, že máme co dočinění s komáry, ale již pečlivě používáme Biolit proti mouchám a komárům, takže oni to nebudou, a nedávno jsme dokonce asi pachatele objevili, ale neměl jsem po ruce kvalitní fotoaparát, abych mohl udělat pár snímků. Jsou to takoví strašně malinkatí broučci, lehce nahnědlé barvy, ale tak cca 0,1 - 0,5mm opravdu titerní.. je to jen jako tečka.. po delším pozorování si člověk všimne, že se to hýbe... ale taky zatím nevím, co by to mohlo být...

Máme doma něco podobného, už se Vám podařilo zjistit, co to je ? Štípance jsou vždycky třeba 3 v řadě, nevím jestli to může být způsobeno tím broučkem... Děkuji za odpověd

V tomto případě se bude pravděpodobně jednat o štěnice. Ano bývá to v řadě 3-5 štípanců.

Ahoj, mam stejný problém. Už přes měsíc mám každý den na těle štípance, které svědí. Jsou velké skoro 3 cm v průměru a uprostřed je bila zduřelá kůže s červenou tečkou uvnitř. Pod světlem jsem viděla titěrnou malou tečičku, jak se pohybuje, ale nepodařilo se mi ji chytit ani nijak identifikovat. Štípance jsou obvykle dva vedle sebe, nebo i jednotlivě. Prosím poraďte mi, co to je a jak proti tomu mám zakročit. Manžela nic nekouše. Děkuju moc.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.