Červ/housenka? Komu patří?

Dobrý den.
Chtěla bych Vás poprosit o identifikaci housenky, kterou jsem objevila v úložném prostoru postele, kde jsou volně položené péřové peřiny a jiné lůžkoviny.
V pokoji jsem zahlédla malého světlého (skoro bílého) motýlka, tak jsem se domnívala, že jde o mola šatního. Ale podle fotografií se housenka vůbec neshoduje s molem.
Ta naše je asi necelý 1cm velká, tmavší barvy (spíš mi přijde tmavě oranžová s černými lemy). Ze spoda je žlutá. Má hodně nožiček a hlavně, má na "zadečku" takový ocásek z chmýří.
Jedná se o housenku mola? Housenky jsem našla lézt po lůžkovinách, někde byly už i mrtvé uschlé. Na lůžkovinách jsem ale žádné dírky nenašla.
Prosím o radu, oč se jedná, příp. jak toto zvířátko zahubit.
Děkuji, Jana

Jo, to je přesně ono! Moc děkuji za identifikaci, teď se mi bude lépe hledat způsob likvidace, když vím, oč jde.
Ještě jednou díky moc.
Jana

Dobrý den,
v kytce šeříku jsme si přinesli domů malou světlezelenou housenku, která měřila asi 1 cm.
Po asi 10 dnech nám v zavařovačce vyrostla na 3 cm, má průměr asi 7 mm, nemá žádné chloupky, je světlezelená, místy až do šeda, na bocích má tenoučký bílý proužek, a zadeček má takový zvláštně špičatý - z profilu to vypadá jako do pravého úhlu :) žere jetel a šeříkové listí.
Rádi bychom věděli co z ní nakonec vyleze?

Nedaří se mi sem přiložit fotografii.

Děkuji za odpověď

Dobrý den chtěla bych se zeptat na červy. Nejdříve jsem je našla u postele. Tak jsem vše z úložného prostoru vyhodila a koupila si voňavé tablety a dala je do úložného prostoru. Za dva dny jsem opět našla červy za postelí. Když jsme postel rozebrala našla jsem jich dost pod postelí. Prosím co mám dělat. Červ je do světle hnědé barvy až do světlé rezavé. Děkuji Pavlína

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.