škůdci v omítkách

Prosim o radu. Bydlíme v novostavbě,kde se nám po roce zacali odlupovaat malé kousky omítky. Vypadá to jako by se klubali malincí asi 1mm velcí broučci. Je to převážně ve vyšším patře,kde je větší teplo. Můžou v nových omítkách žít škůdci? Iva

To nevím, ale podle mně je to nepravděpodobné. Omítku mohou "použít" leda tak jako místo ke kuklení. Za odlupování podle mne může vlhkost. Kdyžtak přidejte foto.

Dobrý den,okolo oken podál celé zdi až dolů máme podivné tvorečky,je to malinkaté a podrobně jsem nezkoumala co to je.vypadá to jak suché,v rožku u stropu je jich víc,jako by hnízdečko.Vidím to prvně,nevadí jim světlo,ani zima,co to je?
Máme doma kočku a dva potkánky.
Děkuji za rady

Tak jsem je zkoušela včera večer setřít ,ocet+voda,ale dneska byli v jiných rožcích v chomáčích.Je to malinké,skoro průhledné,malinkatý brouče,asi budu muset použít nějakou chemii na ně.

Dobrý den!
Mám podobný problém - v rohu místnosti nad oknem, v dětském pokoji a ložnici máme též tyto malinkaté tvorečky. Už asi 2 měsíce s tím bojuji, mám strach, aby se mi to nerozlezlo všude. Podle mě se jedná o pisivky. Zkoušela jsem na ně
Savo na plíseň na zdech (i když tam plíseň není) - to na chvilku pomohlo, ale vrátili se. Teď zkouším biolit.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.