co je to zač?

Dobrý den,

prosím o pomoc s identifikací, máme v ložnici brouky, na zdi, mrtvé na podlaze, našli jsme je i v cestovních taškách. Všechno jsme vyklidili, ale žádný zdroj jsme nenašli. Prosím jak se jmenuje nebo co dělá, jak se toho zbavit? Má asi 1 cm, leze i lítá. Bojím se, máme malé dítě.
Děkuju moc!

co je to zač?

No to já právě nevím. Ve skutečnosti je víc černý, nevím co tohle bylo za mrchu vybledlou, asi jsem to špatně vyfotila, ale jsem z toho zoufalá. Prosím, jak se toho zbavit? Prohledali jsme vše a nenašli zdroj. Má to hnízdo? Dvě, tři larvy jsme našli, ale nic většího. Děkuju moc za odpověď!

Kožojed to asi nebude, ten by byl mnohem menší. Kožojed měří maximálně několik mm. (4). A o tomto broučku říkáte, že měří 1 cm. Tak fakt netuším, co by to mohlo být.

no ten pásek tam právě nemá, myslím že je celý řerný a nenašli jsme jedinou larvu doma, opravdu důkladně uklízíme a počet se zmenšil a z deseti na dva za den. Ale žádné hnízko nikde. Na římse máme hodně holubů, ale nechce se mi věřit, že by to mohlo být z toho. Jinak velikostí bude do centimetru. Těch 7-9mm by mohlo odpovídat. Někde jsem četla, že neškodí, někde že štípe a dokonce že přenáší choroboplodné zárodky. Jak to řešit když nemáme zdroj? Prostě není!

A děkuju moc za pomoc!

Tak pro informaci pro ostatní... Našla jsem hnízko kožojedů (ano, podle larvy to opravdu byli oni) a bylo v sáčku od vysavače... a musím říct, že takový hnus jsem dlouho neviděla. Bylo jich tam snad sto. Ideální prostředí, teplo, vysátý všechen bordel z bytu, no ráj pro tyhle mrchy. Hrůza tak veliká, že šel do popelnice celý vysavač.
Od té doby ANI JEDNA POTVORA!

Děkuju moc za radu, už měsíc máme čisto, tak můžu říct, že jsme se jich zbavili docela jednoduše...

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.