Nějaký hmyz s dvěma štětinami v hlíně i mimo ní

V květináči mám nějaký (asi) hmyz. Přikládám fotky z mikroskopu. Je průhledný, mírně chlupatý, má dvě štětiny na zadku, asi 6 noh (viděl sem jen 4 ale asi měl 6 ale nejaké odpadli) hlavu trojúhelníkovou s jasně 3-článkovýma tykadlama, 2 černé oči. Je v hlíně fíkusu, na listy nechodí ale problém je že vylézá ven a chodí v cca 1m okolí květináče. Co to je a jak se toho zbavit? Dekuji.

Nějaký hmyz s dvěma štětinami v hlíně i mimo ní
Nějaký hmyz s dvěma štětinami v hlíně i mimo ní
Nějaký hmyz s dvěma štětinami v hlíně i mimo ní

jsou to larvy smutnice,nejhorsi parazit,zije v hline je velmy rychli a napada korenovi system kytky.na fikusove listy nejjde ale jinak napada i listy.kdyz napadne listy tvori se cerne tecky a bile mapy,ochrana je vzdy moc neucinna ale pomaha mydlova voda,nejlepsi je nechat vyschnout hlinu ale aby neuschla kytka a ponorit celej kvetinac do mydlove vody nechat dokud nevybubla,na listy je treba nanest ochrannou vrstvu postrikemDECIS MEGA.
smutnice muska velka asi jako komar i jemu podobna,velmy rychla po nohou,ale lita pomalu.
je velmy tezke se tohoto skudce zbavit,velmy rychle se mnozi,kup si zlute lapky a tak zjistis jestli se ti chyti nejaka muska do pasti velmy uccinne ale pouze na musku ne na larvy.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.