Otázka ohledně plísně

Dobrý den, na kraji lesa v dutině stromu bylo loni velmi rozrostlé sršní hnízdo. Začátkem října všichni sršni vyhynuli a zůstaly jen plástve. A jako správná kamarádka přírody sbírám i její výtvory; vzala jsem si z toho hnízda plástve a mám je doma za vylohou dodnes. To, co se dál dělo, je mi záhadou. V březnu, časně na jaře, jsem se šla na dávno opuštěné hnízdo podívat. Našla jsem jen černé, shnilé plástve. To bylo docela normální. To, co jsem však v bývalém hnízdě našla včera, mě zděsilo a při pohledu na "zajímavý oběv" se mi docela zvedal žaludek: Obrovský chomáč plísně! Celý vnitřek bývalého hnízda byl pokryt gigantickými, až 4 cm dlouhými chlupy, které rostly jako psí srst! Ale nechápu, proč to zplesnivělo až za 6 měsíců! Ale asi ano. Byly totiž záplavy, vše bylo pod vodou, a to tam mohlo bujně růst. Ale na co by taková "kvetoucí" plíseň mohla jít?! Co tam ti sršni měli, skladovali? Napadla mě myšlenka, že někdo u bývalého hnízda česal psa, a jeho chlupy jednoduše "nadupoval" do dutiny, v níž loni sršni žili... Ale kdo by to dělal? Nevíte, co to vlastně je??? Případné názory piště do komentářů.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.