Broučci na fasádě i omítce

Poraďte prosím s identifikací hmyzu, který se nám pohybuje po domě. Celý rok přežívají venku na fasádě, v různých nerovnostech a štěrbinách. Na jaře, i v létě pak lezou dovnitř nějakými netěsnostmi, nebo otevřeným oknem. Jsou jich stovky. Každý den je vysáváme, ale pořád se objevují další. Popis: jsou odhadem do 0,5mm velcí, mají tři páry nohou a dlouhá tykadla, nemají znatelnou hlavičku, nelétají, mají tmavě hmědou barvu, pokud je rozmáznu po omítce, tak nechají tmavozelený až hnědý flek. Evidentně chutnají hmyzím predátorům, vosičky a sluníčka u nás hodují. Na okolních domech není nic, jen u nás. Snad je něco vidět z fotek.

Broučci na fasádě i omítce
Broučci na fasádě i omítce
Broučci na fasádě i omítce

To vypadá jako klíšťata!! Zkuste pořídit snímky ve vyšší kvalitě, ale klíšťata to skutečně připomíná, i tou méně zřetelnou kresbou na hrudi.

Klíšťata to opravdu nejsou. Na fasadě jsou jich stovky a na člověka neútočí. Ale přesto z nich radost nemáme, zvlášť když se tu batolí naše roční holčička.
Kvalitnější fotky bych rád udělal, ale jsou to tak malincí jedinci, že lepší foto nedokážu.

Promiňte, to já nevěděla.

Roztoči by měli mít čtyři páry nohou.

Opravuji: čtyři páry nohou.

Už asi blbnu, promiňte.

Dobrý den,

máme ten samý problém. Nevíme si rady zkusili jsme, co se dalo.
Je možné získat na Vás kontakt a poradit se s Vámi?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, zda-li Vám někdo poradil. Také mne tento brouček silně trápí. Poradíte mi ?

Dobrý den, máme ten samý problém, řešíme ho skoro každý rok, zkoušeli jsme je likvidovat sami, ale neúspěšně. Zavovali deratizaci a nastříkali nějaký přípravek na dům i uvnitř, který vydrží 3měs.a byl pokoj. Ničím ho nezničíte. Jedná se o druh svilušky, která na zádech nosí vajíčko a cestuje dál. Tak mi to bylo řečeno. Už máme znovu objednanou deratizaci, tak bude zase pokoj. Problém máme vždy na jaře. Více jsme o broučkovi nezjistili.

Dobrý den.Trápí mě ten stejný problém.Lezou nám po celé fasádě domu.Máme je na oknech a lezou i doma na podlaze.Když se rozmáznou,dělají zelené skrvy.Nejvíce jich máme venku pod parapetem,ale lezou po celém baráku.Je jich čímdál více a už si s tím nevím rady.Nevím,na koho se obrátit.Moc vás všechny prosím o rady a jakékoli informace.

Prosím, mohla bych dostat více informaci o tom hubení ?
Neumím si představit, co by všechno museli postrikat. Máme velký dvoupodlažní dům a ty mrchy jsou všude. Lezou i dítěti po plyšacich, po polici, zdi...ale vše je to z venku. Tam se to všude jen hemží- plot, dlažba, fasáda, tráva. To vám nastrikaji úplně všechno a všude? To snad ani nejde.

Tohle bude chtít lepší fotku, vypadá to, že to není běžný prevít. Pokud máte možnost si od někoho dobrý foťák půjčit, tak to má smysl. Jinak nezbývá než navštívit národní muzeum a všechny hmyzáky si tam prohlídnout.

Kontakt na mě nemá moc smysl, kromě toho nejsem žádný odborník, jen mě baví tady odpovídat a hrát si na detektiva. To už spíš uživatel david. Jinak tenhle celý web provozuje nějaká deratizační firma, zkuste se zeptat přímo jich, ale bez lepších fotek to moc nepůjde. K focení - určitě máte nějaké známé s lepším foťákem, co umí makro, prostě si ho zkuste půjčit, nebo ho ukecejte, ať vám to vyfotí za panáka něčeho dobrýho. A k focení obecně: http://skudci.com/forum/14628/jak-chytat-fotit-breberky

Dobrý den, máme stejný problém...doma kolem oken jsou těch brouku stovky..je to jako když nadrobim po parapetech mák.
Postrikam vše kde jsou a stejně pořad lezou další a další. Nevíte někdo, co to je?

Dobrý den,už prosím někdo víte co je to zač a jak to zlikvidovat?Nám se usadili v dřevěném dětském zahradním domku a nevíme si rady...?děkuji

Dobrý den ,tohle nám leze v práci po parapetech uvnitř budovu nevíte o co se jedná? Děkuji

Comment Upload: 
img_20220516_143841.jpgimg_20220516_142643.jpgimg_20220516_143837.jpg

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.