Dokáže ho někdo identifikovat?

Dobrý den,
mám doma dvě kočky a psa, jsou krmeny kvalitními granulemi. Poslední asi tři týdny? Se mi kolem granulí začaly objevovat brouci, kteří mají na délku asi 0,5 cm, jsou černí a přes záda mají vodorovný světle hnědý pruh, křídla nemají. Připomínají tvarem zrníčko kávy. Najdu u granulí třeba jednoho za dva, tři dny. Dnes jsem poprvé našla tohoto brouka i u psích granulí, pes má misky jinde. Brouci určitě nepochází z granulí, mám jich více druhů a ať nasypu jakékoliv tak se tam brouk třeba ráno, když se jdu podívat k miskám objeví, takže bych se přikláněla spíše k tomu, že je chodí brouci jíst. Ještě bych ráda podotkla, že mám misky i v pokoji, kde je koberec sypu tam stejné granule a nikdy jsem tam brouka neviděla - pouze v pokojích, kde je lino, nebo dlaždice se objevují. Fotka není moc kvalitní to uznávám, lepší bohužel nepořídím, ale třeba se někomu podaří tohoto otravu identifikovat.

Přeji hezký den.

Dokáže ho někdo identifikovat?

Dobry den, mam pocit, ze mame podobne broucky doma. je jich vic? mame je v odkladacim pokoji mezi loznim pradlem...zjistila jste neco? diky NK

Bohužel jsem zatím nezjistila nic, stále čekám, že se tu objeví někdo, kdo dokáže poradit.
K Vaší otázce - vždy když nějakého najdu, tak je tam pouze jeden, myslím, že tři dny zpátky jsem zrovna na jednoho po delší době narazila a doteď zas nic - zaplať pánbu, sice nejsem člověk, který by se štítil a bál každého broučka, ale tyto zrovna malí nejsou a hezký taky moc ne. Mají opravdu 1 cm na délku - minule jsem popis podcenila. :) Ale, že bych viděla více jak jednoho v jeden den to zase ne.
Kdybych ho alespoň našla někde na google, ale nikde nic podobného.

Prohlídněte si fotky rušníků a kožojedů, taky jejich larvy, prohlídněte psí pelech, jestli tam nejsou. Není to nebezpečné, žere to zbytky kůže, drobky atd.

Přidat komentář

To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Webové a e-mailové adresy jsou automaticky převedeny na odkazy.
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
Comment Upload
Můžete nahrát obrázek
Files must be less than 64 MB.
Allowed file types: gif jpg jpeg png.