Svinky

Svinky
LatinskyArmadillidium
AnglickyWoodlouse
NěmeckyRollassel
SlovenskyZvínavka
Svinky jsou suchozemští korýši řádu Isopoda.
Většinou jsou šedavé 0.6 - 1,2 cm dlouhé a asi poloviční šířky. Jejich tělo je pokryto řadou ploten spojených ohebnou blánou. jsou-li vyrušeny svinují se do kuličky jako malí pásovci.
Odtud jejich jméno "svinka". nesprávně se tedy ozančuje jako "sviňka".
Samice nosí vajíčka ve vaku pod zadečkem asi osm tádnů. Mláďata se podobají dospělcům a opouštějí vak teprve tehdy, až se jim vstřebá všechen žloutek z vaječného vaku.

Svinky žerou v noci a obvykle je najdeme na vlhkých místech, pod kameny, nebo pod dřevem. Když je najdeme doma - máme doma vlhko.

Ochrana


Svinky > prosííím o radu!!!! Režimy zobrazení: 
User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 23.08.2010 12:49:05
   
prosííím o radu!!!!
Dobrý den, mám na vás velikou prosbu. Můžere mi poradit, jak vyhubit z bytu lezoucí sviňky? bydlíme v paneláku v přízemí a lezpu nám úplně všude. Sice nám nic nedělají, ale ji to nepříjemné, když nám lezou všude po zemi a po zdech. Nehledě na to, že čekáme miminko a mám z toho úplnou hrůzu, že by nám to lezlo kolem postýlky a pak až by prcek lezl, že by lezli po té zemi spolu. Můžete mi prosím někdo poradit, jak se jich zbavit a předejít další nečekané jejich návštěvě? Děkuji

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 14.10.2013 8:51:15
   
prosím o radu
Já vám sice radu nedám, ale jsem šťastná, že jsem našla opravdu lidé, kteří tento problém mají, jsem z toho již na nervy.Mám jako vy, přízemní byt.Dnbes jsem nastříkala veškeré otvory přípravkem na lezoucí hmyz, tak uvidíme zda to bude něco platné.Nikdo si neumí lépe představit jako vy a já , co to je za nepříjemnou věc, že.Přeji vám aby jste se co nejdříve této verbeže zbavili.