Rdesno sachalinské

Rdesno sachalinské
LatinskyPolygonum sachalinense
AnglickySakhalin knotweed
NěmeckySachalin-Knöterich
SlovenskyRdesno sachalinské
nebo také křídlatka sachalinská je vysoká bylina - až 4m.
Má velké zelené listy až 50cm dlouhé.
Křídlatka sachalinská není v našich podmínkách původní, bylo do střední evropy zavlečeno z Ruska v 19. století. Rdesno sachalinské je velmi dominantní rostlina tzn, že v její společnosti se jiným rostlinám příliš nedaří.

Vzhledem ke své velké rozmnožovací schopnosti pomocí semen a oddenků může obsadit poměrně velkou plochu. Koření až 2 metry hluboku a odstraňování rostlin je proto velmi obtížné.
Pouhé kosení nestačí.

Ochrana

Doporučuje se překrýt pokosené rostliny čerstvým hnojem, ovšem vrstva musí být poměrně dost vysoká 1m a víc, aby se nové výhony neprotlačily ven.
Chemicky herbicidy.

Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Rdesno sachalinské

nebo také křídlatka sachalinská je vysoká bylina - až 4m. Má velké zelené listy až 50cm dlouhé. rdesno sachalinské není v našich podmínkách původní, bylo do střední evropy zavlečeno z Ruska v 19. století. Rdesno sachalinské je velmi dominantní rostlina tzn, že v její společnoésti se jiným rostlinám příliš nedaří. Vzhledem ke své velké rozmnožovací schopnosti pomocí semen a oddenků může obsadit poměrně velkou plochu. Koření až 2 metry hluboku a odstraňování rostlin je proto velmi obtížné. Pouhé kosení nestačí.

David Drtina 2013-02-22T08:08:46.000Z