Posed bílý

Posed bílý
LatinskyBryonia alba
AnglickyWhite Bryony
NěmeckyWeiße Zaunrübe
SlovenskyPosed biely
Posed bílý je popínavá bylina, která může za určitých okolností silně "zaplevelit" zahradu.
Denní přírůstky mohou být až okolo 15cm.
Posed se pne po hostitelské rostlině a svými velkými listy hostiele zastiňuje a zabraňuje průniku dešťové vody. V některých případech hostitel usychá.

Posed bílý šíří nejčastěji ptáci, kteří požírají jejich semena a ty potom zanášejí pod další stromy a keře, kde vyklíčí. Protože posed roste zejména v těsné blízkosti svého hostitele, je prakticky nemožné zničit ho hlubokým rytím, protože by došlo k poškození kořenů hostitelské rostliny.
Jako jediný účinný prostředek likvidace je postřik herbicidem, aplikovat ho však musíme velmi opatrně, abychom nepotřísnili i rostlinu, kterou posed popíná.

Z biologických škůdců napadají posed larvy Můry zelné
Celá rostlina i plody jsou jedovaté!!!!

Ochrana

Chemicky - herbicidy  Pravidelné odstraňování nových výhonů.

Pro správné fungování našich stránek použijte prosím doporučené prohlížeče: EDGE, Chrome, Firefox, Opera.

Posed bílý

Posed bílý je popínavá bylina, která může za určitých okolností silně "zaplevelit" zahradu. denní přírůstky mohou být až okolo 15cm za den. Posed se pne po hostitelské rostlině a svými velkými listy hostiele zastiňuje a zabraňuje průniku dešťové vody. V některých případech hostitel usychá. Posed bílý šíří nejčastěji ptáci, kteří požírají jejich semena a ty potom zanášejí pod další stromy a keře, kde vyklíčí. Protože posed roste zejména v těsné blízkosti svého hostitele, je prakticky nemožné zničit ho hlubokým rytím, protože by došlo k poškození kořenů hostitelské rostliny.

David Drtina 2010-10-23T09:27:31.000Z