Fórum

Hledat ve fóru: 
přikládání obrázků do diskuzního fóra je povolené pouze přihlášeným uživatelům. Pokud nejste přihlášení Přihlašte se. Pokud nejste registrovaným uživatelem, Registrujte se. Snažíme se tím eliminovat množství spamu na stránkách. Registrace vám zabere pouze pár sekund.
Hlavní diskuze
Hlavní diskuze > Problém s malými broučky v bytě Režimy zobrazení: 
User avatar
Uživatel
Uživatel
admin@micropro.cz - 06.07.2011 17:19:08
   
Problém s malými broučky v bytě
Dobrý den, běhají mi doma v pracovně malí broučci. Nedaří se mi je vyfotit, musím to proto popsat. Prošel jsem toto fórum i jiná, ale nenašel jsem na netu nikde nic podobného, proto píšu sem, pokud ale do odpovědi vložíte nějaké fotky, určitě ho poznám. Brouček je celý čistě černý dlouhý zhruba 1.5-2mm, má malou hlavičku, za ní malinké tělíčko, ze kterého vedou jestli dobře vidím 3 páry nožiček a za ním je dlouhý zadeček zakoncený do špičky, který zabírá zhruba 4/5 celé délky brouka. Když zatáčí, umí sám sebe ohnout o 90 stupňů. Pokud ho mám třeba na ruce (nebo se podle mě cítí ohrožen) zvedá konec zadečku nahoru jako štír furt dokola a potom zase jde dál. Umí létat jako malé mušky, když ale sedí, nemá křídla vůbec vidět. Mám s ním zejména problém že mi leze po zdech, stole, monitoru, do elektroniky a bohužel mi už nejednou zalezl přímo do LCD plochy monitoru a chodí pod ikonama! To mě docela dost vadí. Nevíte náhodou co by to mohlo být? Jestli je to třeba nějaký bordel z trávy, protože to je až v posledním měsíci tady nebo je něco špatně? Třeba v kuchyni jsem ho nenašel, nebo jich není tolik. Nevypadá to že se něčím živý.

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 08.07.2011 9:07:54
   
ahoj no i já mám takový asi
ahoj no i já mám takový asi stejný problém...leze mi to u počítače,na záchodě a v dětském pokoji po zdech a po linoleu.Jsou dost rychlý takže nedokážu spočítat kolik maj nohou.Přijde mi že maj tykadla,a jakoby mini křidélka ale neviděla jsem je létat.....zkoušela jsem stříkat savo a vydesinfikovat podlahy postříkala jsem i rámy na okně i z venku ale aj tak mi furt lezou po zdi :( jsem z toho všeho nešťastná a už nevím co dál :(

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 09.07.2011 15:38:24
   
No mě by to tolik nevadilo,
No mě by to tolik nevadilo, kdyby mi nelezly do elektroniky ... každopádně na netu jsem nikde nenašel fotku a na vyfocení je to hrozně malý ... ale po parametru mi jich lezou třeba desítky ... savo ani bref nepomáhá :-) podle mě to leze z trávy v letních měsících ... ale nevím co s tím, dost to otravuje, kdybych něco zjistil, dám vědět.

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 21.07.2011 18:33:54
   
Ahoj,no to je přesně u nás
Ahoj,no to je přesně u nás doma.Nejenom,že jsou všude (na stropě v koupelně,v pokojích na nábytku,na záchodě),ale jsem od nich úplně pokousaná,svědí to :((potvory, nevím si taky rady...kdo ví jak je vystěhovat?:)

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 06.03.2013 22:56:17
   
dobry vecer ja je mozna mamk
dobry vecer ja je mozna mamk taky nevym co to je ma dlouhy telo a lyta a stipe mam e takove stipance ale nevym co to je leze to pozdi a po nas a lyta uz sem stoho na nervy muze te my poradit prosim co by to mohlo byt

User avatar
Uživatel
Uživatel
admin@micropro.cz - 14.07.2011 16:08:14
   
Upřesnění
Toto je přesně to co se stalo mě, leze mi to monitorem a vypadá to stejně: http://www.youtube.com/watch?v=KVCU-Gfu27M

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 16.07.2011 16:37:15
   
Máme doma to samé, navíc mi
Máme doma to samé, navíc mi vadí, že lochtají a možná i koušou, ale to se nám nepodařilo prokázat - nejhorší je, že doma máme i psa (nemá blechy ani jiné parazity) a ten se díky jejich přítomnosti stále škrábe a nikdo z nás opravdu neví, co s nimi dělat. Pokud budete někdo vědět o co se jedná, dejte prosím vědět. Pán z prvního příspěvku je popisuje 100% správně. Děkuji.

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 02.08.2011 4:08:09
   
Typoval bych to nas Kloše
Typoval bych to nas Kloše Jeleního!!!!! Nebydlíte u lesa?? či potůčku??

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 27.07.2013 13:01:09
   
Taky to máme ... :-(
Máme aktuálně už dva dny stejný problém. také v zástavbě nových domů. Jsme v pátém patře. Zdá se mi, že je láka podvečer vyhřátá omítka se zateplením a dostanou se otevřeným západním oknem dovnitř. Kloš jelení to určitě není ani v jeho rané fázi, spíše to bude druh Třásenky, jak tu už někdo zmínil. Kus od nás bylo pole hrachu, ale už je pár týdnu sklizeno a už tam roste Vojtěška.

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 19.06.2012 18:12:43
   
Myslím, že totéž máme doma,
Myslím, že totéž máme doma, bydlíme v nové zástavbě na místě, kde bývalo pole. Kolem nás jsou další nově postavené domy. Ptali jsme se sousedů, ale nikdo tento podobný problém nemá. V místnostech nemáme žádné živé rostliny. Bylo nám řečeno, že se může jednat o Třásněnku hrachovou, ale nevím, kde by se tu vzala, v okolí žádný hrách není a pak je také otázka, proč se nachází v poschodí a v přízemí tolik ne. --------------
Jedná se o úplně malinké broučky, možná 2mm, vypadají jako malé pohybující se černé čárky. Je těžké je vyfotit, také proto, že jsou hlavně na stropě.
Přikládám foto, ale není moc kvalitní, navíc z dálky vypadají jinak, spíše jako černé čárky. Objevují se především tehdy, když se oteplí. A čím větší vedro, tím víc jich je. Máme dvoupodlažní dům a nacházíme je nejvíce v poschodí v místnostech orientovaných na západ. V části směrem na východ a v přízemí se tolik nevyskytují, ovšem když je několik dní velké teplo, najdeme je i tam. Rádi lezou po LCD monitorech a dokonce nám rovněž zalezli dovnitř. Jsou pravděpodobně okřídlení, chvíli jsme je pozorovali, lezou po stropě, pak se prohnou jakoby do písmene "U" směrem od stropu, někdy popoletí asi 10 cm. Zdá se nám, že nežijí dlouho, již druhý den po nich není téměř ani stopy. Je to však velice nepříjemné, když si člověk uvědomí, že popadají na zem a do postele.. A nejsme si úplně jistí, ale možná, že štípou. Prosíme poraďte, co je to zač. Bojujeme s nimi třetí rok a už se přestáváme těšit na teplé počasí :-(
Příloha
hmyz-v-dome.jpg

1 2 3Vyhledat škůdce