Fórum

Hledat ve fóru: 
přikládání obrázků do diskuzního fóra je povolené pouze přihlášeným uživatelům. Pokud nejste přihlášení Přihlašte se. Pokud nejste registrovaným uživatelem, Registrujte se. Snažíme se tím eliminovat množství spamu na stránkách. Registrace vám zabere pouze pár sekund.
Hlavní diskuze
Hlavní diskuze > prosím identifikovať TT Režimy zobrazení: 
User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 21.05.2018 8:17:13
   
prosím identifikovať TT
Zdravím, toto sa nám začalo objavovať najprv na parapete, potom na koberci pár kusov, už aj v posteli a po 3 týždňovej neprítomnosti v špajzi hlavne v sáčkoch fazula, ryža a cestovina tak po 20ks (zatiať v mikrotenovom sáčku, v ktorom je obal s potravinou, priamo do potraviny sa to ešte nedostalo) a aj po poličkách. Vie to aj lietať, ale väčšinou sa plazí dosť pomaly.
Příloha
p_20180415_073533.jpg

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 24.05.2018 20:41:59
   
Zrniarka fazuľová! Škůdce
Zrniarka fazuľová! Škůdce fazole, čočky, sojových bobů. Dospělec je dlouhý asi 2-4,5mm, hnědé barvy, larva je bílé barvy. Brouci kladou na lusky, ale i na uskladněné boby vajíčka. Larvy, které se líhnou potom vyžírají boby, a se sklizenými semeny se dostávají do skladů. V semench se potom také zakuklí. Vývoj larev trvá až 1,5 měsíce v závisloti na teplotě. Může mít až několik generací do roka. Napadnutá semena jsou poryta tmavými skvrnami. Larva vykusuje výletový otvor, který je na napadném bobu patrný. Semeno může být napadené více než jednou larvu a je zcela znehodnoceno.Zlikvidujte veškeré napadené luštěniny.
Vyhledat škůdce