Fórum

Hledat ve fóru: 
přikládání obrázků do diskuzního fóra je povolené pouze přihlášeným uživatelům. Pokud nejste přihlášení Přihlašte se. Pokud nejste registrovaným uživatelem, Registrujte se. Snažíme se tím eliminovat množství spamu na stránkách. Registrace vám zabere pouze pár sekund.
Hlavní diskuze
Hlavní diskuze > Identifikace brouka Režimy zobrazení: 
User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 02.03.2018 15:47:45
   
Identifikace brouka
Dobrý den, prosím o pomoc s identifikací brouka. Začal se nám objevovat v bytě po celkové rekonstrukci. Přikládám obrázek. Děkuji za pomoc.
Příloha
unadjustednonraw_thumb_cc7.jpg

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 18.05.2018 21:28:53
   
Nosatec
Jedná se o nosatce rodu Otiorhynchus Půjde pravděpodobně o druh O.sulcatus.Zapátrejte doma mezi pokojovými květinamy. lalokonosci patří mezi brouky zvané nosatci. Poznáte je podle dlouhého "nosu" na, kterém mají tykadla. Nosatci mají různou velikost od milimetru po centimetr. Lalokonosec patří mezi větší nosatce, jeho velikost je okolo 0,8 -1cm. S lalokonoscem se poměrně běžně setkává skoro každý zahrádkář, nebo pěstitel, je to totiž velmi obávaný škůdce. Jak vypadá ovšem ví málokdo, lalokonosci jsou přes den prakticky neviditelní a umí se velmi dobře skrývat. Když už na brouka náhodou narazíte, padá na zem a dělá mrtvého. Nevěřte mu ani trochu, mrtvý není, a jen tak nebude. Lalokonosci se dožívají až tří let. Napadají rododendrony, ibičky, bramboříky, kamélie, begónie, fuchsie ,ale i třeba jahodníky a jiné rostliny. Jako jednu z indikací, že máte rostliny napadené lalokonoscem jsou vykousané listy. To dělá dospělý brouk. To, že máte vykousané listy ovšem ještě není to nejhorší, je to spíš estetická vada, která rostlinu nezahubí. Horší jsou larvy lalokonosce. Larva lalokonosce se po vylíhnutí usadí v kořenovém stystému rostlin a okusuje je. Jsou schopni mladé rostliny ožerem kořenů kompletně zničit a některé starší rostliny nenávratně poškodit. Larva je bílé až narůžovělé barvy s hnědou hlavičkou. Často bývá stočená do tvaru písmene C. Je dlouhá okolo 1cm.
Vyhledat škůdce