Fórum

Hledat ve fóru: 
přikládání obrázků do diskuzního fóra je povolené pouze přihlášeným uživatelům. Pokud nejste přihlášení Přihlašte se. Pokud nejste registrovaným uživatelem, Registrujte se. Snažíme se tím eliminovat množství spamu na stránkách. Registrace vám zabere pouze pár sekund.
Hlavní diskuze
Hlavní diskuze > Prosím o pomoc s identifikací brouka Režimy zobrazení: 
User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 02.03.2012 14:17:19
   
Prosím o pomoc s identifikací brouka
S začátkem jara se nám vdomě začali objevovat tito broučci, skutečná velikost je asi cca. 2 mm. Většinou lezou po stěně. Nevíte někdo co to můžou být zač. Díky Martin
Příloha
P1040218.jpg

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 02.03.2012 16:24:29
   
Rušník krtičníkový? vka
Rušník krtičníkový? vka

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 02.03.2012 22:53:51
   
jo. tak mně se doma teď taky
jo. tak mně se doma teď taky objevili. Nevím kde se tu vzali ani co je tu zač. Už asi 3 hodiny to hledám na netu a tohle je první fotka kterou sem objevila.takže ti asi neporadím protože sama nevím co to je a co s tím.

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 05.03.2012 12:02:00
   
Nám se taky objevili v bytě,
Nám se taky objevili v bytě, již jsem zabila asi 4-tého. Jak uvedl Anonym jedná se o Rušníka. Ten můj je trohu více hnědo pískový. Takže jsem si do google zadala rušníka a vyjelo mi spoustu obrázku s různymi typy (diviznový, tmavý, muzejní). "Můj" brouk je zřejmě diviznový "Rušník, rod malých, ale často velmi škodlivých brouků kyjorohých z čeledi kožejedů (Dermestidae). Tělo široce vejčité, slabě vyklenuté, černé, s hojnými bílými šupinkami, žlutohnědými nebo červenými, jež bývají na povrchu seskupeny v různé skvrny a pásky. Se zvláštní zálibou lidská obydlí, kde působí svými larvami značné škody na kožešinách, vlněných látkách a především na různých přírodovědeckých sbírkách" Moc Vám děkuji za fotografii - já jsem ho tak perfektně nezachytila a taky děkuji Anonymovy za tip názvu tohoto brouka - již vím s kým mám tu čest.

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 06.03.2012 7:20:19
   
Díky
Všem děkuji. Obzvláště pak za nápovědu od Anonyma, už též vím co jsou zač. Nám se vyskytují po rekonstrukci půdního prostoru, všiml jsem si, že je většinou najdu v okolí jedné sádrokartonové příčky, trochu se obávám co je uvnitř :). Ještě tedy jednou Všem díky za pomoc. Martin

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 27.05.2018 12:45:28
   
podle mě je to ZRNOKAZ.
podle mě je to ZRNOKAZ.
Vyhledat škůdce