Fórum

Hledat ve fóru: 
přikládání obrázků do diskuzního fóra je povolené pouze přihlášeným uživatelům. Pokud nejste přihlášení Přihlašte se. Pokud nejste registrovaným uživatelem, Registrujte se. Snažíme se tím eliminovat množství spamu na stránkách. Registrace vám zabere pouze pár sekund.
Hlavní diskuze
Hlavní diskuze > identifikace dřevokazného hmyzu Režimy zobrazení: 
User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 03.07.2017 11:49:10
   
identifikace dřevokazného hmyzu
Dobrý den, prosím o určení. Něco nám pojídá trámy. V jednom otvoru bylo alespoň 50 takových červů. Někdy jsou slyšet i zvuky. Objevují se hromádky pilin. Děkuji, moc by nám pomohlo určení.
Příloha
20170701_093516_richtonehdr1.jpg

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 01.08.2017 21:49:16
   
identifikace dřevokazného hmyzu
Dobrý den, zdá se, že Vaše trámy napadl tesařík krovový a bylo by asi dobré to řešit. Z jedné fotky kde jsou 4 výletové otvory se nedá vše poznat.Ty dvě horní jsou letošní a s velkou pravděpodobností od tesaříka krovového.V trámech může být již také červotoč, který napadá dřevo napadené tesaříkem krovovým.Těch dřevokazných druhů je samozřejmě mnohem více.Nafoťte více detailů a také pilinky které jste vypozoroval. Osobně jsem tohoto tesaříka pozoroval večer a v noci,kdy nehybně sedí v blízkosti výletových otvorů a páří se.Přeji mnoho úspěchu a určitě dejte vědět,zda jste se něčeho dopátral.

User avatar
VIP člen
VIP člen
anonym - 04.07.2018 23:00:20
   
Prosím o identifikaci
Dobrý den, je to náhoda, nebo brouk viz. fotka je skutečně autorem děr v listech? Díky
Vyhledat škůdce