Vši, veš dětská, všenky

  • Latinsky  Pediculus capitis
  • Anglicky  Head lice
  • Německy Kopflaus
  • SlovenskyVoš vlasová

drobný bezkřídlý hmyz se dělí na dva samostatné řády.
Všenky (Mallophaga) žijící hlavně na ptácích.
Vši (Anoplura) žijící na savcích.
Dohromady obsahují více než 3000 druhů. Většina všenek je méně než 1mm dlouhá, ale některé druhy dosahují délky až 5mm. Živí se srstí, peřím, šupinami a pokoužkou a mimo hostitele nemohou žít dlouho. I když se všenky nepovažují za přenašeče chorob, dráždí svého hostitele, čímž způsobují, že celkově chátrá. Všenky žijící na ptácích mají na konci chodidel dva drápky. Načepýří-li pták peří, prchají odkryté všenky rychle hlouběji do úkrytu v peří. Několik druhů všenek, které žijí na savcích má jen jeden drápek, kterým se pevně drží za chlupy. Tyto všenky se jinak velmi málo pohybují. mezi nejznámější všenky žijící na drůbeži patří:
peřovka slepičí a luptouš slepičí.
Slepice, které jsou napadeny těmito všenkami chátrají a mají malou snůšku vajec. Vši sají krev svého hostitele. Podobně jako všenky, které žijí na savcích mají i vši jen jeden drápek.. Ten se opírá o protilehlý výčlenek holeně, takže veš může chlup pevně sevřít.

Člověk je hostitelem tří druhů vší
Veš dětská (Pediculus capitis) I když se občas přestěhuje jinam, hlavně žije mezi jemnými vlasy na hlavě.

Veš šatní (Pediculus corporis) Žije zejména na šatstvu a vajíčka /hnidy/, klade svíše podél švů, než do hlavy. Přenáší volyňskou horečku, tyfovou epidemii /tyfus/ a jednu formu návratné horečky. Tyto choroby se rychle šíří v místech, kde spolu žije větší množství lidí ve stísněných podmínkách.

Veš muňka (Pthirus pubis) Označované lidově jako "filcky". Vypadá jinak než předchozí dva druhy a žije na místech porostlých hrubými vlasy a chlupy. Vši dále přenášejí choroby mezi koňmi, krysami, psy, skotem,

Chemicky prostředky k tomu určenými. Vyčesáváním jemným hřebenem a následnou aplikací vlasových ochraných prostředků. Nutné opakovat a kontrolovat výskyt vší.

Komentáře

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Jak dobře zahubit vši!

Nejlepší je koupit psí ortosan a umýt tím hlavu. Je to nejúčinější. Nejdřívě jsme zkoušeli ty různé přípravky za kdo ví kolik a vši se stále držely, tak jsme zkusili psí ortosan a asi dvakrát zopakovali za nějakou dobu a už je nemáme. Postup: Trochu namočit hlavu, potřít vlasy ortosanem a zadělat ,,freškou", nechat cca 20min působit a pak důkladně omýt. Hnidy co se nepustili omytím jsem likvidovala žehličkou na vlasy.

Dobrý den, děkuji za tip,

Dobrý den, děkuji za tip, akorát se mi nedaří Orthosan sehnat, v lékárně ho neměli a ani na veterině. Včra jsem zakoupila Liquido duo a je to výsměch. Po hodinové aplikaci (balzám a pak šampon) jsem při sušení viděla lezoucí plně živé vši!

Jak pisete.... Dnes jsme s

Jak pisete.... Dnes jsme s dcerou poprve nicily vsi. V lekarne vychvalili Liquido Forte!!! Hruza!!!! Hodinovej proces jenom s umyvanim vlasu, dalsi hodiny vytahovano hnid a ZiVYCH vsi!!!! Vyhozeny penize!!! Ale hlavne ty nervy! Dnes jsem vsechno povypirala a ted se ji podivam do vlasu, a ty vsi se tam dal produciruji jakoby se nechumelilo. Nikdy vice! Jdu pro psi sampon rano...

na vši jedině psí šampon orthosan na psy nebo BELA

lidské přípravky jsou jen tahání a vyhazování peněz.Orthosan forte začíná mizet z trhu, asi ve firmě unilever zjistili že to funguje a že z lidí tak vytahají málo peněz. Teď hubíme vši šamponem BELAod tatrachemy. Lidské přípravky na vši jsou jen okrádání zákazníků.Ovšem nejvíce mě baví kecy hlopých nanynek typu takovou chemii bych si na hlavu nedala,ale tuny peroxidu a ber jsou OK.....

Kdyż si tak pročítám

Kdyż si tak pročítám komentáře, tak jsem si všimla že spoustě lidem fungovalo LiQuido. Vši jsem bohužel dostala v létě od dětí z mého oddílu na táboře. Mám husté kudrnaté vlasy a dostat je z nich - to byl teprve oříšek! Vyzkoušela jsem všechny možné přípravky z lékárny ( mezi nimi i LiQuido, které vůbec nezabralo) a když už jsem byla absolutně zoufalá tak mi jedna prodavačka poradila ORTHOSAN pro psy. Je to zvláštní používat šampón pro psy. Dříve exsistoval i Orthosan pro lidi, ale Evropská unie prý zakázala používání oné účinné látky kterou obsahuje, takže už je jen pro psy. Třikrát jsem si tím umyla hlavu, vyčesala a vešky i s hnidama byly fuč. Od kamarádky jsem taky slyšela, že jí dobře zabral a je vynikající PARANIT, takže tyto dva bych vám chtěla doporučit.

Svi a hnidy

Damy skuste barbu na vlasy....minuly tyden jsem mela taky ti potvory prvy krat v zivote,a mam 30let.Nevedela jsem vubec co stym jako hnidy vypadaj,byla jsem zoufala.V koupelce jsem mela barvu na vlasy,tak jsem se zabarvila hlavu umyla 4-krat.A potvory jsou pryc.Kazdy den mi pritel kouka hlavu vycesavame a fakticky vubec nic.Hlavu,vlasy,kuzi mam ciste.

Je to dřina

Je to dřina ale zvladnout se to da liquido nezabira ale orthosan ano. Umýt, vše vyprat a vyvařit a pak už jen vyčesavat a vyčesavat . :o :D

Nám nejlépe pomohl klasický

Nám nejlépe pomohl klasický psí šampón,2x jsme umyly hlavu a vši i hnidy byly pryč.Samozřejmě jsme vyčesávaly,ale od té doby máme klid.

Neljepší je orthosan pěna -

Neljepší je orthosan pěna - 100% zabere a na hlavě je jen 3 minuty - pak vysušit, vyčesat a DŮKLADNĚ VYŽEHLIT - tím se spálí hnidy a je klid.

likvidace vší

3 lžíce olivového oleje + 3 kapky tee tree, nebo stejný poměr olej - ocet - nanést na hlavu, nechat hodinu pod igelitem. Potom vyčesat a umýt šamponem. Opakovat po 7 a 14 dnech.

Na vši nám nejvíce pomohlo

Na vši nám nejvíce pomohlo Liquido forte, dcera s těma potvorama přišla minulý týden a úplně jsem se zhrozila, musím říct, že šampon rychle zabral. Sice pořád ještě vyčesáváme, ale už je po nich.

Liquido

Pro malého jsem koupila Liquido forte a pomohlo nám zachvíli, takže příště to je u nás jasná volba ;-)

Já jsem si oblíbila Liquido

Já jsem si oblíbila Liquido Forte, které mě poradila jedna známá ze školky. Jsem ji moc vděčná, protože za jiné šampony to byly akorát vyhozené peníze z okna!! teď máme klid a konečně se doma nikdo neškrábe :)

Liquido

Ten neznám. My jsme měli Liquido Forte, které nám zabralo hned! Pak už jen vyčesávat a vyčesávat a máme po nich :) v balení je navíc sérum, které jsme taky jinde nemělil.

je to bída

Jjj... když jsem byla malá (bože, to je dávno), měla jsem jednou vší plnou hlavu. Stačilo umýt Ortosanem a bylo po nich. Žádné stříhání ani vyčesávání a hnidy se neřešily vůbec. Dneska abychom se zase vrátili k petroleji... Koupila jsem na ně psí šampon na blechy, ale taky to všechny nezahubilo. Vývoj těchto preparátů je pro farmačky málo výnosný, čkověk má vši 1-3x za život, někdo vůbec....a na psy stačí Frontline nebo obojky.

Vši

Pro nás je super Liquido Forte. Zatím (klepu:) ) nám pomohlo vždycky a to za krátkou dobu, Příjemně voní a líbí se mě i jeho balení, kde je i čepka, hřebínek a navíc sérum. Super!

vši

Mě taky forte je perfektní! ZUabírá rychleji a vši jsou fuč. ani nevíte, jak moc jsem ráda!! Konečně mají i děti klid!

Vši

Mě nejvíce zabralo Liquiod Forte. Je to novinka a je dost silné na ty potvory ;-) děti mají klid a já jsem za ně moc spokojená.

tip na vši

Tak dneska jsem dceři našla 3 vši, které ji vesele lezly v hlavně. Nic ji nesvědilo, až dnes ráno. Tak jsem jí tam mrkla. Plno hnid. Koupila jsem přípravek EFFECTIVE. Po umytí byly ve vaně další mrtvé vši, které jsem vůbec nenašla. Tenhle přípravek má u mě jedničku asi fakt zabírá. Cena 272 Kč. A snad dobrý. ( vyčesávám hnídy, už jich mám přes stovku, takže mazec, snad nezavšivila celou rodinu. Od rána jenom pořád peru, peru, peru. Ještě mi kámošky poradily koupit si olejíček tee tree oil jako prevence, voní mentolově a prý to vši odpuzuje!

My jsme měli vši 2x za sebou

My jsme měli vši 2x za sebou a v obou případech jsme použili Liquido duox. Zdá se že poprvé zas tak nepomohl, ikdyž jsme se řídili přesně podle návodu a aplikovali 2x. Po druhé jsme aplikovali jednou a hlava svědila trochu i druhý den, ale při vyčesávání jsme žádnou veš nenašli.Takže nevíme co použít, aby to opravdu fungovalo. To jak tady někteří píší např.: o majonéze a oleji na smažení, tak nechápu jak se toho zbaví aniž by neměli mastné vlasy,takže to opravdu není jednoduché :(. Zatím vůbec nevím co doporučit, nebo co opravdu účinkuje!! Převlíkali jsme povlečení 2x zasebou a všechno oblečení jsme vyprali, také hřebeny jsme umyli vařicí vodou a čepice vyprali. Také pmáhá dát je do mrazáku.)

vši

Zdravím milé dámy, když čtu některé komentáře, jde mi hlava kolem. Nedokážu si představit dát mému dítěti na vlasy prostředky pro psi, olej či dokonce moč!! Myslím si, že v dnešní době je technika natolik vyspělá, že vyvinuly přípravky proti vším, které opravdu fungují a nedráždí tolik vlasovou pokožku. Například Liquido je jeden z tech kvalitnějších prostředků, které máme i my doma vyzkoušené. Tak přeji hodně zdaru!

Dobrý den, Pavlíno, musím Vám

Dobrý den, Pavlíno,

musím Vám bohužel oponovat. Liquido nezabírá vůbec. Ptala jsem se i známých, kteří se s těmito potvůrkami setkali a mají stejný názor. Možná jste tedy jedna z "vyvolených". Za přípravky z lékárny jsem VYHODILA cca 1000 Kč a i při postupu dle návodů nezabral ani jeden.

Souhlasím s Vámi.tento

Souhlasím s Vámi.tento přípravek absolutně nezabírá,nejen,že samotný šampon strašně smrdí,ale dětem do 3 let se dávat nesmí.Takže nejen že to stojí nehorázný peníze,ale taky je to k ničemu. Takže souhlasím. :)

Zdravím. Asi to bude znít

Zdravím.

Asi to bude znít divně, ale máme zkušenost z anglických stránek.
Odvšivení, které máme vyzkoušené, pomáhá hlavně dospělím lidem, dámská ranní moč.
Musí se minimálně používat týden v kuse jako prevence pokud to vaše dítě přineslo ze školky,školy, protože dámská moč má hodně hormónů, ktterá vši likviduje.Opravdu mám vyzkoušeno na manželovi a po týdnu měl klid.Po 5 minutách si opláchnout hlavu a umýt obyčejným šampónem.Opravdu to zní divně, ale pomáhá to.

Díky kometářím jsewm Liquido

Díky kometářím jsewm Liquido vyzkoušela a taky se přidávám ke spokojeným. Děti mají už klid a jsou ve školce a mi se hrozně ulevilo. Navíc hezky voní :)

Vši

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit Liquido, které nás nedávno zachránilo. Není lehké se jich zbavit a jsem ráda, že je něco, co pomáhá a ne jen, že tahá z lidí peníze!

Já mám s Liquido přesně

Já mám s Liquido přesně opačnou zkušenost. Ani po třech opakováních jsme se vší a hnid nezbavili, přestože jsem si byla jistá, že jsem vše vyčesala. Po 4 dnech bylo opět v hlavě několik živých a další nakladené hnidy. Takže sice příjemně chladí, voní, ale to je asi vše.

LIquido zklamalo

Liquido zklamalo, po aplikaci dle navodu byly vsi zive a ani do druheho dne neuhynuly, testovali jsme je v krabicce. Takze hned dalsi aplikace a zase jsem nasla zive vsi i ty malinke nymfy a hnidy praskaly, kdyz se rozmackly, takze take zive... Takze velke zklamani....

Vši

My jsme vyzkoušeli doma Liquido a pomohlo nám. Taky stojí přes 200 kč a ty breberky jsou pryč hned. Vyčesání je sice fuška :) ale zvládne to každý.

Taky jsem je nedávno měla a

Taky jsem je nedávno měla a hrozně jsem sestyděla. Nemohla jsem jít ani do školy a vymlouvala jsem se na chřipku. Koupila jsem si snad vše, co na vši je! A pomohl mi šampo n Liquido, ve kterém je i sérum, které je fakt super! Teď už je mám pryč a v práci jsem už taky "zdravá" :)

vši

Chytla jsem vši nejspíš od kámošky :(( já jsem to zjistila když jsem šla ke kadeřníkovi on nám trošku pomohl zabralo to a tak jsem s kámoškou byla zase pořád ale ty vši se vrátili naštěstí je o demě nikdo nemůže mít protože já si každé ráno když mám rozcuchhany vlasy žehlím takže je mám spíše zabitý použila jsem šampon a přípravek :) a dobře pomáhá :)))** hlavně když zjistíte že máte vši hnedka vymente vše na čem si pokládáte hlavu vymenit a nastříkat sprejen aby to např. nezustalo na polštári a znovu na vas neskočilo :)

Psí šampón? Ty jo, na děti

Psí šampón? Ty jo, na děti nikdy! Kdo ví, co v tom všechno je!! A nikdy nevíš co to s tou jejich pokožkou udělá :( . Mám dobrou zkušenost s Liquidem, která nám ne jednou zachránilo svědění :) Od té doby máme klid, tak doufám, že to zase nějaká maminka nedovolí prinést do školky.

Psí šampony jsou mnohdy

Psí šampony jsou mnohdy mnohem šetrnější než lidské, psi mají mnohem citlivější pokožku. A to, že některé lidi berou všechny psi jako smradlavé zablešené chlupatce je asi nějaký jejich psychický problém... :DD Že nějaký špinavý vořech z ulice smrdí neznamená, že smrdí všichni psi a že jejich šampony jsou hnus. ;)) :D Jinak ten Liquid duo x je super, teď ho mám na hlavě.. :( ale už teď cítím že pomáhá :DDD Nesvědí! :))) Doporučuju, fakt super!

U nas Liquido vůbec. Akorát

U nas Liquido vůbec. Akorát vyhozený peníze. Vyzkoušela jsme spí sampon Ortosan a klid.

Vši

My jsme vyzkoušeli Liquido a vši byly pryč. Vlasy jsme umyli podle návodu, dali sérum pro lepší efekt čepici a nakonec hřebínkem vyčesali. Jsem ráda, že máme už klid a nemusíme nic řešit.

Vši

Ahojky, nedávno jsme s tím taky bojovali, ale naštěstí jsme vyhráli :) Koupila jsem Liquido, které nebylo drahé a ještě má velké balené i sérum. krásná vůně a vši pryč, takže spokojenost :)

máme je taky

Liquido jsme aplikovali ve čtvrtek a v sobotu, stejně večer při vyčesávání byli některé vši živé.... :O( Takže zkusíme i jiný přípravek. H. Liberec

příště se nebojte dát ho tam

příště se nebojte dát ho tam fakt hodně... Dala jsem ho tam na 1. použití tak čtvrtku a zabralo mi to ;)

Já taky. Karolínka mi je

Já taky. Karolínka mi je přinesla ze školy a to její škrábání se nedalo vydržet. Koupila jsem jí první nějaké drahé přípravky,ale výsledek?ŽÁDNÝ!Koupila jsem si Liquido, které bylo levnější a účinek byl hned! Vyčesala jsem jí je a měla konečně klid. Teď už aspoň vím, že nic zekoušet nebudu a rovnou ho příště koupím.

Můj dvouměsíční boj se vší dětskou

Vši mi donesl zřejmě mladší syn ze školky. Bohužel jsem na to přišla velmi, opravdu velmi /nejspíš tak po měsíci/ pozdě. Oba mají velmi tmavé vlasy, malej navíc nakrátko ostříhané a já blbka žila v přesvědčení, že nás se tento problém netýká. Nakazili jsme se i já se starším synem. Kluky jsem ostříhala nakrátko, oba to i chtěli, dvakrát udělala zábal - VŠIVEN a jednou eukalyptový olej v kokosovém a olivovém oleji/ a měli po vších. Ne tak ovšem já. V mých dlouhých vlasech jsem zkusila 3x VŠIVEN, PARANIT, eukalyptový olej v oleji kokosovém nebo oliovém, citronový zábal, kondicionér, ORTHOSAN pro psy, směs eterických olejů na vši, která se aplikuje s medem a nakonec po skoro dvou měsících i hodinu čistý petrolej. Celkem sranda za cca 1300,- Kč. Nic mi bohužel nepomohlo. Vše jsem aplikovala každý druhý den, poslední dobou jsem si dělala zábaly snad každý den. Bohužel jsem nic moc nevyčesávala, samotné mi to moc nešlo a neměla jsem komu říct.Ale nemyslím, že bytotobyla ta zásadní chyba, vzhledem k časté aplikaci. Ale v noci a přes den jsem cítila, jak se mi prohánějí ve vlasech. Odhadovala jsem, že tak dvě, tři. A ve vaně jsem občas něco našla. Teď mám konečně pocit, že něco zabírá: Vlasy jsem nastříkala repelentem STOP 2 v 1 - má odpuzovat ale i HUBIT komáry, klíštata a ovády, zabalila a za hodinu nebo raději dvě hodiny umývám. Pak vlasy proleju octem s teplou vodou - v poměru tak 1 :4 a snažím se vyčesávat. pak vyfoukám. Před fénováním a v posledních 14 dnech, když mě svědila doma hlava a denně před spaním jsem vlasy FÉNOVALA. Mám vodní vysavač ETA, takže jsem pak mohla obsah zkontrolovat - skoro vždy tam nějaká byla. Teď mám konečně pocit, že jsem z toho venku. Doufám, že zábal z repelentu, který mám na hlavě je už Jen pro kontrolu a POSLEDNÍ.

Vši

Není možné, že nic nepomáhá právě kvůli tomu, že přípravky používáte každý den? Já mám momentálně vši a jednou jsem to umyla Paranitem a nechávám si vyčesávat a pomáhá to. Doufám, že se jich jednou všichni zbavíme.

Přesně, Paranit, vše vyčesat,

Přesně, Paranit, vše vyčesat, po týdnu Paranit a je klid. Dceři jsem 5 hodin tahala z hlavy hnidy, takže je to fakt o tom nic tam nenechat. Jako prevenci používáme Tea tree olej za uři a pod vlasy u krku.

Dobrý večer,za doby mého

Dobrý večer,za doby mého mládí také měly dcery vši-já toho byla ušetřená,barvila jsem si totiž vlasy...spíše zasvětlovala a to jim nevonělo . Vyzkoušejte nějakou barvu na vlasy a uvidíte. Nějak těm všem přípravkům kosmetickým proti vším nevěřím,mám pocit,že jde o tahání peněz z lidí. Pro děti jste měla vyzkoušet obyč.zábal z Alpy,nebo slivovice-tak na půl hod.do igelitu,pak důkladně umýt.Hodně zdaru s tímto bojem přeji. Jana

přípravek

Já vyzkoušela spoustu výrobků, ale spokojená jsem byla jen s Liquido Duo X. Dceři jsem nejdřív dala na vlasy sérum, potom jsem to umyla obyčejným šamponem, pak jsem použila Liquido šampon..a vyčesávala..toto jsem opakovala ještě dvakrát a byly pryč..je to kvalitní přípravek s moc dobrým složením. Maminkám doporučuji.

vsichni mame vsi od bratra ze

vsichni mame vsi od bratra ze skoli vsi jiz minui ok jsme je meli ale nic nepomahalo sampony ,vysesavani-zehleni,ocet mamina kamaradka poradila majonezu ale to npomohlo co mame delat ?

nevim jestli tady jeste nekdo

nevim jestli tady jeste nekdo odpovi ale zkusim.
Dnes jsem zjistila ze 2,5leta dcerka ma vsi okamzite jsem vybrala co jen slo pak hned koupila sampon LIQUIDO DUOX dala jsem samon nechala vyschnout vycesala ale nic pak hne ten balzam co byl k samponu nechala pusobit pod sackem hodinu a pak az do vecera umyla jsem opet hlavu vysusila fenem opet vycesala a zase nic vybrat si to necha jen chvili neudrzim ji v klidu.

Ahoj já mám taky 2,5 roční

Ahoj já mám taky 2,5 roční sestru byla se podívat tenhle týden asi 5x ve škkolce a také je přinesla jelikož mamka moc nepomůže a já sem je jako malá měla celkem často máme doma dva spreje ty 100% zabírají difusil H a difusil H forte nastříkejte ale hlavně nechte přes noc... sestře to hned zabralo... potom vyčesejte hřebínkem a skuste dát do všiváčku mezi mezerky nit (omotat) to pomůže vybrat hnídy.... vši zmizí a hnídy také ale hlavně kontrolujte a když se to vrátí tak to zopakujte ....
(sprej sem na ní dala dva dny po sobbě pro kontrolu vlásky to nepoškodí a pomůže)!!

LIQUIDO DUOX jsme měli taky a

LIQUIDO DUOX jsme měli taky a nepomohl,,:-( jediný co zabralo byl ocet,,octová voda a vyfénovat fénem do sucha .-) takto 3 krát týdně a veš zmizela :-)

vši

Tak mému synovi právě pomohl jen tento přípravek. Liquido duo x. Podle mě je nejlepší. Opakovala jsem tuto kůru 3x v týdnu a bylo po vších..

Mam 2 dcery, obe maji vlasy

Mam 2 dcery, obe maji vlasy do puli zad. Kdyz donesly vsi, sla jsem do otocky. Na doporuceni jsem koupila Liquido duo x, ale zadna slava se nekonala. Navic, pripravek jsme meli temer na jedno pouziti (resp. na dve - kazda jednou). Jedine co opravdu pomohlo bylo vybrat do posledniho kousku. Ted (po 3 tydnech) ma zas ta starsi vsi, tak resim dilema: ostrihat x neostrihat. Asi zkusim jeste ten pripravek pro psy, protoze zrovna vcera jsem cetla clanek, ze je dokazane, ze vsechny pripravky proti vsim jsou vicemene temer neucinne a jediny, ktery fungoval Difusil H, pry je (nebo bude), kvuli smernicim EU, zakazany. Vsi nejsou epidemie, protoze nezpusobuji infekce, takze pry se to globalne moc neresi. Takze az se budem skrabat vsichni, budou divni ti, co vsi mit nebudou. Takze protivsivackemu tazeni zdar, jdu zase do boje. :)

zkuste Diffusil H

zkuste Diffusil H

POMOC

Lidi potřebol bych pomoc tak před 4 měsícama jsem chytil vši ve škole a pořeád se jich nemůžu zbavit použil tolik přípravků anic nepomohlo šel jsem na 1 milimetr nepomohlo a mamka furt pere povlěčení vytírá vysává ale furt je mám nevíte čím to ??

ja jsem ty vsi dostala take a

ja jsem ty vsi dostala take a kamaradky mamka poradila normalni olej na smazeni a do toho co nejvice alpy potm umit vlasy ne samponem potom mi je mama vicesala vsivakem

mozna, ze je nekdo vedle vas

mozna, ze je nekdo vedle vas (kamarad), co je ma a predava je vam, jakmile jste v jeho tesne blizkosti.. treba delate spolu ukoly apod.

Kupte si v lékárně přípravek

Kupte si v lékárně přípravek na vši zvaný Paranit..tento přípravek veš zabije tím,že ji vysuší(dehydruje), tudíž zabíjí i hnidy. Účinek je okamžitý,mám to vyzkoušené,na ostaní už mají vši rezistenci. Sice něco stojí,ale pomáhá. S pozdravem Šárka.

nefunguje

Dobrý den, bohužel musím odporovat, aranit je též k ničemu... na naše vešky nefunguje nic... bojujeme, teď mi známá doporučila elektronický hřeben na vši - pořizovací cena cca 600,- Kč, máte s ním někdo zkušenost??? Díky za odpověď

Není pravda, hnidy nezabíjí.

Není pravda, hnidy nezabíjí. Když jich pár vyčešu a zmáčknu je, lupnou, což znamená, že jsou ještě živý. Takže vši zabíjí, ale hnidy ne. Bohužel, vyzkoušeno..

Ano. Paranit všechny hnidy

Ano. Paranit všechny hnidy nezabije. Lupou. Opakujeme již podruhé.

POMOC

aj vyčesávám ale ty svině tam furt jsou :((((

psala jsem výše..zábal...Alpa

psala jsem výše..zábal...Alpa nebo slivovice

Proboha hlavně ne pro

Proboha hlavně ne pro děti!!!!!!

prosím o pomoc.... malá

prosím o pomoc.... malá donesla vši ze školky, koupila jsem parasidose a na první umytí nic moc.druhý den jsem našla 4 živé, pořád jen vyčesávám hnidy a kontroluju vlásky. poraďte mi prosím co jného použít když to nezabere.....

vši

Ještě zabírá žehlička na vlasy,samozřejmě po aplikaci odvšivovacích šamponů.Prostě je jednou denně vyžehlit.

Nejlepší příprvek je Diffusil

Nejlepší příprvek je Diffusil sprej z lékárny za 210kč,učinkuje okamžitě zabijí vši i hnidy po 12h se vlasy umyjí a je po problému jen hnidy se musí vyčesat,po 8 dnech se aplikace opakuje jen pro jistotu,mám vyzkoušené.Jinak umývat vlasy šampony proti vším jako prevenci jednou týdně.

Naprosto souhlasím, po

Naprosto souhlasím, po několika drahých a neúčinných přípravcích nas Diffusil H taky zachránil, je naprosto spolehlivý, skvěle se aplikuje a pokud se nechá přípravek na hlavě přes noc, ani dítě nijak neomezuje

mám velmi dlouhé a husté

mám velmi dlouhé a husté vlasy,všiváčkem mi hnídy nejdou vyčesat. Prosím poraďte mi co mám dělat

Jestli čtete více

Jestli čtete více lidí-všiváček je super ,ale jako kadeřník vám radím všiváček omotat nití mezí mezírkami-omotaná nit-tak velmi krásně zachytne hnidy...

Treba vyskúšať Paranit. V

Treba vyskúšať Paranit.
V lekárni sa dá kúpiť aj pack, ktorý obsahu sprej a šampón, dokonca obsahuje hustý hrebeň s ktorým sa vši vyčešú.

Pomohl opravdu už máme pokoj !!!

Zkuste koupit přípravek proti vším PEDICAP OIL nám pomohl !

vši pomoc

Dobrý den,mamka mi koupila šampon na vši za 300kč tak jsem si s tím umyla hlavu a ještě si ji obarvila barvou na vlasy prý že to působí a zabije je to tak se chci zeptat jestli je můžu potom všem mít.

Samozřejdmě-to,že barva nebo

Samozřejdmě-to,že barva nebo peroxid je zabije-to je pouhá spekulace-už jsem tady reagoval jako kadeřník to vím....Věřte tedka je toho spustu a spoustu vší je imuních proti těmto věcem-Doporučuji difusil sprej a šampon proti vším...Vši jdou do jakýchkoliv vlasů...BOHUŽEL...

Já použila šampon proti vším

Já použila šampon proti vším za tři dny alpu a za další tři dny což je zítra budu barvit hlavu. Dnes jsem již žádnou nevyčelala, ale mám tam pořád hnidy ta snad barva zabere, alespon na hnidy.

SAMPON

Dobrý den,včera mi syn přinesl ze školky vši,samozřejmě jsme zahájili odvšivovací kůru.Zakoupili jsme v lékárně šampon zn.Parasidose a chtěla bych se zeptat,zda s ním má někdo zkušenosti a pokud ne VŘELE NEDOPORUČUJI.Nepříjemně zapáchá a neučinkuje.

Už jsme Parasidose koupili 3x

Už jsme Parasidose koupili 3x a vždycky se vši vrátily. Nezabírá!!!! Akorát jsem kvůli němu poleptala ruce, když jsem "odvšivovala" naše děti. Poučená jdu koupit přípravek na bázi Tea Tree. Doufám, že zabere.

Dobrý den, s tímto šamponem

Dobrý den, s tímto šamponem mám dobré zkušenosti. Dcera která chytla vši také ve školce, měla jich teda dost. Tak tedy po umytí se všechny lezoucí vši vyplavily a pak následovalo teda ruční vybírání hnid a pak podle návodu opakování kůry po cca 8-10 dnech kyby se něco dalšího vylíhlo. No a pak byl fakt už pokoj. Bohužel řáděj ve školce vši stále, takže skoro po půl roce chytla jednu znovu, ale proto že už často konrtrolujem přišla jsem na to v čas a znova použila Parasidose, jedna mrcha se vyplavila od té doby je zas klid. Naštěstí budou brzo prázdniny a pak už škola, tak snad se to už nebude muset opakovat. Chce to hlavně dodržet postup k použití a ne si umýt hlavu a myslet si že je vyhráno.

Už jsme Parasidose koupili 3x

Tea Tree vši jen odpuzuje ale nezabíjí

Souhlasím tento přípravek

Souhlasím tento přípravek vůbec neučinkuje a navíc stojí skoro 300 kč...NEDOPORUCUJI..!!!

vši

Lidi kdiž mate vši nehledejte nič na internetu kdiž mate vsi dil než tyžden musite se dat ostrihat ale kdiž to ryhcle zistite biežte do lekarne a kupne na to sprej a šampon umivejte si stim samponem hlavu a je pro probleme :))

je nejaky pripravek proti

je nejaky pripravek proti vsim

Přípravek na vši, který nám fakt zabral

Ahoj, dcera donesla ze školky na podzim vši. Perfektně nám zafungoval přípravek Liquido DUO. Po pár umytí a vyčesání byly pryč. Občas jí teda ještě umývám preventivně vlásky tím čamponem, co nám zbyl a zatím jsme čistí. Verun

pripravek

jo

Zábal z kokosového oleje a Tea Tree

Zdravím, nevím, kde jsem vši chytla, ale měla jsem je. Koupila jsem si šampon Capissan moc mi nepomohl. Ale dnes ráno, když jsem si našla živou nymfičku, tak mi došla trpělivost. Hodně se tu píše o spreji Paranidu, jeho hlavní složkou je kokosový olej, který veš obalí a udusí. A jelikož doma mám kokosový olej, tak jsem si udělala vlasový zábal z kokosového oleje s několika kapkami Tea Tree oleje a nechala to 2 hodinky působit. Nejdříve jsem vyčesávala ještě živé vši, to bylo po cca půl hodině až hodině působení. Ale po dvou hodinách jsem vyčesávala už jen mrtvé vši. Pak jsem vlasy dvakrát umyla šamponem a rozčesala. Mám po zábalu, krásné lesklé vlasy a nic mě nesvědí. Jinak všechno jsem vyprala a vyluxovala. Počítám s tím, že zábal budu tak po třech až 4 dnech opakovat ještě dvakrát... Přeji hodně štěstí v hubení breberek :)

rfgerhšwrh

ahoj vy vsivaci :D ja jsem mela jednou vsi pak sem se ostrihala a uz sem je nikdy nemela uz je mam bez lupu ajestly je nechcete miiit! tak si denne míte ty sve zavsivene hlavy :)!!!!

Zavšivený je nejspíše Tvůj

Zavšivený je nejspíše Tvůj jazyk, dle Tvé češtiny a chyby v každém druhém slově. Jsi hloupá! :)

Jak na vši

Dobrý den,

má dcerka je zavšivená a už jsem z toho zoufalá. Asi před týdnem jsem jí našla jednu živou veš, hnidy jsem nenašla. Umyly jsme si vlasy a následně nastříkaly difusilem V (je sice pro psy,ale loni nám pomohl, už nezabral ani Hedrin). Celý týden jsem nenašla a nevyčesala nic a dnes 18 živých vší a asi dvě hnidy. Má tmavé vlásky a nejde to moc vidět, ale zkušenosti už mám, takže je poznám dost dobře. Už ale nevím, jak se jich zbavit. Znovu jsem nastříkala difusilem. A povlečení je vypráno, i ručníky.
Děkuji za každou radu.

....moje dcerka ma dlouhe

....moje dcerka ma dlouhe kudrnate vlasky ..kdyz prinesla ze skoly vsi nevedela jsem co delat ..pripravky z lekarny nepomahaly ...jedna znama mi poradila vetrit do vlasu alkohol ..ja jsem pouzila 98% lih a zabalit na pul hodiny do potavinove folie ..potom vlasy normalne umyt a vycesat. Spali to spolehlive i hnidy ...preventivne jsme si udelali zabal vsichni z rodiny ...a je po vsich ..nikdo zadnou alergickou nebo jinou nezadouci reakci nemel.

uz jsem o tom slyšela,dcera

uz jsem o tom slyšela,dcera ma taky dlouhe vlasy,hned zítra koupím flašku a jedem na ty hnusne hnídy!!!!

ja neverim vlastnim ocim

ja si nemohu pomoci, precetla jste si tady dole par prispevku ohledne jak na vsi?
Napsala jsem tady roman!

Kdyz se vylihnou zive vsi, tak tam preci musely byt hnidy, nemyslite?
Problem rodicu je v tom, ze proste tomu nechteji se venovat, je to zdlouhave a bez upsechu, paklize se do toho proste neopreme. Povrchni prohlidka, vycesavani jen tak a celkove podceneni situace ma za pricinu to, ze jsou deti znovu zavsivene. Nebo ze si to dite prinese od jineho spoluzaka diky svym linym rodicum, kteri nachazeji nove a nove vymluvy ohledne toho, ze hnidy nevidely apod.

A co maji rikat tedy blondaci? na tech teprv neni videt zadna hnida! a vy si stezujete ze nevidite hnidy na cernych vlasech?

malym detem se zkracuji vlasy, aby se to dalo vubec zvladat
malym detem pravidelne kazdy patek prohlidneme hlavu, hlavne za usima, tesne u ofiny, na temeni, na rannim svelte- vedle okna! a s baterkou ktera vydava bile svetlo.
Je to tak slozite?
Jste rodice a dokazete ochranit vlastni deti?
ano monitorovat aby se to dalo podchytit vcas.

Ja nechapu rodice, kteri se uz alespon jednou poucili, protoze ditko to domu doneslo, ze pak nejsou schopni monitorovat situaci.
Nez se maji vylihnout hnidy jsou docela neprehlednutelne, paklize se sleduje ditko kazdy patek.

Jak je muzete pouzivat pripravky na zvirata – na psy pro vlastni deti?

WAKE UP!

No coment!!! Na toto už se

No coment!!! Na toto už se fakt nedá moc nic říci!
Pokud maminka našla znovu tolik vší, je možné, že se dívenka znovu a znovu stýkala s někým, kdo je měl stále... Trošku taky zauvažujte, než budete peskovat a kritizovat!!! A já tedy nevím, náš malý je blonďák a hnidy vidím, resp. viděla jsem, velmi dobře, i ty malilinkaté (dnes jsme nevyčesali nic), popř. si příště vemte lupu, když jste tak extrasuper důsledná a jediná pořádná matka tady! Tak ze sebe nedělejte chytrou chudinku a vševědoucí... :o)

Take jsem si tady pročetla

Take jsem si tady pročetla par komentařu a Leničko je strašně zajimave že vaše rodina byla cela zavšivena kdyz holčičku tak pravidelně kontrolujete, to je važně zvlaštni ne???Nehrajte si na chytrou kdyz vas to taky potkalo a nezabranila jste tomu!Moje mala ma vši pravě teď jsem s toho hrozně nešťastna a nikdy před tim bych hnidy nepoznala, myslim že tady chodi maminky z duvodu že vsi maji jejich děti poprve nebo jsou už zoufaleee !

Milá Lenko, to mi jako chcete

Milá Lenko, to mi jako chcete říct, že byste holčičku stříhala celý život na ježka jen aby se Vám lépe hledaly vši??? Docela by mě zajímalo, co všechno takhle preventivně doma kontrolujete, je takových nemocí.. předpokládám že máte všechna očkování která je možné aplikovat, chodíte celý den s rouškou, koukáte dětem každý den do krku, měříte jim tlak, děláte testy z krve na cukrovku, kontrolujete znamínka jestli to není rakovina, a nevím kolik dalších PREVENTIVNÍCH opatření provozujete?? Chodíte vůbec do práce? Já jen aby jste náhodou něco nepodcenila, svět je plný nemocí.. Vy už jste snad asi trošku blázen ne??? Mám 2 děti, udělám pro ně cokoli, MILUJU JE, ale rozhodně si nemyslim že váš přístup je "zdravý". Pak vám na to vaše dítko někdo zakucká a ono nic nevydrží.. Dítě si musí vybudovat imunitu a tu teda z nemocničně vydezinfikované domácnosti (jakou předpokládám podle té vaší PREVENCE provozujete) rozhodně nenabere..

Mila kolegyne, matko Vendy,

Mila kolegyne, matko Vendy, dcerku jsem od te epizody nemusela strihat.. kdyz bylo po vsich a po nestovicich, nebot jsme to mely v jednom, nechala jsem ji zastrihnout vlasky na bob, jestli vite o co jde..;-) od te doby maznu jednu kapku tee tree oleje za ucho, kdyz jde do skolky. Prevence znamena, kontrolovat, s pravidelnosti, zda se neco nechysta vylihnout za uchem. Do prace chodim, a to na cely den, a to jsem “v cizine”, takze asi jsem uplne normalni pracujici zenska, ktera se umi prosadit.
Nic neuklizim chlorem a pod. ;-) na to mam jednu sikovnou pani, co to v me nepritomnosti udela, sem se tedy zasmala.. pekny den!

:o)))))))))))))))))))))))))))

:o)))))))))))))))))))))))))))))))))))))) a ještě jednou :o))))))))))))))))))))))))))))))))). Nechte se naklonovat a choďte k nám všem na kontroly, aby vaše děti jednou náhodou od těch cizích něco nechytly!!! :o))) My jsme naprosto neschopné a vy jste matka Dokonalá co musí druhé pořádně zpucovat a pokárat! Možná si myslíte, že děláte všechno nejlíp, ale dost možná ne, jen si to myslíte Vy! Máte nějaký mindrák?

WAKE UP? BELT UP!

WAKE UP? BELT UP!

No, toto co jste tady

No, toto co jste tady rozepsala jsou obyčejné nesmyslné kecy.... Já opravdu žasnu jak něco takového může někdo vůbec napsat. Miluji ty neomylné matky, takže my všechny, kterým se namnožily vši jsme velmi nezodpovědné, atd.... no nemám k tomu co dodat, vlastně ano KAŽDÝ PÁTEK BUDEM VŠECHNY U OKEN HLEDAT VŠI!!!!!

no prave, potrefena husa se

no prave, potrefena husa se vzdy ozve, dekujeme za vas “KLOUDNY” prispevek, matko!

Asi neděláte nic jiného, než

Asi neděláte nic jiného, než na netu sedíte a hledáte informace o vších, to už bude posedlost nebo obsedantně-kompulsivní porucha :o)

Vy jste normální narcistka...

Vy jste normální narcistka... Pokud víte, co to opravdu znamená... Matko!

A vy jste normální

A vy jste normální KRÁVA...jestli v té "cizině" víte co to znamená.... :-)))))))))))

Ano,je to problém,ale

Ano,je to problém,ale neutrácejte peníze za drahé preparáty.Mám vyzkoušený obyčejný denaturovaný líh.Půllitrová lahev stojí 50kč,přeliju do jakéhokoli rozprašovače a hlavu dceři nastříkám.Včechny přípravky jsou totiž na lihové bázi.Nechám pod igelitovou čepicí 20-25minut.Pak opláchnout,umýt šampónem a kondicionérem.A opět klasicky vyčesávat.A tuto kůru opakuju každých 6-7dní do té doby než se vylíhnou i poslední vešky z hníd které jsme přehlídly.Jinak to nejde a je to nejlevnější vyrianta.Bohužel je třeba to oznámit ve škole aby se i ostatní rodiče starali.

Znovu to chytila ve škole

Klasika,

Taky jsme to řešili, promořenost dětské populace vší je 15-20%. Takže je vysoce pravděpodobné, že je maj další děti ve třídě a vaše dcera se reinfikovala. My jsme z holky dostali info, že si děvčata ve škole půjčujou, zkoušej gumičky a čelenky... Co k tomu říct? Vysloveně jsme jí to zakázali, má nakázáno dávat si pozor na to, aby se hlavou nepřibližovala k ostatním dětem. Plus jsme si stěžovali ve škole s požadavkem, aby ostatní rodiče POŘÁDNĚ zkontrolovali hlavu svým ratolestem. Ale už vidím, jak k tomu donutí cikány. Existují vysoce účinné léky na likvidaci vší a ostatních parazitů, jsou to perorálně, nebo i injekčně podávané preparáty, ale nejsou používány. Nevím momentálně, zda jsou schváleny, ale lékaři by je asi směli použít v případě epidemiologicky významného přemnožení vší. Jde např. o preparáty s účinnou látkou Ivermectin. Jsou obecně používány jako antihelmetikum, tj proti červům. Ale jsou extrémně účinné i proti hmyzu a roztočům, např. ve veterinární praxi proti vším, svrabu a roztočům.

Dementi na ministerstvu zdravotnictví a SUKLu

Výše uvedené STÁTNÍ organizace zakázaly výrobu a distribuci jediného účinného prostředku proti vši dětské - Difusilu H Forte. Vše nasvědčuje tomu, že toto opatření přijaly na popud Evropské unie. Výrobce Difusilu, Lybar, a.s Teplice, měl od MZ a SUKLu výjimku na specifický léčebný program. To se nelíbilo výrobcům konkurenčních (již neúčinných) výrobků a na jejich popud si EU vynutila zákaz výroby a distribuce.

Podle mezinárodních výzkumů (např http://phthiraptera.info/Publications/44983.pdf )je resistence vší proti Carbarylu cca 1,6%. U pyrethroidů (d-phenothrin) - účinná látka v Parathidose a pod. je resistence cca 50%.

Přípravky s obsahem rostlinných olejů jsou účinné maximálně okolo 50%. Principem jejich působení je obalení vši vrstvou oleje a její udušení. To vyžaduje důkladné "promaštění vlasů", pokud jsou vlasy dlouhé, nebude rozhodně stačit udávaných 100ml. Z principu funkce by stejnou službu jako drahé prostředky dokázal poskytnout obyčejný řepkový (nebo jiný) olej.

Jediná možnost účinného boje proti vši dětské je teď používání veterinárního přípravku Difusil V.

Děkujeme Ministerstvu zdravotnictví a SUKLu.

Vaši ovčané.

Blešky

Dobrý den, vím že to sem nepatří ale i tak se musím zeptat.Včera jsme si dovezli koťátko a bylo nám řečeno že blešky nemá, ale dnes jsem je objevila. Mám strach že mi to doma někde zůstane, kočičku, jsem hned odblešili ale jelikož byla přes noc plná blešek bojím se toho, že někde nakladly vajíčka. Máme 7 letou dcerku ale do jejího pokoje jsi ji ani nepustila, jak mile jsem to zjistila, vše jsem důkladně vysála a vyčistila.....Ale je asi potřeba to také vystříkat nějakým přípravkem proti blechám, je dobrý třeba Biokill??? Předem moc děkuji za všechny rady. S pozdravem Alexandra :)

Blešky

Lze koupit v drogerii nebo prodejně potřeb pro zvířata přípravek proti blechám, který je
určen na hubení blech v pelíšku. Koťátko, které také údajně nemělo blechy, mělo blech plný kožíšek a stačilo je roznést po bytě. Vystříkala jsem s tím všechny textílie v bytě,
podle návodu začas celou procedutu zopakovala a zabralo to.

ahojte, urcite vse

ahojte,
urcite vse vystrikejte a vyvetrejte. Paklize mate moznost, vysajte a naparte je spec. vysavacem, ktery dosahuje 100 °C, typu VAPORELLA. Zabiji to vsechny parazity.
Zvireci blechy nejdou na cloveka, ale ve vasem pripade, pro klidne spani, udelejte, co je ve vasich silach, mate prece jenom dite doma.
Blechy za tu chvili ani nemohly naklast vejce, ale samozrejme jsem obyc. clovek a ne odbornik.
Blechy skacou do vysky az 30 cm nad zem, jsou prusvitne a maji radi bilou barvu, takze nejlepe vyklepavat nad bilou vanou, hned je uvidite. Jinak blechu lze utopit, nema rada vodu.
Udrzujte zvire v cistote od parazitu, paklize ho musite mit doma.
a hlavu vzhuru!

ahojte, urcite vse

ahojte,
urcite vse vystrikejte a vyvetrejte. Paklize mate moznost, vysajte a naparte je spec. vysavacem, ktery dosahuje 100 °C, typu VAPORELLA. Zabiji to vsechny parazity.
Zvireci blechy nejdou na cloveka, ale ve vasem pripade, pro klidne spani, udelejte, co je ve vasich silach, mate prece jenom dite doma.
Blechy za tu chvili ani nemohly naklast vejce, ale samozrejme jsem obyc. clovek a ne odbornik.
Blechy skacou do vysky az 30 cm nad zem, jsou prusvitne a maji radi bilou barvu, takze nejlepe vyklepavat nad bilou vanou, hned je uvidite. Jinak blechu lze utopit, nema rada vodu.
Udrzujte zvire v cistote od parazitu, paklize ho musite mit doma.
a hlavu vzhuru!

Za dva dny po vších!!!!:) Zaručené!

Vši jsem chytla zřejmě v MHD, u dětí jsem nebyla, nikde jinde mě to nenapadá. Vlasy mám dlouhé a opravdu husté. Prvně se objevila vyrážka na krku, zvětšené uzliny, potom jsem si všimla vši v ofině.
Hned ten den jsem koupila Paranit sprej a šampon. Vystačil pro čtyřčlenou rodinu a ještě zbylo na kůru po sedmi dnech.Z rodiny nikdo vši neměl.
Po použiití spreje je důležité: Zašpuntovat vanu a vymývat vši šamponem. Po jednom umytí vanu vypustit a umýt vlasy šamponem znovu, dokud nebude vana čistá. Já už po třetím mytí žadné živé vši neměla, ale jednou to opláchnout fakt nestačí. Tentýž den vlasy vyfoukat, vyžehlit.
Druhý den zábal z oleje a octa, namíchala jsem to do rozprašovače na kytky, nanesla, zabalila do igelitu, přesto ručník a dvě hodiny nechat působit.Ocet trošku pálí na podrážděnou kůži, ale dá se to v pohodě vydržet. Potom umýt běžným šamponem a ještě z mokrých vlasů vyčesávat hnidy hřebínkem, co je u Paranitu. Hlavně u uší, krku, ofiny.Dělala jsem to sama a i tak jsem to zvládla. Vyčesávala jsem dokud hřebínek nebyl čistý. Vyčesávat nad umyvadlem a čistit hřebínek od hnid po každém pročísnutí! To samé jsem ještě udělala týž den večer.
Následující dny jsem každý den vlasy myla a žehlila, nosila v culíku. Po 7 dnech od zahájení jsem opakovala Paranit sprej a šampon - vlasy jsou čisté.

vši

Dobrý den já mám takový problém někde jsem chytla vši,ale já osobně si myslím tím jak byly horka a chodila jsem je koupat do rybníka tak jsem vždy měla vlasy v drdolu a nerozpouštěla je tak si myslím jak byly mokré a schli tak že se zapařily a vytvořily.Koupila jsem si tedy ten hřeben všivaček a difusil sprej.Když jsem to nastříkala poprvé tak jsem vyčesala jen dvě přítel se mi tam koukal a nic tam nenašel ani hnídy.Vystříkala jsem tedy vlasy podruhé a nevyčesala jsem nic.Tak nevím zda je mam nebo ne hlava mě nesvědí.A ještě se vrátím když jsem na to přišla tak jsem jednu nahmatala na krku větší,a na triku mi lezla miniaturný.Je tedy možné že se nejdenalo o vši??ty co jsem měla na sobe??? A existuje něco čím zjistím že je opravdu už nemám?Děkuji předem za odpověd

vsaďte na jistotu

Zdravím, děti mi domů přinesou bohužel vši každou chvíli. No nechci to moc přehánět, ale protože mám děti 4 a 6,5 roku, tak se vším prostě nevyhneme. Poté, co jsme si prošli neskutečným martiriem a vykoupili snad všechno, co české lékárny nabízely, jsme se postupně propracovali až k Hedrinu. Je to nejspolehlivější věc, kterou jsem zatím objevila. Navíc jsem zjistila, že když dětem tímhle šamponem umyju hlavu, tak si toho ani nevšimnou a tudíž neprotestují. Spreje je vždycky stresovaly a nechtěly mi chvíli posedět. Navíc mám pocit, že se jejch vlásky pak líp rozčesávají, ale to je vedlejší. Přípravek prostě funguje, je spolehlivý a dětem jeho aplikace nevadí. No a to je pro mě to nejdůležitější. Pokud tedy máte kdokoliv pocit, že máte vši, kupte si v lékárně šampon nebo sprej Hedrin a pro jistotu si jím umyjte hlavu. Za ten pocit, že si ve vlasech nenosíte hnízdo těch malejch bestií to rozhodně stojí! :-) Hodně štěstí v nerovném boji!

Dcera mi přinesla vši ze

Dcera mi přinesla vši ze školy spolu s vysvědčením, na doporučení lékárnice jsou koupila Hedrin. Vlasy jsem s ním ošetřila už 2x, ale hnidy jsou pořád živé, takže moc nedoporučuji.

poslyste, ves se nechyti od

poslyste,
ves se nechyti od horka!
Prenasi se diky blizkemu kontaktu mezi vlasy. Treba kdyz se tulite s nekym – s partnerem, s detmi, nebo kdyz si deti spolu hraji, jiste jste si vsimla, ze maji tesne vedle sebe hlavicky.
Dochazi k tomu v te blizkosti, do ktere nechame vstoupit ostatni, ke kterym mame duveru a citime lasku!

Jiny mozny zpusob jak se nakazit, je pouziti osobnich veci druheho jedince, ktery je uz nakazeny a ma ve vlasech vsi.
Treba pouzitim cepice, kde ziva ves dokaze prezit 24 hod daleko od pokozky a vlasu. To same plati o hrebenech, rucnicich, prilbach, kloboucich. Nebo ze si clovek lehne na polstar, na kterem zustala ziva ves, treba nymfa.
Nekde jste se musela nakazit.
Paklize vycesavate i sebemensi vesky, tak proste mate vsi. Jdete ke koznimu, nebo k domacimu lekari, ti vam okamzite diagnostikuji, co mate za parazita ve vlasech.
Z vlastni zkusenosti vim, ze muj manzel, kdyz jsem byla ve stejne situaci, NIC NA ME HLAVE NEVIDEL. Az jsem mu ukazala, jak vypada hnida na vlasech moji dcery, tak teprve byl schopen rozpoznat hnidy na me hlave.
Poproste nejakou ZENU – kamaradku nebo matku, aby vam prohledly hlavu!
Ze zkusenosti vim, ze po zabalu, zive vsi maji tendeci popadat na ramena nebo na polstar, tzn ze je treba nevycesete, ale tim zabalem je jakoby omamite, tak pak musite mit oci na stopkach, kontrolovat lozni pradlo a neustale vycesavat!
Paklize vas za tyden zacne hlava svedit, hlavne na tylu, tak se vylihly z hnid nove male nymfy a az dorostou a stanou se z nich dospele a zacnou klast vejce, tak mate zavsivenou hlavu.
Lepe zacit z gruntu ted, nez za mesic zjistit, ze mate opravdu problem.

Podivejte se tady nahore na fotku vsi, malou nymfu poznate!
tak hodne stesti!

Vši

Je pár dní škola a malá mi je donesla domů... Máme dlouhé vlasy a je to boj... Jen se chci zeptat,protože jsem je nikdy v životě neměla a ani malá,jak vyčistit postel či matraci,přece tam musí být taky,nebo ne. Chci se toho zbavit,nebo se škrábeme všichni.. Děkuji za odpověď Radka

jeste jednu otazku mam pani Radko

Je mi divne, ze vase dcera prinesla ty vsi ze skoly. Jestli zacala skola presne 1. zari, tak to nemohla stihnout.
K zavsiveni je zapotrebi vic jak tyden. Spise premyslejte odkud to mohla prinest. Z tabora? Od sousedovic kamaradky?
I kdyby nakrasno si prinesla prvni dospelou ves hned prvni den skoly, tak dnes 7. zari nemuze mit zavsivenou hlavu, kdyz tak by mela uz prvni hnidy, ktere by se zacaly vylihavat a jak by nynfy vyrostly, tak byste si vsimli, ze se zacina srkabat ve vlasech. Podle me to chytla nekde jinde a urcite tak tyden pred zacatkem skolniho roku.

Stihnout to jde

Bohužel jsme důkazem toho, že stihnout to jde i rychleji. Jelikož jsme se vší bojovali i v loňském školním roce, pravidelně a důkladně malou kontroluji. Ještě předposlední den prázdnin, v úterý, bylo vše v naprostém pořádku. Dva dny byla ve škole a v neděli čtvrtého jsem našla dospělou veš i na mém ročním miminku, které mezi jiné děti vůbec nepřijde. Dcera měla plnou hlavu dospělých vší a už i hnidy. Ta škola je nezkutečně zavšivená! Pořídili jsme elektrický hřeben na vši a vyčesáváme denně... v pátek 30 vší, v sobotu ani jedna, v neděli 1-2 maličké a v pondělí dalších 40 dospělých. Zní to trochu jako zázrak, že!? Volám stále do školy, učitelka napíše na tabuli větu "Ve škole se vyskytly vši" a tím to pro ni končí. Při tělocviku pak nutí děti opřené o sebe zády dělat dřepy apod. Neptám se jak se zbavit vší, vší se na našich hlavách zbavit umíme, ale jak se bránit netečnosti okolí. Spíš by mne zajímalo, na koho se mám obrátit, aby se s tím už konečně něco udělalo. Na školský úřad, nebo rovnou na hygienu?

Vši

Dobrý den,

bohužel jsme také bojovali se všima a volala jsem do školy, i na hygienu, bohužel se s tím nedá nic dělat.

Paní doktorka z hygieny mi řekla, že je to jen na rodičích, že tak jak se to dělalo za nás , aby učitelky prohlíželi dětem hlavy to už si nikdo nedovolí.

TAKŽE MILÉ MAMINKY JE TO JENOM NA NÁS, ALE BOHUŽEL JSOU MEZI NÁMI I TACÍ KTERÝ TO NEŘEŠÍ A PROTO JE TĚCH VŠÍ VŠUDE PLNO.

HEZKÝ DEN VŠEM.

Před dvěma dny jsem dceři

Před dvěma dny jsem dceři také objevila vši,a děkuji vám za rady jak je odstranit.Jsem z toho zoufalá,nikdy jsme je neměli.Také jsem si myslela,že je přinesla ze školy,ale jak tady čtu,tak je to asi omyl,měla jich tam už dost živých.Okamžitě jsme zakoupili v lékarně PRÝ účinný prostředek a celá rodina ho použila.Každý den několikrát dceři hlavu prohlížím a stále nacházím hnidy a vybírám.Naštěstí už žádné živé.Držím všem stejně postiženým palce,snad se toho brzy zbavíme.Připadám si dost špatně,jelikož jsme čistotná rodina,na hygienu pečlivě dohlížím a teď toto.Mějte se a hodně trpělivosti.R.

Neztracejte viru! Ves se

Neztracejte viru!
Ves se zlikviduje, a zabrani se vylihnuti nove nymfy z hnidy, jen DUSLEDNYM vycesavanim a rucnim vybiranim. A pak se to podari. Jen je zapotrebi proste tomu CELOU DOMACNOST podridit, alespon 2x denne prohlednout a vybrat hlavy; a u deti holt je zapotrebi vyuzit vhodne chvile, kdy v klidu sedi a treba se divaji na oblibeny porad v TV.
S cistotou rodiny to nema co do cineni.
Vsi nejradi jdou na ciste vlasy, tam mohou se pekne vyradit.
I sebecistotnejsi jedinec, ktery o sebe pecuje, si muze zavleci dospelou ves, ktera ho do 10 dni zavsivi, jen protoze si treba vypujcil vyzkousel cepici, hreben, rucnik nebo klobouk.
Je zapotrebi neustale kontrolovat a byt si vedomi takove mozne komplikace, ktera znechuti celou rodinu.
Verte mi, ze jsou horsi veci nez jsou vsi, treba blechy nebo stenice dovezene z dovolene. Proti neviditelnemu nepriteli se stezi bojuje, ale ves lze nalezt, vycesat, udusit zabalem a rozpustit (ocet, citron) a pak rucne vybrat hnidy. Je to velka prace, ale paklize se pokracuje krok za krokem, tak se to podari.

Jsou v mych modlitbach vsichni kdo tim trpi, a hlavne ti, co se nemaji na koho obratit, aby jim hlavu osetril a vybral. Ti jedinci, co to doma nemuzou rici, boji se reakce rodicu, nebo partnera, ti co nemaji o koho se oprit.
Paklize byste nekdy byli v situaci, kdy vas nekdo zada o pomoc, mejte na pameti si nasadit ig. nebo papirovou cepici, abyste se sami nenakazili.

PS: rikate, ze nastesti nachazite jen hnidy a ne zivou ves. To znamena, ze zabal prezily hnidy a za chvili se z nich vylihne mlada nymfa, ktera sice neumi klast jeste vejce, ale kouse a saje krev. Musite hnidy eliminovat, aby se nikdo uz nevylihl a zabal po tydnu zopakovat a znovu vybrat. Nemela byste uz nic pak nalez!
tak zlomte vaz!

pomoc proti zavsiveni

Pani RADKO,

HLAVU VZHURU!

ano, prosli jsme si tim toto leto.
rada bych se podelila s vami o par rad, protoze kdyz jsem byla v podobne situaci a cetla jsem si pribehy nestatnych lidi na forech, kteri byli ve stejne situaci jako ja, tak jsem si prislibila, ze az z toho budeme venku, tak se podelim s ostatnimi o moje zkusenosti, snad to nekdo nakonec oceni.

Pripravte se, neni to jednoduche, ale s prislusnou pili, houzevnatosti a odhodlanim se jich zbavite.

Nesmite podcenit situaci, bude to tak trvat 10 az 2 tydny max, abyste meli jistotu, ze jste se vsi zbavili.
Takze to chce klid a dusledne postupovat.

0/ paklize mate pozereni, ze vsi prichazeji ze skoly, musite to oznamit ve skole ucitelkam, ktere to pak oznami ostatnim rodicum, sousedkam apod. aby prohledli svoje deti – je to povinnost, jinak se vam ty vsi vrati zpet pres kamarada nebo spoluzaka.

1/ je zapotrebi zjistit, kdo z cele rodiny ma take vsi (nez se zacne se zabalem, tak doporucuji, paklize mate na to cas, si rozdelit prameny, ve vasem pripade dlouhe vlasy, a to na tri prameny a pripravit tri gumicky, zacit s prvnim pramenem, nanest na nej BILY BALZAM NA VLASY a hrebinkem VSIVACKEM = maly hrebinek k tomu urcenym (doporucuji z kovu a ne z pvc nebot neskrabe a nedeformuje se) pomalu od shora dolu vycesat zive vsi, balzam je totiz na chvili otupi, diky bile barve je uvidite a neco vycesete, I hnidy to trochu odtrhne od vlasu. vycesavejte odshora dolu a otirejte do bileho papiru a pak ho vyhodte do ig. pytliku a nechte 24 hod, aby se udusily. Pak prvni pramen sepnete do gumicky a postupujte tak s dalsimy prameny. Jakmile jste se ujistili o vaznosti situace, pak viz bod 2

2/ pote zakoupit prostredky pro zabal, ktere se nachazeji v lekarne
(pro dite nejlepe prostredek, ktery neni toxicky, ktery odstranuje vsi a hnidy mechanickym zpusobem (PIRETRINA s mineralnim olejem, bohuzel pisu vam z It takze prostredky na ceskem trhu neznam!), nebot vsi jsou odolne vudci chemickym prostredkum a dokazi se jim nasledovne odolat a kdyz se vrati, tak ten vas prostredek, co zabral uz nezabere; nikdy nepouzivejte prostredky urcene pro zvirata, nikdy alespon ne na deti!)

3/ cela rodina o kdo vsi ma, si musi udelat zabal podle pokynu v zakoupenem prostredku, nejlepe dat pak pod ig. pytel a zabalit do rucniku a to ve stejny den!

4/ vyprat vsechna povleceni pokud mozno nad 60 °C po te, co si cela rodina o koho se to tyka, udelala zabal a jit spat do novych povleceni; ves umira nad 60°C; ovsem umira po 24 hod, kdyz nema na te tkere hlave byt, takze opusteny tvorecek na luzku nebo na polstari se muze zase pekne vratit do vasi hlavicky

5/ vysat pohovky, koberce, postele a okolo popr. i v aute na podlozce hlavy; nema smysl cely byt dezinfikovat! jen pradlo, postele, koupelna, pohovka

6/ vyprat cepice, vydezinfikovat hrebeny (vyvarit a vyprat v mydlove vode), vyprat rucniky nad 60 °C

7/ kdyz jdete pak spat, dejte si pod hlavu bile rucniky, rano alespon uvidite, paklize nejaka ves z hlavy tam zustane nebo vypadne, nemusite pak prat vse dokola a znovu

8/ kazdy den po te navzajem si hlavu radne prohlidnout – na dennim svetle, vedle okna jsou bajecne videt vsechny zbyle a prezile hnidy, ktere se nachazeji nejvice na zatylku nad usima a tesne u ofiny, na tu nezapomente!
dulezite je nepodcenit nasledujici dny: kazdy den alespon 2x prohlednout hlavy a hnidy stahnout rucne. Pokud mate baterku s bilym svetlem, tak hnidy jsou videt stribrne modre, takze je hned uvidite!

9/ nasledujici tyden az do 10. dne kontrolovat hlavy a pak znovu udelat zabal a zkontrolovat, ovsem nepodcenujte situaci, musite do posledni hnidy vybrat, jinak se z te posledni nevybrane hnidy vylihne tzv nynfa, ktera az dospeje bude zase klast nova vejce/hnidy a budete vsichni opet zavsiveni. a zacnete zase vse znovu! Kazdy den vycesavat vsivackem, jednak se vycesavaji hnidy a eventuelni vylihnute nynfy. Jakmile ucitite, ze se vam neco hybe za uchem, jdete nad vanu a vycesejte to opatrne bude to prave vylihnuta nynfa.

10/ v puli tydne doporucuji si udelat zabal ze stavy z 8 citronu. postupovat jako vyse, pod igelit a pod rucnik, nechat pusobit 1 hod. Hnidy, ktere prezily zabal a jsou zive se doslova rozpusti nebo rovnou puknou! Ovsem funguje to jen na hnidy, jen kdyz uz nemate v hlave zive vsi. Lepsi citron nez ocet!

11/ na dlouhe vlasy doporucuji zehlicku na vlasy! nepodari se vam zpalit hnidy, ktere jsou 1 cm od hlavy, ale dokazete jim pekne zateplit! Zehlicka pomuze zlikvidovat hnidy, ktere jsou trochu vyse od kuze!

12/ zakoupit tree tee oil sampon a myt si v nem vlasy ob den v prubehu tech dvou tydnu, pouzivat ho nasledovne jako prevenci. zakoupit tree tee oil - cistou esenci a aplikovat po jedne kapce za ucho a na zatylek, vyborna prevence pro deti, epidemie ve skolach tak prestoji. tee tree oil je dizinfekcni, sice smrdi po petroleji (a to vsim a I jinym skudcum vadi) ale muzete ho neutralizovat stejnym mnozstvim citronoveho cisteho oleje – pure essence – tak se alespon da prestat ten smrad a nesmrdite po petroleji.
Obyvatele Aborigini v Australii (coz je nejvetsi vyrobce na svete) jej pouzivaji po staleti jako univerzalni prostredek proti vsem nemocem, ranam, stipnutim.

13/ Takze jako prevenci vam doporucuji tee tree oil kdyz vypravite dite do skoly, jinak vam ty potvory vzdy prinese zpet. Jednou za tyden prohlednout dite na zatylku a nad usima, zda neco neprineslo domu. Detska ves jde na jemne vlasy a vyskytuje se na detech od 3 do 12 let. Takze kdykoliv vam vase dite muze domu prinest tyto skudce.
Dobra rada: nepujcovat si cepice, hrebeny, rucniky. Vsi neumi skakat, jen se presunuji z hlavy na novou hlavu, kdyz je v tesne blizkosti, kdyz si deti treba hraji, pisi nebo vedle sebe sedi. Rodice je dostanou, nebot se s detmi tuli, vedle nich spi a objimaji se s nimi.
nezkouset si klobouky na verejnych mistech, treba v obchodacich, kam prichazi spousta lidi a vsichni si pekne ten klobouk nasadi.
kdo zacina s jezdectvim, a budou vam chtit pujcit “erarni” prilbu, tak si to dvakrat rozmyslete, protoze treba ten predesly jezdec mohl zanechat ves v prilbe. To plati i pro male jezdce!

pamamatujte, ze ves nepreziva 24 hod daleko od lidske pokozky a vlasu a umira hladem!

preji vam vsem v nesnazich hodne zdaru!

vši itálie

Dobrý den, můžete se se mnou prosím spojit? Moje dcera je na studiích v Itálii a dostala tam vši a netuším, co si tam má koupit.... docela to spěchá. díky. Katka

pani Katko, uz jste to

pani Katko,

uz jste to vyresili?

tady v Italii at si vase dcera zakoupi PARANIX. Zabal zopakovat po 8-10 dnech. (obsahuje vytazky z kokosoveho oleje, z ylang-ylang a anyzu).
Paklize chcete neco silnejsiho tak AFTIR GEL + AFTIR sampon (obsahuje malathion).

Doporucuji prvni pripravek nebot neni tolik toxicky.

napiste mi lelalav@yahoo.it

napiste mi lelalav@yahoo.it

Chtěla jsem vám moc poděkovat

Chtěla jsem vám moc poděkovat za detailní návod jak na vši. Bráška je měl vloni a musím říct že sehnat účiný návod jak na ně bylo skoro nemožné. Nakonec pomohl přípravek na bázi oleje a tee tre oil. A samozdřejmě vše desinfikovat žehlit a práta pořád dokola vyčesávat a kontrolovat. Věřím že váš návod pomůže mnoho lidem v boji stímto neuvěřitelně odolným parazitem. Jinak nevím jak to chodí jinde ale u nás byl celkem problém přinutit školu aby problém řešila.

dekuji za vlidna slova, pani

dekuji za vlidna slova, pani Verco, paklize muzu pomoci, pomuzu!

jinak vse slova “prinutit skolu, aby problem resila…” ono je to tezke.
jak prinutit skolu, aby resila?
ucitele oznami vsem rodicum epidemii a muze vyzvat, aby vsichni zkontrolovali svoje ditko. Kazdy radny “civilizovany” a zodpovedny rodic by mel okamzite prohlednout a nepustit dite zpet do skoly, paklize ho radne neosetri, tzn udelat ZABAL.

Dite se muze vratit do skoly, paklize mu byl udelan zabal a rodina si je vedoma cele zalezitosti = tedy nejenom dite bylo osetreno, ale pripande cela rodina, ktera v techto pripadech je vzdy nevyhnutelne zavlecena do epidemie; nez se clovek nadeje je zavsiven i s ditetem.
Kdyby byla delana radna prevence a podchytila se situace vcas, tedy kazdy patek dite zkontrolovano, po te co se vrati ze skolky, a radne odvsiveno pres vikend a ostatni rodice informovani, nikdy by se nedoslo do velkych rozmeru = tedy cele rodiny zavsivene!

Dalsi “civilizovany” pristup je to, ze se se vsi “nezzivame”, ale proti ni bojujeme.
Kolik lidi to prechazi, resi napul, nikde nikomu nic nerika a nedostrani tohoto skudce z hlavy. Ja se vubec nedivim, ze tento parazit je cim dal tim vice oddolnejsi vuci vsem pripravkum.
Kolik rodicu mlci a nikomu nic nerekne a epidemie se siri dal.
Neni se za co stydet, vzdyt to je v mziku, co se muzeme nakazit a muzeme byt nejcistotnejsim clovekem na svete.

Skola muze informovat a vyzvat k zodpovednemu zakroku, popripade dat informacni letak, jak postupovat pri epidemii (delat osvetu), v krajnim pripade vyzvat dite, ktere nebylo odvsiveno, aby zustalo doma (tak jako se stava, kdy dite ma horecku nebo mu neni dobre, volaji se rodice, aby si pro nej prisli, ze?), ale co vice mohou delat?

Zalezi jen a jen na rodicich, na jejich urovni osvety a zodpovednosti vuci komunite.
To stejne plati i o tom, ze zavsiveny clovek by nemel jit k holici/kadernikovi, pro dobro komunity, nejprve se musi odvsivit a pak navstivi kadernika. Kolika lidem je to jedno?

To máte pravdu. Jinak jiné

To máte pravdu. Jinak jiné slova než přinutit školu mě nenapadá. Ve třídě u brášky je měly skoro všichni, většina rodičů je dětem odstranila. Ale dva spolužáky nikdo neodvšivil. Vedení školy dělalo dlouho, jako že o ničem neví a ostatní rodiče už propadali zoufalství. Pořád nekonečný kolotoč zábaly, spreje, šampony a vybírání hnid, praní, vyvařování a žehlení a jen co byl chvíli klid začalo to nanovo. Nakonec už se rodiče bouřily natolik že vedení školy přinutilo rodiče těch dvou, aby je konečně odvšivily. Od té doby naštěstí klid. Tak uvidíme, jak to bude letos.
Jinak přeju všem hodně zdaru při odvšivování.

Vši

Já je teď chytla taky. Asi si obarvím vlasy (barvou s amoniakem) a pak ji ještě pořádně přežehlím. Orthosan ani jiný přípravek na zvířata nezabral a ty drahý věci z lékárny taky ne. Snad toto zabere.

moje dcery je maji a nepomaha

moje dcery je maji a nepomaha nic krome laku na vlasy

Dobrý den, mám dotaz. Dcera

Dobrý den, mám dotaz. Dcera má vši. V jaké dezinfekci mám vyprat ložní prádlo a ručníky? Jak často mám tet převlíkat postel? obden? 1* týdně? Jak vydezinfikovat plyšáky ?

tak mi jsme to taky vsechno

tak mi jsme to taky vsechno lozni pradlo a vsechna rucniky tak na 90° a vcechna plysaky hracky co se ra co jsi hrajou tak na nejmin 60° ,70° a to staci a pak to vsechno ususit a na dva dny to zabalyt do pytlu a hodne to sylne zavazat, ale to vsechno v jednom dnu svechno stejne a kazdy den cistit jak rebeny tak sponky a take rucniky a take povleceni lozni to asi vse

no..tak já vši chytla poprvé

no..tak já vši chytla poprvé v životě v šestadvaceti...při pobytě na dětském táboře...takže už třetí den bojuju...první den jsem si hlavu polila alpou, zabalila do igelitu a dvě hodiny nechala působit, pak vymyla normálním šamponem a vyfoukala horkým vzduchem, večer pak ještě na celou hlavu napatlala olivový olej, znovu igelit, šátek a nechala přes noc, ráno jsem pak vlasy umyla šamponem s tea tree olejíčkem, vyfoukala a vyžehlila žehličkou na 200, odpoledne jsem si koupila šampon na psy - Orthosan V Forte, vlasy jím umyla, vyfoukala horkým vzduchem, a dneska, třetí den, ráno zase hlavu umyla normálním šamponem, ale s přídavkem tea tree, vyfoukala, vyžehlila....hnidy se snažím pořád vyšesávat tzv. "všiváčkem", hned po prvním útoku jsem vyprala veškeré ložní prádlo, postel postříkala vodou s tea tree olejem....vyprala všechny ručníky, i ty co nepoužívm já na 90...za týden Orthosan raděj zopakuju....a uvidíme...doma zatím zarputile mlčím..nechci aby propukla veřejná panika, takže vlasy po lopatky doma nosím svázané..no radost fakt, jako dítě jsem je neměla a teď si teda užívám...hlava mě pořád lechtá...ale to už je asi jen ten pitomý pocit...hnidy jsou tzv. bez lupnutí, tudíž by měly být mrtvé....fuj, fakt radost... :'(

Mám taky vši a je mi 12.Mamka

Mám taky vši a je mi 12.Mamka se to pokoušela všemožně vybrat ale nic nepomáhá.Vyhrožuje mi že půjdu dohola! Co mám dělat????!!!!

Hedrin

Kluk mi přinesl vši ze školy. Už jsem ani nevěděl, že je to dneska možné. Vím z doslechu, že spousta přípravků z mého mládí už nefunguje, protože vši jsou na ně rezistentní. Naše známá nám poradila roztok HEDRIN. Namazali jsme hlavu, nechali přes noc působit, za 7 dní potom znovu a byl klid. Trochu lituju toho, že jsem nezkusil ještě tu citronovou šťávu. Zní to zajímavě. Tak snad příště. Vzhledem k tomu, že synův spolužák má ty potvory opět, si myslím, že nebude trvat dlouho a budeme mít vši doma zase. Jak je možné, že je těch bestií teď tak hodně?

Vši

Pročetla jsem si komentáře a zjisťuji, že vší se jen tak snadno zbavit nedá. Měla jsem je jako malá holka a mém věku jsem je chytla nevím kde. Přítel je měl také. Dnes po 14.dnech mi opět svědila hlava a přítel našel opět veš. Takže tady sedím se čampomen na hlavě a už mi je do breku.Stále prát a převlékat postele.Zkusím tu citronovou šťávu jak jsem se zde dočetla. Nastěhovala jsem se s přítelem do bytu,který byl velmi ěpinavý.Samozřejmě se ihned začalo uklízet, koupil se nějaký přípravek proti všem možným potvorám, zajímalo by mne, jestli je možné toto chytit z tohoto bytu. S dětmi jsem do styku nepřišla. Od nikoho si věci nepůjčuji. !!!

Z pohledu odborníka je

Z pohledu odborníka je potřeba použít funkční odvšivovací prostředky na které nejsou vši rezistentní- Diffusil H Forte, Orthosan V Forte (šampon) nebo Diffusil Care. Jsou to jediné prostředky, které fungují. Neutrácet za Paranit, který je k ničemu (prokázáno testy). Nesmutněte, také je teď mám, a likviduji. Chce to po aplikaci překrýt igelitem. 2x-3x zopakovat a jsou pryč.

Nezabralo nic.

Na vši mi nepomohlo vůbec nic. Jak zde někdo psal, že pomáhá citronová kůra na hnidy, žádný efekt/bohužel. Vši se mi vráítily celkem 3krát. Na radu lékarnice, pokud nezabral šampon na odvšivení. Už žádnou chemii. Udělat zábal na 3-4.hod. z oleje. Vši se udusí. Toto opakovat opět za 7-8.dní. To jediné mi zabralo. Bophužel vši mutují.

Vši

Já udělala dětem petrolejový zábal, jak nejdél vydržely a starý osvědčený recept zabral.

Když se vší zbavíte a

Když se vší zbavíte a potřebujete se zbavit ještě hnid nejlepší je koupit cca 8 citrónů , vymačkat je a šťávu z nich vmasírovat do vlasů nechat cca 1 hodinu působit a a hnidy jsou pryč.Citrónová šťáva hnidy okamžitě rozpustí.Opravdu to funguje mám to osobně vyzkoušené.Už žádné zdlouhavé vyčesávání ale citróny!

Maminky na vši s amoniakem

Dobrý den,
pročítám zde vaše příspěvky a ráda bych zareagovala na ty o barvě.
Dcera se nám včera vrátila ze 14denní dovolené u otce-zavšivená,rozkousaný krk do krve,rozškrábaná hlavička.Jelikož dcerka má vlásky po mě-kudrnaté je to něco šíleného.
Možná teprve ted jsem byla opravdu ráda,že jsem kadeřnice i přes to jsem raději ještě kontaktovala bývalou mistrovou.
Vlásky jsme nastříkali Difusilem a vypadali nám vši cca kolem 30..ale zbyli nám strašný spousty vajíček,vytahovat je ručně je sebevražda z těchto vlasů,chtěla jsem dceru obarvit amoniakovou barvou-toto nás učili už ve škole.Ale v 6 letech jí barvit se mi nechtělo a tak mi moje bývalá mistrová poradila peroxid vodíku 3%-je to víceméně zdravotní peroxid v kadeřnictví se používají nejvíce 9%.
Vzala jsem misku nastříkala peroxid a stětcem jsem "jakoby"barvila,vlásky troška zašuměly ale hnídy jsou mrtvý-nepraskají,pak jsem jen dceru raději přejela žehličkou a zatím je klid.Peroxid 3% neublíží pokožce-jen prosím pak trošku promastit krémem-ba dokonce i peroxidem nam mamka vykapávala uši-1 kapkou a všechny nečistoty vyšuměli :)
Povlečení,oblečení a vše ostatní jsem hodila do pračky a vyprala v dezinfekcí,hřebeny jsem nechala odmočit také v peroxidu-ale to já dělám každý týden i tak.
Jinak vyčesávali jsme nad alobalem,pak jsem je jen sesypala do misky s vodou a počítala.
Ještě pokud chytáte vši živé,tak je nejlepší v mokrých vlasech tak rychle nezdrhaj :D

vši

Dobrý den,
vajíčka vší - hnidy nekoušou, takže je nutné 8dní počkat, až se z nich vylíhnou nové vši a kúru s Diffusilem zopakovat, až pak budete mít klid. Barvení je pro malé děti nevhodné, stejně jako kysličník, navíc stejně se Vám nepodaří všechny hnidy zlikvidovat a po 8dnech se z nich zase vylíhnou vši. Je dobré přečíst si na Diffusilu návod - vlastní zkušenost a nevracet se do zavšiveného prostředí, to jinak máte zpátky....

děkuji .. za daru :) to

děkuji .. za daru :) to skusím taky .. :) jsem v dětskym domově a chytla sem tu vši :) a mám hodně hustý a tvrdý vlasy a jde to oporavdu z tuha moje sestra je vlásenkářka :) takže něco jako kadeřnice tak mi pomůže :) tak díky moc za radu :-*

KAMARÁDKA S "PROBLÉMY" V OHROŽENÍ CELÁ ŠKOLA !!!

Prosím pomozte nám,máme kamarádku a ta má vši.Nevíme co máme dělat,učitelé nám neporadili,ještě nás seřvali, že si vymýšlíme, prý tam nic nemá! a nechali nás v tom...
Nechceme být zavšivení všichni,CO MÁME DĚLAT???????
VIDÍME,ŽE JÍ TO TAM LEZE A NEMÁME ODVAHU JÍ TO ŘÍCT. Trvá to již půl roku, když jsme byli se školou na lyžáku, neustále se drbala, potom to strkala do úst. Má za nehty od toho drbání černo, nejspíš od těch vší. Od té doby máme velké podezření, každý den vidíme, že jí vši lezou po vlasech.
Také si vlasy obarvila, ale nepomohlo to. I našim rodičům se to nelíbí.... ale učitelé nám pomoci nechtějí!

Ahoj sem taky jedna obětí

Ahoj sem taky jedna obětí která má vši , a já vím že ona to prostě ví .. a stidí se za to .. ja sem v děckym domově , a chytla sem to tu od dětí , a sem taky zavšivená a nevím co mám dělat.. sama nevím co stím mám dělat .. je to hrozný .. žádný šampony my nepomahaj nebo spíš pomáhaj ale žádnej hhřeben kterej by mi je odstranil na mý vlasy neexistuje otříhala sem se obarvila sem se a taky mi to nepomohlo , .. musíte zajít s tou dívkou za čitelem a ukázat mu to .. jinak nevím jak vám pomoct je mi to líto

Místo toho jalového psaní

Místo toho jalového psaní sem, tak jim napište poštou a třeba i doporučeně. Když jste tak podělané, tak jim tam můžete nalepovat písmenka vystřižená z novin. Budete to mít jak v dedektivce.

je ot opravdu hruzaM

Je ot fakt hruza, je mi 12 let, vši jsme měla 1, když jsem byla malá, chytla jsem je a základce, několik let klid a ted jsme na gymplu a zase, ale jenom málo. Doma máme prostředek. Je ot výtažek s bylinek olejíčku atd, ale moc nepomáhá, máme i ten difficul, pomohl trošku, ale stále jsem jsi vytáhla 3 vši, vyčesávám co 5 minut, ale jenom občas spadne, hnidy už nemám, sem tam vytahuji a vyčesávám hnidu/y a zkouším lupnout a nelupají a stejně je mám. Nejhorší je, že chodím na tu základku na obědy a z tama to vždy chytnu, nebaví mě to a mamce se to bojím říct. Vlasy si žehlím od kořínků. Mám vlasy pod ramena a mám jich dosti málo, nemyslím málo uplně, ale mám to prostříhaný a vždy se nějaká najde, mrtvá a i živá, ale vždy vyčesávám, četla jsme si tu vše, vyzkouším ocet a olej :)¨
Držte mi palce, už jsem na konci, jenom se zbavit vší, povytahovat hnidy, snad to zabere, mamka o tom ví, našla mi a povytahovala a vyčesávala, ale druhý dne zase, ale o dost méně. Vlasy mě svědý jenom v zadu dole, jinak nikde.

Pomoc

Dobrý den
Já mám vši a strašně mě svědí hlava teď jsem si pořádně pročesala hlavu speciálním hřebenem proti vším a vůbec mě hlava nesvědí.....Zkuste to také ale musite vsechna mista pročesat alespon 3x a bude to skvělě působit.....Hodně Štěstí......

TO NE

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s přípravkem ANTIPED PROTI VŠÍM :)

má dcera má vši tké koupila

má dcera má vši tké koupila jsem ten šampon cale vůbecc nepomohl . ty potvory jsou asi nesmrtelné už si nevím rady a začínám z toho šílet

Dobrý den chtela by jsem jsem

Dobrý den chtela by jsem jsem jse zeptat moje cerka dostala vši a strupy v hlave a kolem jednoho mista ma mnoho vši a nevim co mam delat ma kolem strupu mnoho vši a nevim jak jse toho zbavit mohly by ste mi nekdo rychle poradit dekuji moc hela

vemte slivovysy nechte

vemte slivovysy nechte pusobit 1.hodinu a citronovou stavu zmizi jedna dve

Ahoj ja sem dostala ve škole

Ahoj ja sem dostala ve škole vši jsou to potvory a nedaji se tak lehce zlikvidovat a tak mam pro vas par rad jak je zlikvidovat.1)Skuste vyvařit brambory a vodu s nej vylijte na hlavu a to opakujte asi 3x dokud se neco neprojevi.2)Šampon na psy naneste jako normalni nechte na hlavě pusobit asi 10 min a je to :).3)skoušejte si žehlit vlasy atd hlavne je to na hnidy hnidy se spali ahoj :)

Jak na ty potvory

Dobrý den, tak jsme je uspěšně zahubily, teď jen vytahat co po nich zbylo. Na živé vši jsme použili preparáty z lékárny a na hnidy ocet. Někdo radí ocet naředit do vody, ale já dala rovnou z lahve bez ředění. Nanášela jsem ocet pomocí štětce na barvení vlasů aby se ho moc nedostalo až úplně na pokožku, pořádně rozetřít po celé délce vlasů a POZOR zabalit celou plochu vlasů do igelitového pytle a přes to ručník. Nechá se to zapařit tak 2 hodiny a potom umýt normálním šampónem. Hnidy popraskají!!! Pokud by jste přeci jenom ještě nějakou potvoru objevili tak to zopakujte. Jestli máte strach aby to dítěti nepoleptalo kůži zkuste reakci na předloktí. Dcera má trochu atopickou kůži, ale ve vlasech jí to nevadilo. Doba zapářky se dá zkrátit, ale pak by bylo dobré to zopakovat třeba ještě znovu druhý nebo třetí den. Samozřejmě je nutné všechny hnidy potom vytahat, ale to se prostě musí. Hlavní je, že hnidy "chcípnou". Přeji úspěšný boj!!! Jo a pryč s plyšákama!!!

vši, potvory!

my likvidujeme vši pediculem, nebo medem. med napatlat na vlasy a ony se mrchy zadusí, stači nechat na vlasech 30 - 45 minut. Šíleně to tahá, říká dcerka, ale vyčešou se pak všiváčkem v pohodě. Některé sice živé, tak je přimáčkněte nehtem. Pedicule je minerální olej specielně určen na vši, trochu pálí a štípe jak vši rozkousaly pokožku, ale vši se zadusí a pak vyčesat všiváčkem. Vším smrt! Dcerce se vrací po půl roce, děs!!!

Vši epidemie v 21. století

Dobrý den, koukám, že v tom nejsme sami.Dcera dostala ze školky jako dárek zavšivenou hlavu. Měla vlasy do pasu a tak musela pod nůžky. Měla jsem úplně zkažené vánoce. Ve školce jsou vši od září v kuse. Prosím, maminky, musíte vyhodit všechny plyšáky a polštářky i když to bude za cenu oblíbených hraček. Mám zkušenost z dětství kdy hnidy přežily vyprání a rok pod postelí v malém polštáři. Opravdu přežily rok!!! Jak je možné, že jsou v takové míře.Za dob mých rodičů to byla strašná ostuda když měl někdo vši a to i mezi chudšími lidmi. Dnes je to v podstatě normální. Nic na vši pořádně nezabírá jen česat a vytahovat. Taky jsem koupily preparáty a šampóny, ale opakování kúry po 7 dnech je pozdě.Během týdne se vylíhnou další potvory a HNED kladou vajíčka.Když vytáhnete hnídu a dáte ji na zrcátko a zmáčknete nehtem a ona praskne, to uslyšíte tak je to hnida živá. Všechno prádlo se musí vyprat a hlavně VYŽEHLIT i čepice a svetry. Dnes se spousta věcí nežehlí, ale když jsou vši tak musíme. Hnida přežije i vyvářku. V tomhle směru a po zkušenosti dám na rady babiček. Mnoho zdaru v boji a nevzdávejme se!!! Asi až mi skončí mateřská budu doma bez práce a budu chodit dělat dozor do školky a školy jako maminka v jednom z příspěvku.

Jo. Tak když jsem Vás správne

Jo. Tak když jsem Vás správne pochopila, musím vyhodiť ručníky, vše vrchní oblečení, postelní soupravy a pro jistotu i polštáře. Neměla bych zapomenou zbavit se všech věcí. Co když bude hnida zakutálená v nejaké hračce. Do roka se přece múže vrátit na dětskou hlavičku.Jooo to zvládnu, zbavím se i hraček. A možná bych mohla zavolat deratizéra. Ne, bohužel. Protože veš přežije všechno. I rok pod postelí. Opravdu ROK!!! Já nevím co dělat.

Likvidace vši dětské by

Likvidace vši dětské by nebyla smysluplná práce pro pro profesionála. Veš dětská nepřežívá mimo hostitele déle než 24 hodin a její hnídy se mohou vyvíjet jen přilepené k vlasům. Hnídy nohy nemají. vka

Chtěla bych sa ješte zeptat,

Chtěla bych sa ješte zeptat, za jak dlouho umře hnida? Je schopná se sama přilepit k vlasu?

Hnidy jsou velmi citlivé na

Hnidy jsou velmi citlivé na teplotu, při jejím poklesu nejsou schopny vývoje a rychle hynou. Jsou to vajíčka, nemohou se pohybovat a ani vytvářet tmel kterým jsou k vlasům přilepeny. vka

Děkuji moc krásně za

Děkuji moc krásně za profesionálnou odpověď. Zuzana

Po dlohém boji s hnidy,se mi

Po dlohém boji s hnidy,se mi jeví jako jediné účiné řešení toto.

Po šamponu -ŠAMPON proti vším(Tetrachema),dále octový roztok 1:3 /8%ocet/

A ted' to příjde : Vemte lux nasad'te úzkou na konci zploštělou koncovku,výkon na plné obrátky,a vysávajte!!
Vlasy se napnou a vybrují,prsty pomáháte hnidám na onen svět. NEBOLÍTO!!! můj desetiletý syn to odpřísáhne.

Tachnická poznámka,aby vám hnidy druhým koncem luxu nelétaly ven,použíjte dobrý filtr,(HEPA anti-allergy).

S pozdravem přeji pěkný den. M.

Dobrý den, slyšela jsem, že

Dobrý den,
slyšela jsem, že na vši a hnídy pomáhá barva na vlasy. Údajně by je měla spálit, tak jsem se chtěla zeptat, jestli s tím náhodou nemáte někdo zkušenosti. Vši jsem nejspíš dostala na brigádě v jednom podniku. Už jsem vyzkoušela psí šampón, ale zlikvidovalo to jen ty živé a hnídy ne. Předem děkuji za Vaši odpověď. :-)
S pozdravem Karolína :-D

vsi

ahoj ja mam vyzkousenou barvu na vlasy nanest a jeste zabalit do pytle a do rucniku provedla jsem to i me sedmilete dceri

barva na vlasy nepomaha tak

barva na vlasy nepomaha tak to nemusite zkouset

barva urcite nepomuze mam s

barva urcite nepomuze mam s tim zkusenost chce to jen trpelivost TAHAT A TAHAT

Dobrý den,dcera je už měla

Dobrý den,dcera je už měla vic krát,ale co opravdu zabírá,je žehlička,napřed umít přípravkem,ty zabíjí jen ty živé a pak vyžehlit.Opravdu to funguje!!!
S pozdravem Marcela

Vši

Dobrý den, souhlasím s tímto příspěvkem.Mám tři děti,kt.chodí do stejné školy,kde bohužel vši jsou a nyní s něma bojujeme.Takže 1x týdně stříkáme vlasy Panthenolem na noc + zápal (igelit+plínku) a ráno vlasy umyjeme,vyfénujeme a každopádně vyžehlíme žehličkou na vlasy.Tím by se měly hnidy spálit,pak postupně se je snažím vytahovat.Dnes jsme zkusili i ten ocet,takže pak umyjeme a určitě opět vyžehlíme žehličkou.Je to prostě kolotoč,jsou rodiče,kteří mají zavšivené děti a nic s tím nedělají,takže my můžem pořád vyhazovat peníze za spreje,šampony...už mě to přestává bavit :o(

Používáme Diffusil,ne

Používáme Diffusil,ne Panthenol.Omlouvám se :o)

barva na vlasy

Ta barva na vlasy musí obsahovat amoniak... dneska se dělá už dost barev bez něj, takže pozor na to!!

odpoved

Dobry den, reagujem na Vas prispevok... asi farba na vlasy naozaj "funguje" na vsi, pretoze mi to raz spominala kadernicka. Ze staci nafarbit vlasy a farba by mala vsetko spalit, len nie som si ista, ci kazda farba alebo len blond odtiene. Ona spominala svoju znamu, ktora dcere ostrihala uplne na kratko blond vlasy po pas a ze jej potom vynadala, lebo stacilo nafarbit vlasy a bolo by po probleme, ale naozaj nie som si ista, ci by mala byt farba blond alebo ci som si to zapamatala podla blond vlasov toho dievcatka :-). Ved vyskusajte a dufam, ze to pomoze :-)

"babské rady". Hnidy musíte

"babské rady". Hnidy musíte odstranit ručně - vystříhat, vyčesávat. Na vši použijte Diffusil H Forte.

Hnidy a vši

Hnidy a vši je nutné vyčesat a vybrat do poslední mršky. Barva, ocet, šampóny, kondicionery, žehlička - OK, svým způsobem dobrý pokus,ale vystříkat Difusilem H Forte a vyčesávání - to fakt funguje.Každopádně je pak nutné téměř neustále kontrolovat. Je to běh na dlouhou trať. A nezapomenout na info do školy, školky - je nutné, aby totéž hlídali i rodiče ostatních dětí - jinak je to pořád dokola.

Zdravím, také já zde přidávám

Zdravím, také já zde přidávám svou zkušenost s tímto škůdcem. Chodila jsem ke známé, kde jsem je zřejmě dostala od její dcery. Známá mě na to upozornila, že má její dcera vši. S její dcerou jsem v kontaktu nebyla, jelikož dopoledne bývá ve škole, takže má hlava u její nebyla, přesto jsem ty mrchy vši dostala. A i přesto, že si hlavu barvím, takže na barvení nevěřte. Koupila jsem si v lékarně Difusil H fotre za 215 Kč nechala jsem to působit 15 hodin, a když jsem to šla vyčesávat, tak mi vypadly 2 živé, takže opravdu super, jdu pro další sprej do lékárny, ale 8 dní čekat nebudu, jak se píše v návodu. Ale jinak jsem postřehla, že má dcera, která je se mnou v kontaktu každý den a teda se ráda češe mým kartáčem, tak je nedostala, tak jsem nad tím bádala, jak je to možné. A zjistila jsem, že má dcera v pubertálním věku se denně každé ráno fintí před zrcadlem než jde do školy a to zahrnuje hlavně její péči o vlasy, které denně žehlí, kulmuje, anebo krepuje žehličkou a teda se i fénuje min. 3x týdně, takže si myslím, že vším prostě nedala šanci a i když si je mohla přenést z mého kartáče do svých vlasů, tak je ihned zneškodnila žehličkou na vlasy. Takže teď si každý den nastavuji žehličku na 200 stupňů a vyčesávám. A teda dodatek, měla jsem nejen hlavu, ale i krk pěkně rozdrápaný, takže doufám, že jsem si nezanesla nějakou infekci, jinak mažu Framykoinem. Tak jinak kromě různých přípravků zkuste fén s horkým vzduchem a žehličku na vlasy. Barevní nezabírá, bohužel. A teda taky jsem všechno prala a desinfikovala.

spreje

ty spreje z lékárny nefungují, protože jsou na ně ty vši už dávno zvyklý... bohužel.... co je zabije je ta žehlička, ale taky třeba ocet - je to kyselina a rozleptá i ty hnidy... dcera přinesla vši ze školky a já mám vlasy do pasu, stříhat se odmítám, takže jdu namočit vlasy do octa a půjčím si od neteře tu žehličku na vlasy... pak to chce repelentní postřik nebo šampon pro psy - jako prevence, aby se vši nevracely... je to boj!

prenos od kocky

dobry den mam taky problem s kockou se porad drbem byla jsem s ni na veterine a asi by to mela byt plisen je mozne ze bych to chytila taky? porad me svedi hlava a mam vyrazku vzadu za krkem

pred 3 dni zystila,co mam

pred 3 dni zystila,co mam vsi.jen ze mne svedilo od krku as celou hlavu do krvi uz jak mesic.prohlidla mne trochu hlavu svagrova nic nenasla.byla u doktorki 30kč zaplatila,poslala ke koznimu 2 hodiny cekala 30kč zaplatila,myslil co mam alergiju na zlaty retizek,vypsal gel 40kč,ale do hlavy ani se nedotkly,aspon zystit proc as na hlave svedi.hlavne vyhodila 100kč.to sou svinje.jak pak zystila co mam vsi a nealergiju.a co najihorsi,moje kamardka sousedka to zataila,co ij 3 deti a ona maji vsi uz jak mes.a chodila k nij tak jednou za tyden,a nebo ij deti k nam,a hrali vsichni.tak ja tak trpela cely mesic,nespala,rykam to neni mozne,takova alergija as do krvi,co dlouho nezazila,naposled ve skolce kdyz byla.co pak na to ryknite,kdyz vlastni kamaradka,jako naschval to dela,uplne sere na to,smjeese.aby vsichni to imeli ne jenom nasa rodina,a okoli deti co s nima hrajut venku,dobze co u manzela nic nenasli,na zatim.dalsi,koupila sprej njaky za 220kč novinka Hedrin.to je najihorsi vec,co muze byt,tohle je tak asi olej na smazeni masa,vsichni hnidy zustali zivy.musila moje teta pomoc mne celou hlavu prohrabat,zabivat rucne.na druhy den namocila hlavu vodkou,zamotala igelitem,a rucnikem,a nechala prez noc,jeste nektery hnidy zustvaji zivy.obarvila vlasy tak 50 procent ih zabila,a vycisala.zustava vyskousit Difuzil,a nechat jak to se da vyderzat,klidne i na 2,3 hodiny,pokad vsichni hnidy neznicim.takovye veci nesnasim,jak chitit od kamaradki,ani nerykne co to ma,a sidi s detmi krasu na vlasach dlouhih navodi.tak to je pekne svinstvo...

Dobrý den, nějakou dobu mne

Dobrý den, nějakou dobu mne svědí hlava a také po těle mám občas pocit, že mne něco kouše. Hlavu i tělo jsem si umyla šamponem proti vším, ale výsledek žádný.Hlavu si neustále prohledávám a žádnou veš ani hnidy jsem nenašla. Jsem už opravdu zoufalá a nevím, co by to mohlo být. Neexistují nějaké neviditelné potvůrky, které bych měla ? Každý den se koupu nejsem žádná špindíra.Mám malé dítě a stále ho sleduji, jestli se u něj něco neobjevilo.
Děkuji za radu.

Zkus difusil H forte.....dá

Zkus difusil H forte.....dá se volně koupit v lékárně a jestli to jsou dětské vši tak to zabírá úžasně. Já jsem je chytla od dětí tak půl roku zpátky a teď jsem je asi taky někde chytla. Vystříkala jsem si hlavu a čekám až to zabere. Za 8 - 12 hodin se to smyje šamponem a po 8 dnech se aplikuje znova. To je celý proces a opravdu pomáhá....

měla jste štěstí........nám

měla jste štěstí........nám nepomáhá

účinný zabiják vší

Dobrý den,
účinným zabijákem vší i hnid je šampón pro psy..mám vyzkoušený Orthosan... Samozřejmě k tomu patří praní veškerého povlečení a oblečení. Čisté povlečení a oblečení po umytí hlavy psím šampónem ještě lehce vystříkejte Frontlinem ve spreji (odpuzuje všenky, vši a jine breberky - zakoupíte v lékárně asi za 320,-..věc drahá, ale pomáhá). Než si oblečení na sebe navléknete, nechte ho trochu vyvětrat, abyste nedýchali smrady.. No a další den umýt hlavu psím šampónem znova..a pak do třetice. Orthosan vlasy vysušuje, takže si nezapomeňte konečky promazat nějakým krémem. Psi mají pokožku mnohem citlivější než lidi, takže by neměl způsobit žádné komplikace. Navíc budete mít krásně lesklou a odvšivenou srst! :o)

take meju deti ortosanem na

take meju deti ortosanem na psy

Šampon pro psy nepomáhá

Ahoj, taky jsem měla vši a šampon pro psy vůbec nepomohl..Umyla jsem si to tím a po (asi 2.dnech) jsem tam měla zase živé vši. Šampón pro psy vůbec nepomáhá.

Teta to zkoušela a nepomohlo

Teta to zkoušela a nepomohlo jí to!

VSI

prosim je mozne abych chytila vsi v nemocnici je mi 35let byla jsem na operaci zlucniku rezem do nemocnice jsem nastoupila letos 30zari propustili me 8.zari ale v nemocnici tak treti den po operaci me zacala svedit hlava hlavu jsem si tam myla hned jak jsem byla schopna nekolikrat se mi doma koukali do hlavy a nic nenasli at teprve vcera rano jsem objevila tri vsi v hlave jak mi neco leze po vlasech okamzity hystericky zachvat kterej mam doted a dnes rano se skrabala moje tri leta dcerka a nasla jsem tam jen ty dospele bez hnid jsem z toho na prasky okamzite jsme koupili uz vcera pripravky vsiven a sampon proti vsim mam hroznou hruzu z toho vse jsme prevlikli desinfikuju porat stitim se jsem na pokraji zhrouceny .tohle se mi jeste nestalo jen v detstvi kdyz jsem chodila do prvni tridy tak jsme meli ve skole vsi ale od te doby nic .prosim muze to byt z te nemocnice?lezela jsem mezi staryma lidma a dokonce i sestry na jipce kdyz privezli zenu a rano ji sli myt nadavali jakto ze tak smrdi ze ji nikdo neumyl atd...a na pokoji byla pani co mela na nohach dlouhy drapy zatoceny silny vlasy neupraveny sedivy necesany byla prevezena z domova duchodcu v takovem stavu i sestry kdyz ji sli myt tak ji rekli teda pani co to mate na hohach to by potrebovalo kovare.hruza!!!!prosim muze mi nekdo odpovedet zda to muze byt z te nemocnice nebo jestli driv nebo dele jsem to chytla syn ani manzel zatim nic.moc dekuji za odpoved

Vši muzete chytit vsude tam,

Vši muzete chytit vsude tam, kde jsou lide co je maji, a jak popisujete stav lidi, tak neni o cem mluvit.

jak na vši

Také jsem jednou vši měla, zkoušela jsem všechno možné, nic nezabralo. Potom mi jedna známá poradila udělat si odvar z listů vlašského ořechu, dají se i nasušit na zimu. Listy chvilku povaříte, aby pustily šťávu, přelijete vlasy a listy přiložíte. Zabalíte do igeliťáku a necháte třeba přes noc zapařit. Je to snad jedinej lék na ty potvory....barvivo se nasákne do hníd a ty uschnou, ostatní léky zabíjejí jenom živé vši.

tea tree

Hojky
Když se dozvíte že ve škole nebo školce kam chodí vaše ratolesti jsou vši a ono je nemají doporučuji dětem vetřít do vlášků trochu tea tree olejíčku a trochu můžete nakapat i na oblečení je sice trochu aromatický ale vším to neuvěřitelně vadí a tam mátě větší šanci že vám se tyhle potvůry vyhnou.

kde seženu ten tea tree?

kde seženu ten tea tree? To by se mi líbilo, aby se nám vši vyhýbali

Dominika

Musim vám říct že mě boj se všima neni žádnej med vím to moje dcerka už je měla po třetí. Pokaždé je úspěšně zahubíme a oni se zase oběví. V našem případě je na vině vedení školy a učitelka. Sou tam děcka který ty potvory maj permanetně a že by to někdo řešil??? Néé naopak když je dcera měla naposledy vypadlo sní že hrály venku hru poznej rozdíl a při tom si měnily různé části oděvu a terezka si vyměnila čepici s nějakou holčikou. Málem sem zešílela tak sem do tý školy šla a tam my učitelka řekla nezlobte se ale já ty děti nemůžu od sebe izolovat. Jako podlemýho má žavšivené dítě zůstat doma!!! Nicméně dcerka šla letos do první třídy takže doufam že vši už se nám vyhnou.

VŠI-neúnavný kolotoč problémů!!!!!§

ahoj všichni ,co se zabýváte stejným problémem.Je mi 31let,mám 3 děti školou povinné.Já osobně měla vši jednou ,jako 5letá v mateřské škole,pak už nikdy,tedy do roku 2008.Od toho září jsem je odstranovala asi 50krát a to opravdu to číslo nepřeháním.Moje nejstarší 13letá neměla vši do té doby vůbec,v onom roce 2008 začali mé dvě mladší chodit do 1třídy a tím to začalo.Celý školní rok dá se říct v pravidelným intervalu co 2měsíce,sotva měli chvilku čisté hlavy ,znova se začali drását,mnohdy do krve.Jinak to nebylo ani loni,v lékárně jsem měla dojem ,že už mě tam znají všichni a ve mě postupně narůstal vztek i zoufalství.Měli jsme to všichni,i já a můj chlap a hlavně ty nervy kolem toho.Osobně si zakládám na čistotě,jsem kosmetický maniak a tohleto je teda rozbuška pro mou trpělivost,kterou bych jinak mohla rozdávat.3la jsem tehdy také do školy a žádala přísná opatření,poněvadš když pomyslím,že z 30žáků ve třídě se najde jeden jediný,který má laxní rodiče a neočetřenou hlavu,může jít zbylých 29 ošetřených do pr.... zkrátka jsem si už připadala jako idiot,že vlastně vyhazuji peníze za drahotiny z lékárny a výsledky žádné,když tak krátkodobé.Ale co,ve škole by to bylo asi náročné na čas,kdyby tam existoval někdo,kdo by dítě do té třídy před prohlídkou hlavy prostě nepustil!Já už s něčím takovým počítám,že to tak provedu osobně.Začal totiž školní rok a nemusíte nikdo hádat,kdo se k nám po prázdninové odmlce nastěhoval.VSI!Osobně uz pro žádné zázraky do lékárny nejdu,protože stejný účinek má jakýkoliv sprej či šampon na psy,s tím,že samozřejmě hnidy je třeba stahovat mechanicky,na ty nezabírá naprosto nic,a ještě si pomáhám žehličkou.A dalším kteří trpí,radím,aby udělali podobná opatření jako se chystám udělat já.Jdu do školy paní učitelce navrhnout,že se osobně postavím na chodbu před třídu a každý žáček mi prostě ukáže hlavu,než do té třídy vejde,a když tak možná nevejde,to už si musí každý rodič snad pohlídat,....nebo já už fakt nevím .-o

Vši pomoc fuj nechceme!!!

Ahoj moje 12 letá ségra chytla na táboře vši zjistily sme to v září asi 3 dny po začátku školy. Takže sme zahájily likvidaci vší nejprve sme na to použily paranit a potom jí mamina vyčesála ty potvory z vlasů asi 2 hodiny (ségra má dost dlouhé vlasy) no a na konec sem jí vlasy vyfoukala a vyžehlila totéž sme opakovaly za týden a to už se vši nenašli žádné. No a dneska sem při mytí veš našla já málem ses zešílela jako dávala sem si mega pozor abych ty potvory nedstala a ouhle mam je sice sme všechno vydesinfikovaly a vyvařily ložní prádlo dokonce sme vyházely všechny hřebeny a sponky které přišli do styku s jejívy vlasy a výsledek vši mam já já která se raději odstěhovala z našeho pokoje na tvrdej gauč do obejváku. Z toho plyne že pokud sou vši v rodině ubráníte se jim hrozně těžko. Takže my držte palečky ať se těch potvor zbavím a nepřenesu je třeba na maminu nebo Taťku.

vši

moje dcera také přišla s tím,že jí svědí hlava a pořád se drbe.Při kontrole jsem zjistila,že má rozškrábanou celou hlavu, ale našla jsem jen jednu veš a pár vajíček.Okamžitě jsem jela koupit Paranit(sprej na vši)a hlavy jsme si preventivně obě nastříkali a umyly.Každý den jsme hlavy prohlíželi,protože svědění nepřestávalo a po týdnu jsem opět našla u dcery veš.Takže opět Paranit a tentokrát jsem ji hlavu zabalila do igelitového sáčku a když jsem jej sundala,tak jsem se nestačila divit.Vši vylezly na povrch vlasů a vyčesali jsme jich nejméně dvacet a to jsme na suchých vlasech našla jen jednu jedinou a to jsem kontrolovala pramen po prameni.Teď už se dcera nedrbe, tak už bude snad klid.Jo a ještě podotýkám, že jsem převlékla všechny postele.

Asi před 4 dny jsem objevila

Asi před 4 dny jsem objevila při mytí vlasů veš..mamka mi asi 3krát zkontrolovala celou hlavu,ale nenašla ani jednu hnidu..pro jistotu mi koupila sprej Diffusil H..druhý den to bylo už vše ok..přestala mě svědět hlava,žádné hnidy ani vši..myslela jsem si, že jsme je už zahubily,ale včera večer jsem našla dvě vši na polštáři..(večer jsem si žehlila vlasy, tak se jim u mě asi nelíbilo a vylézaly)..mamka mi nastříkala znovu celou hlavu Diffusilem a vši začly vylézat..na polštáři jich bylo asi 6..ráno mi mamka zkontrolovala pořádně hlavu a zase ani jedna hnida..potom mi hlavu ještě zkontrolovala babička a taky nic nenašla..jak je možné že mám vši ale hnidy ne?? prosím o radu

hnidy se vzdy objevuji u

hnidy se vzdy objevuji u korenu vlasu
proto je nevideli

Vzpominka na me detstvi a vsi.

Pri vzpomince na sve detstvi(asi pred 50 lety),kdy jsem prinesla ze skoly vsi. Kdy byla maminka na mrtvici jakou mame ostudu,ze mame v rodine vsi. Tatinek zaujmul pozici bojovnika,vzal petrolku,a opatrne mi ji namatlal na hlavu. A to jsem mela vlasy az do pasu.Zabalil do igelitaku a do stareho rucniku a ja trpela cele odpoledne. Vecer,kdyz mi maminka umyla hlavu brezovym samponem,splachla octovou vodou. Bylo po svich,jenom mrtve uplne bile hnidy zustaly na vlasech. Tak ze tatinek,jelikoz si zakladal na mych dlouhych vlasech,vzal vsivacek a vycesaval a vycesaval. Az jsem mela vlasy ciste.
Po teto zkusenosti,jsem dodrzovala pravidla.
1. Nestrkala jsem hlavu k nikomu ze spoluzaku,abychom se dotykaly vlasama.
2. Nepujcovala jsem si nici hreben,ani cepici,ani zadne obleceni.
A od svych detskych let jsem vsi uz v zivote nemela.
Ale moje deti je ze skoly prinesli kazdou chvilku. Osvedcil se mi diky tomu,ze jsme meli psa obycejny Difuzil pro psy a kocky na hubeni blech a jinych zvirecich parazitu. A potom klasicky hrebinek zvany vsivacek. Ucinek je uplne stejny jako s jinymy,ale drahymi prostredky na hubeni vsi.
Hlavne to chce trpelivost a vycesavat a vycesavat.

je hezké co píšete,ale

je hezké co píšete,ale petrolej v žádném případě nedoporučuji.(vlastní zkušenost)
Dnes už jsem dvojnásobná babička,ale když jsem chodila do druhé třídy přinesla jsem
si domů ze školy vši.Maminka zjistila ,že se strašně drbu až přímo škrábu.Byly to vši,ale já jsem si okolo uší a skoro na krku hlavu rozškrabala.Maminka mi poctivě hlavu polila
petrolejí a zabalila do igelitu a na hlavu chvilkama přikládala gumovou lahev s horkou vodou.Velice mě to bolelo a pálilo,ale musela jsem to vydržet ,aby se prý udusily.(maminka byla velice čistotná a musela by se prý hanbou propadnout,kdyby šla koupit přípravek na hubení vší.)Vši se opravdu udusily,ale já musela na kluka.V místech,které jsem si rozškrabala se hlava rozbolavěla a já si při česání vyndavala chomáče vlasů.Vlasy začaly padat a padat.Ani doktorka na kožním nevěděla co s tím.asi po 6 týdnech začaly vlasy na holých místech rašet.Mám od malička husté vlasy ,ale nesmím se zapotit,jinak mi i dnes v těch místech ,které jsem si kdysi rozškrabala se hlava osype.Musím si hlavu rychle umít a je po pupínkách.

Už jsem zoufalá.Od loňských

Už jsem zoufalá.Od loňských prázdnin bojujeme se všama každé 2-3 měsíce.Vždycky je zlikviduju (osvědčil se mi sprej Diffusil H forte) a za 2 měsíce je některá z dcer donese znova. Už nevím jak tomu zabránit,často umýváme a prohlížíme hlavy a stejně je chytnem zase.

LIKVIDACE VŠÍ

MOJE VNUČKA TRPĚLA STEJNĚ A KDOSI MI PORADIL NABARVIT VLASY.NO, NABARVILA JSEM VLÁSKY A KONEC.a UŽ JE NIKDY NECHYTILA.

likvidace vší

Milí přátelé! Přijela jsem z delší dovolené s rodinou, po příjezdu domů ostříhala vlasy nakrátko a nabarvila - 45min. působení. Pak mi zavolala rodina, abych si zkontrolovala vlasy, že jsou zavšivení (jedno dítě je nosí ze školy pravidelně). Takže i já jsem si vyčesala 6 vší, některé živé a jedna potvora dokonce vylezla nazpět do umyvadla po spláchnutí. Takže barvení vlasů nepomáhá. A nepomohlo mi ani před 2 roky, kdy jsem byla parádně zavšivená (opět donesly děti ze školy) a tehdy jsem si barvila vlasy často.
mmenš

dotaz

Dobry den chtela bych se zeptat,poslala jsem sve dcery na prazdniny k babicce a po tydny mi sdelili,ze maji obe vsi a ze je maji uz z cesty nez jsem je dovezla,je mozne,ze se projevi az za tyden? Jsem si jista,ze kdyz jsem je odvazela tak mely obe hlavy v poradku.
Dekuji.

Dobrý den, ano je to možné

Dobrý den, ano je to možné inkubační doba je až 6 týdnů!!!

to mi vazne pomaha

nejlepsi je to vybrat pinzetou a vycesavat to vsivackem ja uz je mam po2
a pomaha to tatka mi kazdy den probira hlavu a den co den toho mam min.

Dobrý den, syn mi také donesl

Dobrý den,
syn mi také donesl ze školy poprvé vši. Tak jsem honem sedla k počítači a hledala nějakou tu radu. Po dlouhém bádání jsem zvolila přípravek PARANIX nebo PARANIT - záleží na výrobci, jak to napíše. Je to sprej a většinou se prodává s šamponem a kovovým všiváčkem. Můžu říct, že je opravdu dobrý. Na hlavě se nechá 15min. a i bez zábalu, pak smyje a následně umyje tím šamponem. Pak jen stačí vyčesat hnidy - lépe to jde stejně prsty. Co jsem se dočetla - většina přípravků vši a hnidy pouze paralizuje. Paranix je přírodní a vši a hnidy zabíjí. Pokud se vám stane, že na nějakou tu hnidu zapomenete, nemusíte se bát, že z toho bude veš. Ale vybrání těch hnid je i přesto opravdu důležité. Přípravek sice stojí asi 360kč, ale za tu cenu mě přesvědčil i když je ten sprej malinký a aplikací je tam jen asi 4x. Než si ze synovy hlavy dělat pokusného králíka na všelijaké přípravky, tak to si radši malinko připlatím.
Dejte si do hledáčku tento výrobek a samy si maminky přečtěte. Třeba vás to osloví jako mě.

Paranit

Dobrý den moje 6ti letý dvojčata donesly ze školky vši, likvidovala jsem je nejprve Hedrinem- olejíček proti vším a stejně jsem vyčesala živé vši. Pak jsem koupila Paranit, po 15 min jsem našla živou veš, aplikovala jsem ho tedy hned v zápětí a nechala působit 1 hod. Paráda vši už jsou pryč. a ejhle po 14 dne od 2 aplikace jsem je dostala já i přes to že jsem si Paranit také aplikava ikdyž jsem vši neměla. Nyní zkouším Difusil H a určitě vyčesávat a vyčesávat. Za vši už jsem utratila skoro 1000 korun a stále nejsme u konce. Hodně sil a bez vší.

Vši

Kdysi na ně fungoval Orthosan (šampon, nevím jestli ještě existuje) a pak Difusil. Rovnou akle upozorňuji, že se jedná o přípravky na zvířata. Použitím kondicionéru se sice hlava poté neloupe, ale nijak zvlášť to pokožce nepomůže.
Petrolej samozřejmě poleptá i normání pokožku, zvlášť, když ji máte narušenou kousanci.

Jen drobnost ke vši muňce. Díky módě vyholování intimních partií těla je tato veš takřka na vymření.

Orthosan už také

Orthosan už také nezabírá!!!!Před 2roky zabral,ale tedˇ jsou ty potvory odolné!!!!

Dnes už nezabírá nic.Ale

Dnes už nezabírá nic.Ale orthosan je pěkně oblbne a pak pořádně vyčesat a hlavně polupkat každou veš i hnidu!!!!!!!Jo a nejlepší všivák je "kovový" ,nejhorší je ten klasický umělí.

Informace o vlasových

Informace o vlasových vších:
Příznaky napadení vší
děti bývají neklidné, ospalé, nepozorné a často se drbou na hlavě
někdy bývá nápadnějším příznakem lechtání, které způsobuje prolézání vší mezi vlasy, nejčastěji po večerním ulehnutí do postele
na pokožce hlavy se mohou objevit boláky a rozedřená místa
Pouhým pohledem, případně pomocí lupy, můžete veš v hlavě najít ve třech stádiích:
dospělá veš - její vajíčka (hnidy) - larvy, nymfy.

Veš je zhruba 2 až 4 milimetry dlouhý parazit (cca o velikosti sezamového semínka) a samička, která žije 6 až 8 týdnů, klade denně k vlasům těsně přiléhajícím k pokožce hlavy 3 – 4 hnědá vajíčka – tzv. hnidy, z nichž se po 5 – 10 dnech vylíhnou larvy a pak dospělé vši.

Veš dětská není jen estetický nebo psychický problém
Nepřenáší sice konkrétní infekční chorobu, ale i tak může způsobit velké zdravotní obtíže – parazit totiž saje z pokožky hlavy krev. Ranky, které tak vznikají, velmi svědí. Děti si je často bolestivě rozškrábnou a zanesou si tak do poraněných mít infekci, boláky mohou například později začít mokvat či hnisat. Pokud jsou na hlavě vši, postižený trpí infekčním onemocněním zvaným pedikulóza.

Veš může chytnout každý vlasatý člověk, bez ohledu na to, jak často si vlasy myje, zda jsou vlasy barvené nebo jinak upravované.

Z hlavy na hlavu se mohou vši přemisťovat pouze při dlouhodobém kontaktu hlav – veš neumí skákat, plavat nebo létat.

Není možné zabránit napadení vší, avšak pravidelnou kontrolou vlasů lze napadení včas zjistit a vlasy rychle ošetřit. Vlasy dětí navštěvujících školky, školy a další dětská zařízení je třeba kontrolovat minimálně jednou týdně, při výskytu vší v dětském kolektivu je nutná denní kontrola. V rámci prevence doporučujeme mytí vlasů šamponem LiQuido a použití následné péče balzámem LiQuido cca 1 x za 14 dnů.

Vši dokáží přežít mimo hlavu až 24 hodin, například na oblečení či povlečení. Abyste vši skutečně zlikvidovali, je zároveň nutné ošetřit dezinfekčními přípravky (vydezinfikovat/vyprat) hřebeny a kartáče,
které jste používali (ty je možné také vyvařit).

Zdravím, pomohl mi šampón

Zdravím, pomohl mi šampón PARASIDOSE ANTI-POUX, stojí asi 245kč a voní po žvýkačce :) jediný, který mi pomohl. Po nanasení jsem hnidy pomocí hřebenu odstanila. Snad jsem poradila. Mejte se :) Jo a je fain prejet vlasy žehličkou, to je taky zlikviduje si mysim ;)

Už je mají zase !!!!

Dobrý den, jezdí k nám každý víkend přítelovo děti. Už jednou jsem hnídy u nich našla my je samozřejmě chytli taky.Po ukrutných bojích jsme se toho zbavili a včéra jsem je našla u dětí znova. Jejich matce je to jedno absolutně nespolupracuje,neustále tvrdí,že je nemají donutit jí převleknout postele a vyprat věci je nad moje síly!!! Děti jsou často i u babičky tak,že tam je budou mít taky!!!! Jsem z toho psycho!!!! Já vše vyperu převleču zahájím odvšivovací kuru,ale ona na to nedbá ani hlavu jim nekontroluje a oni sem přijedou a maj to znova!!!!!! S přítelem se kvuli tomu i hrozně zhádáme.Přemýšlím zavolat do školy nebo na sociálku já už na to opravdu nemám nervy.

Veš na polštáři

Opět další, kdo se hlásí ke vším (dětským). Vyčesáváme a aplikovali jsme již první kůru odvšivovacího šamponu. Co mi ale dělá starosti je to, že když jsem usínala po umytí vlasů oním šamponem, viděla jsem jak mi po polštáři leze nejspíš úplně malinká veška. Dělá mi to starosti a vlasy mě ještě hodně svědí, protože to svědění se po použití šamponu snížilo asi tak jen o polovinu. Co si o tom myslíte?

ja som takisto objavila asi

ja som takisto objavila asi pred 3 dňami dcére voš aspoň si myslííím,že je to voš nakoľko je dosť veľkááa práve to mi nejde do hlavy,že je veľkááá a vyliezaju na vrch vlasov a takto som vlastne objavila,že niečo ma vo vlasoch.Kúpila som jej difuzil H a stále jej kontrolujem hlavu.Už mi z toho hrabe a som zúfala nakoľko takéto niečo u nás nehrozilo...Neviem čo bude ďalej,ale ak nepomôže Difuzil H tak mám ešte jednu možnosť a to chcem aj Vám poradiť je to gél proti všiam,aplikuje sa na suché vlasy a nechá sa pôsobiť 3-4 dni a potom sa zmyjú vlasy...uvidíme

pomoc prosím

už mám asi 3 týdny vši mamka poořád říká že půjdu na krátko ale já fakt nechci skoušela jsem všechny šampony ale nic nepomáhá pořád to svědí a je to nepříjemne a hnidy vyčesat všiváčkem nejdou a mamka se s tím nechce otravovat!prosím poradte mě jak se toho mám zbavit ať MÁM KLID :-D prosím poradte

Dcera také už po druhé

Dcera také už po druhé přinesla ze školy vši. Samozřejmě sem je chytla také. Vyzkošela jsem spoutu přípravků, ale vši přežívaly dále. Máme obě dlouhé vlasy, ale nechat se pokaždé ostříhat se mi také nechce. Nejlepší je si koupit šampon Parasidose. Stojí 250,- Kč.
Na poprvé zabírá, jen je třeba vyčesávat vlasy všiváčkem, i několikrát denně. Denně si povlékat postel, čistit hřeben, sponky, a měnit pravidelně mikiny. Aby se znovu nepřenesly do pokožky hlavy. Přeji mnoho úspěchů.

.....

Ahoj poradim ti,na kratko nechod proste v lekarne se ptejte na SPREJ PROTI VSIM to vážně funguje ja kdyz je mela tak mamka koupila asi 4 sampony a nic ale ten SPREJ vazne pomaha;-)zkuz ho.

Před třemi týdny jsem u dětí

Před třemi týdny jsem u dětí objevila vši. Ze školy je donesla mladší(předpoklad) a starší(17) je chytila od ní. Po prvotním zděšení jsem zahájila obrovskou akci "odvšivení". Nejprve jsem nakoupila v lékárně "Parasidol", který jsme okamžitě dle instrukcí použili. Druhý den jsme ještě dle babských rad použili zábal z Alpy. Vše co se týče lůžkovin jsem vyvařila, všechny ručníky také. Hřebeny jsem vydrbala a v pytlíku je dala na jeden den do mrazáku. Potom ale přišlo to nejhorší. Celý den jsem strávila vybíráním hnid z hlav mých - podotýkám dlouhovlasých dcer - horor. Další týden dle návodu jsme už jenom zopakovali mytí hlav v Parasidolu. Prozatím jsou holky v pořádku a doufáme, že se nám ty odporné potvůrky nevrátí. V každém případě poproste maminku o trpělivost. U nás to byl opačný případ. Já spíš otravovala děti hlavně abychom se toho co nejrychleji zbavili.

vši

Mé dítě je právě přivezlo a kamarádka mi poradila psí šampon a je pravda že po pár dnech se to o hodně zlepšilo. Hlavně se to musí stále vyčesávat. Š.

Diffusil H

Ahojky,dcera prinesla ze skoly "vesky",hned jak jsem na to prisla,utikala do lekarny a tam mi koupila Diffusil H sprey.Po aplikaci vsi do 3 min umreli,ma se to opakovat po 8 dnech.Tak uvidime.Stoji to kolem 200 kc...Drzim palce.papap Eva

Ahoj také jsme poprvé chytli

Ahoj také jsme poprvé chytli vši. Dcera má dlouhé a husté vlásky a já to samé. Bohužel jsem to zjistila i u sebe. Byla jsem z toho neštastná, protože ostříhat vlasy je ta nejhorší věc, které bych se ráda vyhla. V lékárně mi poradili Parasidose, bohužel to není na barvené vlasy tak pro mne mi dala šampón na psi. Myslela jsem si, že už to máme za sebou, ale bohužel. Malé se objevili znova a ještě měla po šampónu podrážděnou pokožku. Proto jsem šla opět do lékárny a tam mi paní poradila balzám a šampón v jednom balení. Jmenuje se to VŠIVEN. Stojí jen 239,- tak jsem to zkusila. Vlasy jsem nejdříve nastříkala balzámem a zabalila( koupila jsem v drogerii čepici na melír) a píšou tam, že minimálně dvě hodiny to má vydržet nejlépe přes noc a poté umýt hlavu šamponem, který je v balení. Je pravda, že jsem tomu moc nevěřila, ale po opláchnutí hlavy dceři jich okamžitě vyplavalo pět a to jsem jí hlavu prohlížela poctivě i dvakrát denně. Má to zahubit i hnidy i když vyndat nebo vyčesat se musí, ale mělo by je to zabít. Je super, že se to může používat po 2-3 dnech znovu, ne až po osmi jako ostatní. Udělali jsme to už třikrát a malá má klid a já taky. A mně hlavu nikdo neprohlíží.

vši

lidičky nekupujte žádný prostředky, stejně pomohou tak jen dva z deseti, vezměte žehličku na vlasy a pěkně pás po pásu vlasů přejeďte žehličkou, mám to vyzkoušené, dcera nosila každou chvili ze školky, poradila mi to kamarádka...zabije to všechny vši i hnidy, ale hnidy se po umytí musí vytáhnout nehty, některý jdou a některý s námahou, ale problém je vyřešen, takže dámy v klidu....

Ano je to pravda

Ano,lidičky je to pravda...Dala jsem to své dceři , na syna jsem si koupila malou žehličku.Tak jim to velice pomohlo...Děkuji a určitě vyzkoušejte!

co pomáhá

jestli si barvíte hlavu, tak amoniak obsažený ve většině barvicích přípravků nepřežije ani ta neodolnější hnida či veš. Já jsem takhle ošetřila i syna, měl chvíli víc blonďatejší vlasy než má normálně, ale nemusí se to opakovat a je to totální likvidace. Hnidy to úplně spálí o vších ani nemluvě.

Není pravda,nefunguje!!!

Není pravda,nefunguje!!!

Zdravím,je fakt,že dokud jsem

Zdravím,je fakt,že dokud jsem si barvila vlasy na blond až od hlavy,vši jsem od dětí nikdy nechytla,ale teď mám jen pár melírů ,které nezasahují až ke kůži a vší plná hlava.Je to děs,dcera to pořád tahá ze školy.My jsme vši ve škole nahlásili,ale jiní se s tím vůbec nezábývají,takže už se těším,až budou prázdniny.Třeba se toho zbavíme.Tak hodně štěstí ve vraždění těch odolných potvor :-).Zdenda

Amoniak

Amoniak (čpavek) opravdu všechno zabije... ale dneska se už spousta barev na vlasy dělá bez amoniaku a ty na vši nefungují to je jasný...

Dnes jsem si našla na

Dnes jsem si našla na internetu asi nejdrastičtější řešení - zhotovila jsem si uvedený roztok a namočila do něj modrou molitanovou houbu - Okamžitě zezelenala... Internetu se nedá věřit.

Co funguje na 100%

Ahoj tak zápas s tímto parazitem máme taky už za sebou kupovali jsme drahé přípravky v lékarně EFFECTIVE s tee tree oilem zabírá to ale opravdu málo co opravdu zabíra na tyto ošklivky jak ríka moje tříleta dcera je DIFUSIL na psi a kočky musíte to nastříkat uplně až jsou vlasy mokré a tak zhruba na 30 minut do igelitu aby se to zaparilo desne to smrdi ale vazne funguje!!! vzhledem k tomu ze je to pripravek pro psi a kocky tak po umyti vlasu a vycesani je nutne pouzit kondicioner i timto zbytky hnid sklouznou z vlasu pak po sedm dni je nutne prohlizet vlasy a pri pripadnem vyskytu znovu vse opakovat ale jak rikam funguje to na 100%

Dcera mi taky přinesla ze

Dcera mi taky přinesla ze školy vši, použili jsme také Difusil pro psy, ale pěnu na mytí, po dobu 5 minut, zabalit do igelitu. To vše jsme opakovali 3 krát, poté vyčesali a vši zmizely

VSI LIKVIDACE

ohledne vsi mam dva zarucene zpusoby likvidace
1-na suche vlasy naneste olej ja sam osobne pouzivam nivea beauty oil je to olej do koupele poradne vetrete az k pokozce aby byla tez upone mokra od oleje vlasi zabalte na dve hodiny do igelitu a rucniku potom smejte udusene vsi vyplavite lehce proudem teple vody-hnidy vycesat vsivackem
2-sice jeto drasticke ale 100% jeto petrolej vezmete novou houbycku na nadobi ci jakoukoli molitanovou houbicku petrolej nalejte do misky lehce vtirejte petrolej do vlasu upone od korinku po konecky pote zabalte do igelitu a rucniku na 15 min a splachnete
UPOZORNENI
pri pouziti petroleje davejte pozor na oci usi a drobne rany opravdu to pali jak cert
z hnidama je problem musite je vybirat rucne ale dase rict ze po pouziti petroly pri dotiku samy z vlasu odpadavaji

Tak to jsem se upřímně

Tak to jsem se upřímně zasmála a sentimentálně zasnila při vzpomínce na mé mládí, kdy se vši v mých vlasech rozhodl zničit můj dědeček, bývaly partizán- hlavu mi polil petrolejem, zabalil, nechal působit a... vlasy se musely ostříhat po této kůře úplně nakrátko + poleptané uši a čelo jsem mazala ještě další dva týdny. Je pravdou, že to bylo naposledy co si na mě troufly vši...!!!

Taky jsem se uprimne

Taky jsem se uprimne zasmala,nad pouzitim petroleje na vsi.
Pri vzpomince na sve detstvi(pred 50 lety),kdy jsem prinesla ze skoly vsi. Kdy byla maminka na mrtvici jakou mame ostudu,ze mame v rodine vsi. Tatinek zaujmul pozici bojovnika,vzal petrolku,namatlal mi ji na hlavu.A to jsem mela vlasy az do pasu.Zabalil do igelitaku a do stareho rucniku a ja trpela cele odpoledne. Vecer,kdyz mi maminka umyla hlavu brezovym samponem,splachla octovou vodou. Bylo po svich,jenom mrtve uplne bile hnidy zustaly na vlasech. Tak ze tatinek,jelikoz si zakladal na mych dlouhych vlasech,vzal vsivacek a vycesaval a vycesaval. Az jsem mela vlasy ciste.
Po teto zkusenosti,jsem dodrzovala pravidla.
1. Nestrkala jsem hlavu k nikomu ze spoluzaku,abychom se dotykaly vlasama.
2. Nepujcovala jsem si nici hreben,ani cepici,ani zadne obleceni.
A od svych detskych let jsem vsi uz v zivote nemela.
Ale moje deti je ze skoly prinesli kazdou chvilku. Osvedcil se mi diky tomu,ze jsme meli psa obycejny Difuzil pro psy a kocky na hubeni blech a jinych zvirecich parazitu. A potom klasicky hrebinek zvany vsivacek. Ucinek je uplne stejny jako s jinymy,ale drahymi prostredky na hubeni vsi.
Hlavne to chce trpelivost a vycesavat a vycesavat.

100% rada !!!!!!!

Taky patřím k těm co se snaží zlikvidovat vši a hnídy. Dcera je začala nosit když chodila do školky. Teď už sice chodí do 4 třídy ale taky se stalo že je dotáhal domů. Nevím proč mě to nenapadlo už dříve ale já jsem vyskoušela kde co .Pokud se něco dá na hlavu jako je olejíček nebo sprej nebo difusil ald. a nezamotá se to do potravinové fólie aby se to zahřálo a spálilo,tak veškerá námaha je zbytečná! Já jdu na to už jinak. Právě dneska jsem to dceři dělala! Rordělila jsme vlasy na 4 díly a každý díl sepla zvlášť. Pak jsem zapla kulmu a pramínek po pramínku jsem projela kulmou,když jsem pro projetí viděla na vlase hnídu tak mě zajímalo jestli hnída lupne. A nelupla! Pak když jsem měla celou hlavu projetou tou kulmou tak jsme jí do vlasů vmasírovala olejíček a zabalila do potr. fólie nechala tak 2 hodiny na hlavě a pak jsme jí to umyla! Mám to vyzkoušené a když už to dcera dotáhne ze školy tak tímto způsobem bojujeme. Takže to zkusete a uvidíte! Já osobně jsme spokojená! Dcera má vlasy dlouhé až pod zadek a bylo by mi to líto je nechat ostříhat. Je ale důležité po kulmě dát na hlavu nějaký přípravek a to v případě že je ve vlasech veš!! Aby se zlikvidovala !!!!!!!!!

DOBRÝ DEN,JEN DOTAZ? JAKÝ

DOBRÝ DEN,JEN DOTAZ?
JAKÝ OLEJÍČEK MÁM DCEŘI PAK NA TU HLAVU APLIKOVAT JE TO JEDNO???
DONESLA SI TO ZE ŠKOLY A MÁM TOHO DOST!!!!!!!!!!!!!
JEDEN DEN MÁ HLAVU ČISTOU A PAK ČISTÍME HLAVU KAŽDÝÝÝÝ DEN!!!!!!!!!!!!!POMOC!!
MÁME DLOUHÉ HUSTÉ VLASY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
MĚ VŠE SVĚDÍ,MÁM S TOHO DEPKU!!!!!!!!!!!!!!
´DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚD!!! AHOJ JANČA

Vši

Dobrý den, moje dcera chdí ted na gymnázium a vši měl už po třetí ted je má zas ! Dám vám taky jednu radu vyčesávejta hlavu nad vanou !! Dcera je na tento postup když jí začne svrbyt hlava naučená jde hned vyčesávat hlavu potom mě zavolá a já jí prohlídnu hlavu ! Děkuji že jste tuto radun dala do této stránky ! Moc nám pomohla!!
Naschledanou :D

To je super nápad s tou

To je super nápad s tou kulmou, hned zítra to zkusím, kulmu nemám, ale mám žehličku na vlasy, to bude stačit :-) Díky za radu, celé vánoce jsme lovili vši a jen šla dcera do školy, bojujeme zase. Myslím, že by měli udělat vší prázdniny, naše škola je toho plná a tak jen příjdeme z práce a bojujeme a bojujeme.

Olejíček

Jaký olejíček používáte? Udělala jsem to jako Vy a pokapala jsem dceři hlavu teea tree.... Zítra jdeme něco koupit do Zverimexu a hlavně jemný hřebínek... Je půl jedenácté... po koupání jsem zjistila, že mám já i dcera v hlavě miniaturní lipínky - až lupou jsme zjistily, že jsou to hnidy, vyčesaly jsme na papír i vši.... Je to poprvé, co se mi to stalo a jsem na nervy.... Právě jsem kompletně uklizený byt celý znovu začala gruntovat. Povlečení, polštářky, deky, župany, pyžama...všechno letí do pračky.....

Jak na vši - zaručené!

Na vši si kupte difusil, nastříkejte ho před spaním do vlasů,na hlavu si nasadte gumovou čepici a jděte v tom spát. Druhý den vlasy umyjte šamponem, vezměte žehličku na vlasy a vlasy důkladně všechny vyžehlete! Žehličkou spálíte zbylé hnídy nebo vši, které zásah difusilem nepřežily. Máme tohle vyzkoušené a je to 100% účinné. U dospělých je zaručený účinek vlasy normálně nabarvit barvou na vlasy.

Uz pul roku mam vsi pouzila

Uz pul roku mam vsi pouzila jsem nekolik pripravku a nic nepomoha..duvod je jasny u nas ve skole je jedna velice zanedbavana rodina,matka na sve deti kasle a tak to odnaseji jiny jako napr.ja :( vsi jsou ted strasne moc odolny a nic na ne neplati :(

VŠI ZLIKVIDUJEM

S těma potvorama bojujeme už déle než rok,vyzkoušela jsem výrobky z lékáren,kreré jen tahají z lidí peníze,nás to stálo dohromady víc jak 2000,-kč a nic nezabralo. Mám 2 dcery,takže si to přendávaly pořád dokola. Ale už mám řešení a levné!!! Takže vyžehlit nebo vyfénovat suché vlasy,pak umýt vlasy šamponem na psi a kočky s antiparazitickým účinkem (stojí 48,-kč a mají ho v každé drogerii),ten ponecháme dětem na hlavě 15 minut, přikryjem igelitem a zabalíme do ručníku. Pak opláchnem sprchou a na konec vlasy polijeme octovým roztokem tak, že si do lahve nalijeme čtvrt litru octa a čtvrt litru studené vody. Fakt to zabírá,už měsíc jsme čistý a to jsme to ani neopakovaly!!!

Dneska jsem napsala co

Dneska jsem napsala co používám na likvidaci vší já! A je to zaručené!

PROSIM

Jednou jsem je měla asi v čtvrté nebo třetí třídě.Vím jak vypadají a vím všechno.Zbavila jsem si jich asi až po půl roce.Teď to přišlo zas.Svědí mě hlava a koupili jsme i Paramix a vyčesávala jsem.Nechápu to ....nenašli jsme jedinou hnidu jedinou vešku.Jenomže pak to začalo být horší, našla jsem něco rozmáčklého nemám ponětí, možnmá to bylo jen smetí.Hlava svědila dál.ALE TED ASI UMRU! Zacalo mě svědit i ochlupení a objevovali se něco jako "uhry" ale ne tak doslova.Vyhledala jsem na Google napadení od parazitů a tam jsem našla něco podobného jako mám.Neměla jsem ještě NIKDY pohlavní styk.Každý den se sprchuji a hlavu jsem si taky myla každý den, ale pak jsem usoudila, že se ničí vlasy tak si jí teď myji ob den.Nevím co je to, proč je to, kde se to vzalo.Nejhorší je, že kamarádka má už od prázdnin plnou hlavu hnidů a když jsem jí na to slušně upozornila, že by s tím měla něco dělat už kvůli okolí nejdřív nechtěla.Ted má obarvenou hlavu takže ty hnidy jsou asi už vylíhlé.Dnes učitelka ve škole sdělovala, že se po škole roznesli vši.Proboha, kdo jen může bejt tak bezohlednej a nic s tim nedělat? Ničí mi to život já-už-prostě-nemů-žu.Pořád ke mně kamarádky dávají hlavy, jak mě to jen štve! Vždycky je musim tak jakože " z legrace odstrčit"....prosím poraďte mi co mám dělat s první i druhou věcí, protože s tou druhou nemám absolutní zkušenosti a nevím KDE jsem to mohla vzít ?? To je vážně divny ! Je mi přece jen 13 ! :(((( jsem bezradná ..totálně.
Pište kdyžtak na najdemse35@seznam.cz Budu Vám nadosmrti vděčná...Děkuji <8)

Prosim pomoc

Ahoj mam uz asi 4 mesice vsi a bojim se top rict mamce vbc nwm proc mam totiz strach ze pujdu do hola prosim poradte mi

Neboj se a normalne mamce

Neboj se a normalne mamce rekni mami ja mam vsi a kdyz bude rikat neco s ostrihanim nebo dokonce oholenim tak rekni at koupi sprej na vsi ja ho mela a vazne,pak jsem si cesala (asi po 3 min.)vlasy NAD VANOU a sami padali nektery uz mrtvi a nektery NE ale vypadali pak musis podle navodu pouzivat ale fak ten SPREJ pomaha a neboj se to rict mame;)..

tak dneska si nase 4leta

tak dneska si nase 4leta dcera donesla ze skolky vsi zitra me ceka ta neprijemna vec rici to pani ucitelce samozrejmne do skolky nemuze ale bojim se jak zareaguji ostatni maminky az se treba dovi ze je mame.nikdy jsem se stim nesetkala a ani nevim co je nejucinejsi na ty potvory

V klidu, žádný strach!!!!

V klidu, žádný strach!!!! Každý to může dostat. Doporučuju tak jak jsem psala šampon parasidose, zabírá. A hřeben všivák, v každé drogerii. Hodně štěstí

Vši

Ahojte všichni....měla jsem vši na střední škole, což bylo dost nepříjemné, studovala jsem střední pedagogickou školu a dali mě na praxi k cigánům...Na druhý den už jsem byla zavšivená....Mám dlouhé a velmi husté vlasy, trápila jsem se s tím asi půl roku, před sebou maturitní ples, takže jsem byla totálně vyřízená...Nakonec parádně zabral šampon "Parasidose anti-poux, koupíte v lékárně, stál 250 kč, ale zabral...Potom jen vyčesávat všivákem, hodně štěstí a nevěšte hlavu, každého to může potkat...:)

:(

Mám vši a newim jak to mam rict mamce! uz jsme to skoušeli zničit ale nešlo to,mamnka si myslela že uz je nemám ale já je mám už dlouho...aspon ten jeden rok..Co mam dělat?

co je to za mušky?

ve vlasech se nam objevují mušky,1-2mm velcí,pruhledné tělíčko a křidílka a nesvědi to.použily sme připravek na vši,ale za cas se to vratilo.prosím o radu dekuji.

ma šestiletá dcera před pár

ma šestiletá dcera před pár dny přišla že ji srašně svědí hlava,po prohlédnutí jsem našla kolem sedmi malinkatych vypadajicích jako mini mušky světlé barvy.nikdy před tím jsem ja ani dcera neměla ani vši ani nic podobné.všichni zde píšete o hnidách ve vlasech ja prohledala snad vlásek po vlásku nic jsem kromě těch berušek jak tomu říka má dcera nenašla už jsem ji vysříkala hlavu,čepici na hlavu přes noc, hlava ráno čistá. zajímá mě co by to mohlo byt a pokud opravdu vši když neměla ty hnidy muže se to vrátit?mám z toho hrůzu předem děkuji za odpovědi a rady s pozdravem j.

dobrý den kupte si orthosan a

dobrý den kupte si orthosan a blechy,vši ,atd.........

Ahoj, proti vším docela dobře

Ahoj, proti vším docela dobře pomáhá přípravek se jménem pedicap.V balení naleznete Pedicap OL a ED a ještě hřeben všiváček.Velmi účiný a voní potee tree oleji.Po umytí lze i použít jako repelent.Tee tree olej vážně zabírá!!Doufám že se s nimi nebudete dlouho bojovat

Veš šatní

Nevím jaké má kdo zkušenosti s veškou šatní. Zkouším to hubit všelijak,ale nic zatím pořádně neučinkuje. Může někdo poradit jak na tento nepříjemný hmyz?
Děkuji za rady

Hmm, tak to je opravdu

Hmm, tak to je opravdu vzácnost! Jste si tou determinací jistí? Popište prosím vaše potíže podrobněji.V.

paranit.proti vším

na vsi je velmi dobry paranit-neni nejlevnejsi ale zato likviduje jak vsi tak hnidy zaroven, stoji zhruba 380 kc v baleni je i tzv. všiváček kterym hnidy krasne vycesete,usnadnite si tak praci s vybiranim hnid. rozhodne bych take zkusila zehlicku na vlasy ktera neda hnidám sanci, jen je potreba vlasy vyzehlit dukladne hlavne u korinku, pozor ale aby ste se nespalily, je to boj!!! hlavne kazdy den kontrolovat hnidy a vytahovat , vytahovat. Jsem v tom svama tak snad nam to pomuze!! :)

Ahoj všem,proti vším docela

Ahoj všem,proti vším docela pomáhá Arpalit deo ze zverimexu je to sice na zvířata,ale nám to pomohlo.Jen scháním nějaký repelent,když děti musí chodit denně do školy aby to nedostali znovu.Nic takového neznají u nás v lékárně.Poradí mi někdo?

tee tree oil - je hodně

tee tree oil - je hodně aromatický, voní eucalyptem a vším smrdí

fuj je to hnus

Prosím pomocte.
Vždy když se vracím ze školy tak mi bolí hlava a jsem celá ospalá.
Mám vši a bojím se.Nechci aby se mi něco stalo.už je mám asi já nevim asi tak 3 týdny a oni furt nejsou pryč.hrozně mi to vadí.pořát se škrábat.už je nechci.je to hrozně otravné.prosím vás pomocte mi

Ahoj jak už jsem psala,nám

Ahoj jak už jsem psala,nám pomáhá obarvení vlasů, tak pokud můžeš učiň tak, ale tím to nekončí, musíš si vysvléct všechno povlečení i to v čem nespíš a vyprat ho a pokud možno i vyžehlit. Vydenzifikovat hřebeny, a pokud používáš i veškeré ozdoby do vlasů. Pokud nosíš čepice, šátky atd. tak ty také, dále taky vyprat polštářky a jiné ozdoby které používáš na ozdobu sedačky (potahy, polštářky, larisy....) Vše na co pokládáš hlavu nebo kam ji strkáš. Všude tam mohou být a přežívají i 48 hodin, takže lovu zdar : -)

Vši

Ahoj, tak jsem tady náhodou narazila na vaši diskuzi o vších. Dcerka mi je pravidelně nosí i 3x do roka ze školy. Zkusili jsme všechno možné. Nejvíc mě naštvaly předražené šampony, které jsou k ničemu. Jedniné co nám zabírá stále na 100% je SPREJ na psy a kočky ARPALIT DEO na blechy, vši atd. Koupíte jej ve zverimexu za cca 60kč. Musíte ale postříkat vlasy a pokožku fakt do mokra, pořádně vmasírovat a zabalit tak na půl hodky do turbanu. S dcerkou se přitom sic dusíme, chce to dýchací přestávky, ale dá se to vydržet. Po sundání ručníku vyčesejte hlavu všivákem, vši budou padat mrtvé nebo přiotrávené. Opakujem to tak 3-4 dny po sobě a je po nich. Zabíjí to i vajíčka. Je to sice přípravek pro zvířata, ale myslím, že je neškodný. Zatím jsme v pohodě:).

Ahoj,dcery přinesli ze

Ahoj,dcery přinesli ze školních zařízení vši.Byla jsem totálně neštastná-našla jsem na internetu tvoji radu,sprej na psi koupila a děti postříkala.Když se na hlavu nastříká celý obsah spreje-je to šílený smrad.Ale zabralo to!!!!!!!jenže ve škole mají ostatní děti stále vši,tak ted bych potřebovala nějaký repelent.Nemáš něco zase vyzkoušeného? Přeji hodně úspěchů v dalších bojích.Alena

AK WAY šampón - antiparizotní s insekticidními ....

.... a repelentními přísadami x bodavému a savému hmyzu sice je to pro psy, ale nevadí. Ten na sestru zabral. Vlasy s masírovaným šampónem jsem jí na cca 30 minut zabalila do igelitovýho pytle na odpadky poté spláchla a vši jsem pak vyčesala mrtvé. Teď vybíráme už jen hnidy a používáme Difussil, ptž co kdyby se náhodou chtěly ty vší potvory vyklubat. Zatím je to dobré tak uvidíme.

vši

Ahoj, vší jsem děti zbavovala 2x ..příjde mi dobrej přípravek Pedicul Hermal (100ml cca 160kč) nesmrdí ..a korát je mastnej ..nanáší se to na suchý vlasy tak aby to bylo po celé hlavě ..pořádně vmasírovat do vlasů ..nechat působit min. 10 minut,pak projet po pramínkách ..vyčesat vši,vybrat hnidy ..po cca týdnu zopakovat.My měli uspěch.

Tak to my si je už ze školky

Tak to my si je už ze školky taky přenesli, používáme Ortosan, vši zabil, ale hnidy ne takže nanovo, teď myjeme pravidelně, a dokonce jsem použila barvu.Tak jsem zvědavá, už vytáhnu sem tam hnidu, jednu dvě, ale hlídám to jako ostříž, malá (2) kupodivu vůbec nic, ale té vše dělám pravidelně také. I to barvení vlásky má v pohodě, ona totiž ta barva na dětské vlasy moc nechytá, ale působení na ty vši je stejné jakoby je měla obarvené. Jinak jak znělo ve všech radách chce to měnit ložní prádlo alespoň 2x v týdnu, polštářky, deky (larisy), i prostěradla,hřebeny, gumičky řádně vyprat, já vyprala i sedačku. Ale jak píši odborníci veš bez pokošky přežívá 24-48 hodin. Chce to hlídat hlídat a hlídat, neustále kontrolovat, ale co je to platné když některé maminky na to jednoduše kašlou.

chtela jsem se zeptat jak se

chtela jsem se zeptat jak se jmenuje barva na detske vlasky a kde se kupuje?dcery mi to donesly ze skoly ted jsme daly paranit tak uvidime jak to dopadne.dekuji za odpoved

Žehlička na vlasy také zabírá

Žehlička na vlasy také zabírá

Vši

Zkusím

hezkky den, zjistily jsme tak

hezkky den, zjistily jsme tak před deseti dnama, že mám vši...a pořad to nechce zmizet, vyčesavame umivame psim šamponem..a mamka me chce dneska ostrihat, ale nechci při o me dlouhe vlasy co mam dělat, jakym jinym zpusobem to mam zlykvidovaT? HELP

Zopakuj si češtinu, třeba Tě

Zopakuj si češtinu, třeba Tě neostříhají!

vši

Když nepomůžeš - neraď. To dítě prosí o pomoc. Neznáš jeho podmínky, může psát zoufalé z PC ze školy. Chytrolíni jako ty ho donutí nesvěřit se nikde a trápit se dál...

tak to vypadalo nadějně že

tak to vypadalo nadějně že máme po dvou týdnech čistou hlavu a malá je má zase a už i malej jí měl v hlavě. Leze mi to hezky na nervy, místo capisanem jsem je dnes vydrhla orthosanem, myjeme hlavu každý den, tak jsem z toho nesvá, kde s ty mrchy berou.

Jak se zbavit vší

Několik mých rad z dětských let:

- Každý den vyčesávat všiváčkem (speciální hřeben) nad bílým papírem, po vyčesání prohlédnou hlavu a likvidovat hnídy, které se vyskytují především za ušima.

- Každý den měnit ručníky a ložní prádlo (dost drsné, ale účinné - dva týdny) Je to logické, vlasy se dostávají do kontaktu s polštářem, přikrývkou, prostěradlem, ale i kousavým svetrem, mikinou s kapucí ... atd. je to drsné, kde se ty potvůrky můžou chytnout.

- Použít vhodný prostředek pro jejich likvidaci, poprvé pro likvidaci živých matek, které vesele kladou hnídy ... a podruhé pro jistotu ... pamatujte, že po vyhubení velkým vší, ty malé toho moc nenakladou. Tedy pokud je budete likvidovat každý den.

- Poučte děti, že ve školce či škole nemají dávat hlavičky k hlavičkám dalších dětí a mají mít šaty zavěšeny přes jeden háček vedle sebe. (tohle je asi to nejnáročnější a trochu paranoidní, možná bych to ani nedělal, aby si netropily z vašich dětí ty ostatní legraci) Je to na rodičích!!! Dvacet rodičů zbaví dětí vší a ti jednadvacátí na to hodí bobek a je to jako kolotoč.

Snad Vám to bude alespoň trochu ku prospěchu. Na tyto stránky jsem se dostal, abych se dověděl něco o nových přípravcích proti vším, protože má dcera donesla v žákovské to klasické ... ve škole se vyskytly vši, prohlédněte svým ... ablabla ... Naštěstí nic v hlavičce nebylo .... ale na jak dlouho ... ???

Nepoužívejte agresivní přípravky, které způsobují alergické reakce a můžou poškodit zdraví vašich dětí.

Nej ... se mi zdá paranit ...

a jako prevenci aby je znova

a jako prevenci aby je znova nechytly poradíte co?

Jako prevence může pomoct

Jako prevence může pomoct Pedecap, je to olej, ten hubí vši, a potom je tam šampón, který má odpuzující účinku, takže při výskytu vší v kolektivu ho doporučují používat denně. Taky to zrovna zkoušíme :(

VŠI

Ahojky tak jsme také zjistili,že máme vši já i holka a jsem z toho neštastná nebot nic nepomáhá,ale zkusím ten šampon na psi.Utratila jsem již 400kč za přípravky a nic.Tak tahám hnidu za hnidou.

rada

jsem mela taky vsi a jelikos mame psa tak jsem si umila hlavu psím samponem proti proti blecham vsím a drobnym parazitum tento sampon ve zverimecxu stojí kolem 80 korun, pokud vam ani tohle nepomuze tak si kupte barvu na vlasy toto je definitivní resení me to pomaha jelikos vsi mame ve tride celoročne tak si hlavu barvim pravidelne! tak nazdarek vsi!

a jak se ten šampon jmenuje??

a jak se ten šampon jmenuje??

Achjo

Vši mám skoro každý školní rok .. Je mi 12let .. Velmi mě to už stvě .. Dneska jsem zjistila, že je mám opět .. Je mi už do pláče ... Skoro žádný přípravky nepomáhaj .. :( Nevím co si mám počít .. :(:(JE TO DĚS !!!! nevítě o nějakým supér přípravku kterej vážně funguje?Dáváme do toho hodně peněz a vůbec nezabíraj .. :(

Ahoj

já vím jak na to!Zkuste si koupit šampon Tea tree oil s tytry kapkama a umíjejte si vlasy úplně každý den.Taky si je vždycky před umitím vyčesej takovím speciálním hřebenem.

Ahoj. Zkus si koupit >Full

Ahoj. Zkus si koupit >Full Marks solution< koupis to normalně v lékárně. Snad ti to pomůže. ;)

no ve dvanácti letech bych

no ve dvanácti letech bych ještě moc barvení vlasů nedoporučovala, ale zkus Likvido....

rada

rada je mi te lito skus si obarvit hlavu nebo umit psym samponem potom mi napis jak si dopadla ahoj Monika

vši

mojí dceři 9 let nepomohl ani psí šampon ani barva na vlasy. ty svině lezly vesele dál. Jsem zoufalá. zabírá vmasírovat do hlavy, ocet, francovku, olivový olej, nebo něco na vši z lékárny a nechat celou noc. ale stejně to nezahubí všechny hdídy. takže vybírat vybírat a zase vybírat. je to hrozné. pořád pereme, převlíkáme. nic nedáváme 2x. čepice pereme a dáváme do mrazáku. děláme to už 10 dní a každý den minimálně jednu hnídu co lupne najdeme. Jinak v lékárně jsem na zaručených prostředcích nechala 1000 korun. A nic. stříhat nebudu. Jinak syn má vlasy 3 mm a stejně se drželi jednu po druhé jsem musela vybrat. takže rady typu krátký vlas jsou k ničemu. U nás ve školce je klučina je mašinkou na doraz a přinesl je zase a jak se krásně drží. Chce to pevné nervy

Tohle je můj případ.Den ode

Tohle je můj případ.Den ode dne nacházímmín a ín hnidů, vetšinou všechny mrtvé,ale vždy jedna která lupne tam je. Použivaly jsme Orthosan pak Alpu, žehličku,vždy je potom meju jeste v samponu s tee trea a ta lupkajici se najde. Jen doufám,že je to tím,že ji přehlídnu den před tím. No kazdodení kolotoc. Už se taky bojím,že se budu muset uchýlit k barvení vlásků

Orthosan nefunguje :-(

Orthosan nefunguje :-( Pláču....

Nejsi sama !!!:(

Nejsi sama !!!:(

"šampón proti všiam/vším"

"šampón proti všiam/vším" vyrábí ho tatrachema, výrobné družstvo trnava, ještě je v rohu malé logo "X3 pro - clinic".

tento sampon je uplne na

tento sampon je uplne na hovno :(

ZAbíjí Ortosan i hnidy ?

ZAbíjí Ortosan i hnidy ?

neuvádí se to tam, je to, ale

neuvádí se to tam, je to, ale uvedené na Diffusilu

máme vši poprve, já i dcera,

máme vši poprve, já i dcera, vůbec netuším kde jsme je vzaly, nejspíš z autobusu nebo školky. bojujeme zatím bezúčelně týden, ale zajímalo by mě, jak je to s praním ložního prádla a oblečení, jak často prát. postele jsem převlíkla, ale přece je nebudu prát denně? nemám zkušenosti. prosím poraďte mi.

rada

pradlo menit tak dvakrat do tydne ale jak se vsi vyhubí tak okamzite prevlect a na vsi pomahají psí sampony a barva na vlasy a na hnídy taky

musíte převlíkat každý den

musíte převlíkat každý den hlavně vyprat plyšáky gumičky sponky atd a cesat hřebínkem a vytahovat hnidy vlas po vlase děláme to taky tak hodně štěstí máme je taky

vši žijí a vyvíjejí se pouze

vši žijí a vyvíjejí se pouze na lidské pokožce, na povlečení, nebo oblečení se dostanou pouhou náhodou a ihned se budou snažit dostat zpátky na hlavu.

Jak tak koukám,tak v tom

Jak tak koukám,tak v tom nejsem sám co má vši....3 týdny mě svědila pokožka a tak jsem si říkal že to mám asi tě z šamponu,no a včera večer jsem si všiml jedné potvory,co mi tam dělala neplechu!!! Tak vás prosím,jak bych se toho měl nejrychleji zbavit...děkuji a Šťastný lov...

umij si hlavu psim samponem

umij si hlavu psim samponem funguje to a neboj nesmrdí !

Vši zatracení

My vyzkoušeli loni všechno, utratili jsme 1400 Kč postupně za všechny možné šampony z lékárny, nic nepomohlo. Ten olej nabízí 100% účinnost, ale prd, normálně si tam lezly dál. Parazit....taky nic. Orthosan, šampony na psy taky nic. capissan šampon nic. Už mě to nebavilo. Loni jsme zašli k doktorce a napsala nám na recept nějaký gel na Y nebo J te´d nevím. No a hned to zabralo. Bohužel letos už se to prý nevyrábí a to bylo jediné, co nám pomohlo. Denně pereme lůžkoviny, polštářky z gauče, přehozy, vytíráme, vybíráme hnidy ( kupodivu skoro žádné), ale pokaždé najdu tak 2 živé. Už nemám na to nervy a sílu. připadá mi to k ničemu, akorád peníze jsou v kýblu. nejspíš to někteří rodiče ve škole podceňují a to je pak furt dokola. Ach jo. Jo, dobrej ještě byl difuzil sprey, ale taky to prej už nevyrábí, ty jo, jedniné, co zabíralo už nevyrábí a samý sračičky za 260 kč jo.

Ten gel se jmenuje

Ten gel se jmenuje jacutin....dřív mi jako jediný pomáhal ale teď už mi taky nepomohl..je to prostě boj s těmahle potvorama...

čím to ?

Vší už jsem se zbavila, teda aspon žádnou už nemůžeme najít a hnidy každý den vybíráme a těch už taky tolik moc není. Ale sem tam se ještě podrbu na hlavě, čím to může být ?

reakce na chemii

reakce na chemii

Dobrý den, chtěla bych se

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli je také jedna z možností zbavit se vší tím, že si obarvím hlavu. Někde jsem slyšela, že peroxid obsahovaý v barvě na vlasy zabije vši a tím se jich tak zbavím. Je to pravda? Předem děkuji...

je to skutecna pravda

je to skutecna pravda

Měli jsme s dcerou vlasy až

Měli jsme s dcerou vlasy až po zadek a teď je máme po ramena (obrečeli jsme je teda pořádně, ale nic jiného se nedalo dělat ), barva na vlasy úplně nepomůže jelikož jsme to taky zkusili a za dva dny jsme našli čerstvou úplně malinkatou vešku, takže jenom barva určitě né je to boj na delší dobu. Myslet si že si obarvím hlavu a bude po všem je o ničem a za 4 týdny můžeš barvit nanovo. My jsme zahájili boj to je vše vyprat je nás doma 6 tak je to taková malá hromada, umývat, vyčesávat několikrát denně, taky jsme si vystříkali hlavu difuzilem na psi i obyčejným a za týden vše zopakovat a pak ještě jednou a doufám že už to bude konec. Jsou to mršky a jsou velmi odolné. Tak přeju bodrý lov

asi je to sporné, někdo tady

asi je to sporné, někdo tady v diskuzi tvrdí, že se jich tak zbavíte, někdo tvrdí, že to nepomáhá.

Poslat nový komentář

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.

Více informací o možnostech formátování