9. Leden 2016 - 20:23
Miniaturní "broučci" v koupelně
Dobý den, asi před týdnem jsem objevil v koupelně (přesněji ve vaně) malé černé "broučky" (cca 2 jedince) a od té doby je tam nacházím téměř každý den. Jejich počet pomalu ale jistě roste, dnes jich tam bylo už 5 i přesto, že jsem je začal zneškodňovat Raidem na lezoucí hmyz... Nacházíme je většinou po několika hodinovém nepoužívání koupelny (ráno). Bývají hlavně ve vaně (nejčastěji v blízkosti odtoku) nebo po obvodu vany a na silikonovém těsnění kolem vany a obkladů, ale včera jsem po detailnějším ohledání objevil 3 jedince lézt po spárách obkladů nad vanou (i ve výšce cca metr nad vanou). Myslím si, že jejich výskyt by mohl mít souvislost s nedávným důkladným čištěním obkladů a jejich spár... použil jsem na to totiž savo a parní čistič, ale pravděpodobně jsem to "dojebal", protože poté se začali na některých spárách tvořit úzké prasklinky a malé dírky (o průměru max. 1-2 mm). Snažil jsem se ten hmyz vyfotit, bohužel nemám žádný foťák, takže přikládám alespoň foto pořízené mobilem, který má sice dost kvalitní foťák a doposud jsem neměl problém vyfotit cokoliv ostře, ale ti šmejdi jsou fakt miniaturní (největší jedinec neměl s jistotou více než 2-3mm). Doufám, ze i tyhle ne úplně ostré snímky budou stačit k identifikaci. Předem děkuji za jakékoliv reakce. Robin M.
Obrázek: 
Miniaturní "broučci" v koupelně
Miniaturní "broučci" v koupelně
Miniaturní "broučci" v koupelně
Miniaturní "broučci" v koupelně
Miniaturní "broučci" v koupelně

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Také

Dobrý den, nedávno jsme se přestěhovali do nově zakoupené domu který jsme mimochodem zakoupili tady - http://www.eurobydleni.cz/domy/zlin/ , je poměrně v horším stavu, ale to nám nevadí chceme si ho sami zrekonstruovat, ale mám úplně stejný problém, doufám že při rekonstrukci koupelny se nám jich nějak povede zbavit..

Doufam, ze nekdo odpovi, jsem

Doufam, ze nekdo odpovi, jsem z toho nestastna a nikde na netu nemuzu NIC najit!!!! :-(

malý "Broučči" ve vaně

Zdravím, také se mi vyskytli a nevím, jak se jich zbavit. Chvostoskok to ale není. Budu ráda také za info, jestli s tímto měl někdo zkušenost a ví jak pomoci. předem díky

Prisel jste na to, co to je

Prisel jste na to, co to je ??? mame to v koupelne taky :-(

Poslat nový komentář

Více informací o možnostech formátování