26. Říjen 2010 - 10:47
červi na zdi - hlavně na stropě

nevíte co to je a jak se toho zbavit?, jejich počet se každým dnem zvyšuje a vůbec nevím, kde se berou...:/... i když našla jsem pár zvláštních fleků na zdi, takže by to možná mohl být zdroj. když se natáhnou mají zhruba 2-3 cm. přikládám fotky.

Obrázek: 
červi na zdi - hlavně na stropě
červi na zdi - hlavně na stropě
červi na zdi - hlavně na stropě
červi na zdi - hlavně na stropě
červi na zdi - hlavně na stropě

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na „Uložit změny“.

Mame stejny problem. A

Mame stejny problem. A jelikoz mam fobii z housenek, tak dekuju moc za radu, miluji vas lidi

Mám je taky...

Mám je v pokoji... na stropech... nikde jinde jsem je neviděla. Všimla jsem si ale toho, že mám zničené kousky zdi. Před rokem jsme malovali a tyhle oloupané kousky se objevili až poté, co se objevili ti... škůdci? červi? larvy? housenky? Fakt netuším co to je. Každopádně jsem prostě vzala vysavač a zbavila se jich. Ale pořád se objevují nový a nový. O prázdninách jsem si uklízela pokoj, s tím že všechno uklidím, přesunu, atd... A když jsem se zbavovala plyšáka objevila jsem celkem dost molů. Snažila jsem se je zabít, ale asi nějací zůstali a stvořili? tohle. Vyházela jsem veškeré jídlo, které jsem tu měla. Ať už to bylo moje nebo pro papoušky. Tak uvidím. Žádný zdroj jsem asi ani nenašla. Takže, mohl by být někde jinde než v jídle?

Mám je taky......

Přesně jako většina postižených jsem najednou na stropě viděla bílé červy. Po přečtení diskuzí k tomuto tématu jsem začala hledat příčinu. Mouky, luštěniny a ostatní suché potraviny v dózách jsem zkontrolovala a nic. Pečivo mám v mrazáku, takže tam příčina nemohla být. Najednou jsem si vzpomněla, že úplně naspodu potravinové skříně mám od zimy uložená semena slunečnice, kterými v zimě krmím ptáky. A to jste neviděli! Proděravělý igelitový pytlík, divím se že ještě nechodil. Bylo tam vše od mola počínaje po larvy různých velikostí. Takže další z možností pro stejně postižené.

Kde jsou ty malé mrchy...

Hledám je všude a nikde nejsou. Ale prostě furt někde vylezou. Je mi 11 let. Lezou jenom v mém pokoji. Momentálně tady zatím žádného nevidím. Budu hodně rád za radu. Děkuji.

Kde jsou ty malé mrchy...

Hledám je všude a nikde nejsou. Ale prostě furt někde vylezou. Je mi 11 let. Lezou jenom v mém pokoji. Momentálně tady zatím žádného nevidím. Budu hodně rád za radu. Děkuji.

HiHi..tyhle hajzliky sme meli

HiHi..tyhle hajzliky sme meli taky.. nejdriv sem si vsimla molu a vsak tmavsich a pak cerviku co lezli na strop.. a nakonec to bylo ze stareho tvrdeho peciva co jsem sbirala na zimu pro zvirata.. pecivo vyhodila a bylo po vsem.. ;)

Housenky v Krmivě pro králíka

Dobrý den můžu se zeptat co mám dělat s těmi to bikini housenkami.. doma chovám malého králíčka... A vyskytli se v uzavřeném kyblíku s granulemi pro králíka ... Můžou mu ublížit ??? Jak je mám zlikvidovat

Jsou to larvy molů

Z ničeho nic mi po stěně začaly lést housenky. A díky výše zmíněným radám jsem zdroj identifikovala! Housenky a jejich larvy byly v kuchyni ve skříňce, kde mám mouky. Naivně jsem si myslela, že když mám všechny mouky, cukry a strouhanku přesypanou v plastových dozách s výborným víčkem, k mému překvapení se ty housenky uhlízdily těsně po uzávěr. Takže to chce ne jen poličky, ale i všechny dózy pořádně otřít a zbavit se všeho!

to jsem měla taky.... je to

to jsem měla taky.... je to obyčejný mol... no, jednoduše jsem našla odkud se líhnou a vyhodila to, pak byl hned klid, zmizeli červy, i moli :)) ... ty potvory mi nalezly do kukuřičných hoblin pro moje hlodavce, a do zrní... byli i v potravinách v kuchyni.... vždy jak někde lezly červy, bylo jasné, že někde v okolí jsou v nějakém jídle ... stačí vše prozkoumat a vyhodit... :)))

červíci na stropě

Jsem zoufalá. Již asi měsíc zaznamenávám bílé červíky na stropě.všeoje jsem vygruntovala,deinfekce,hledala zdroje a na nic jsem nepřišla.červse vskytuje stále a jenom na stropě. Bydlím v panelovém domě v 8 patře a nově zatepleném.nemůžu se jich zbavit.Je fakt, že od léta mi v bytělétají takové šedé mušky,které mají taková jakoby prachovitá křidélka. Poradí i někdo co to je? dík za radu

prachovitá křidélka

Prahcovitá křidélka by mohly mít třásněnky.

Housenky

Díky za rady napsané níže... už ty housenky druhým dnem likviduju, dneska jich bylo 16 a furt odněkud lezou na strop.Koncem léta jsem měl ve špajzu pár bílých motýlků, takto bude asi jejich dílo.Jdu najít ten suchý chleba zapadlý pod linkou, nebo z čeho se to líhnou...

Řešení ..?

Dobrý den, taky jsem měla s matkou stejný problém. Vrátily jsme se z dovolené a na stropě v různých pokojích byli červi. Tak jsme si s tím dlouho nevěděly rady, až jsme zjistily, že to leze po zdech nahoru -nečekaně :-)) - v mém pokoji. Zkoumaly jsme to a uklidily kolem toho místa - červi vylézali ze starých, suchých kaštanů. Zkuste se poohlídnout, jestli jste někde nezapomněli něco sušeného, starého třeba pečivo, již zmíněné kaštany nebo něco, z čeho se mohou líhnout moli. My jsme to všechno vyhodili a už po nich nezůstala ani stopa ;-).

Jsou to neškodné housenky

Jsou to neškodné housenky malých motýlků, my jsme je třeba měli doma v sušeném pečivu, stačilo ho vyhodit.

stejný problém

Tak naprosto stejný problm máme i my.Po návratu z dovolené jsem si na stropě všimla těchto potvor, v kuchyni.A nechápu kde se pořád berou, jsou vždy jen na stropě, fakt nechápu kde se berou a taky nevím jak se jich zbavit, nevíte někdo?Děkuji moc

Dobrý den, doma mame asi

Dobrý den, doma mame asi stejný problém. Není na to spíše nějaký přípravek, kam by zalezli sami? Třeba něco připravit, dát to do špajzu a za den by tam byli všichni nalezlí? Děkuji

blchy sametky

Na podzim som sa budila ja a syn stále príšerne doštípaná a rozmýšľala som , či nemáme doma štěnice. Vy ste napísal, že sa Vám to zdá asi ako blchy.
Známi mi hovorili, že to možu byť svilušky, že sa to prisaje na človeka na záhrade. Tomu sa mi nechcelo veriť, nikdy som o tom nepočula a hlavne štípance boli na skrytých miestach, hlavne slabiny a pod. A tak som hľadala blchy. Všetko som vystriekala a vyprala. Nikde nič a stále sme boli poštípaní, príšerne to svrbelo a trvalo to asi 3 týždne. Už som z toho bola na nervy a chcela som zavolať deratizačnú firmu. Potom som z nejakých dovodov prestala chodiť na záhradu a ono to prestalo. A teraz na záhradu chodíme zas a stále máme kľud. Takže naozaj to asi boli tie svilušky, správne sametky , ktoré štípu , keď dozrievajú slivky a to aj vysvetluje prečo ostatní z rodiny neboli poštípaní. My so synom sme na záhrade boli stále. Chcem tým pomocť ostatným, ktorí majú na záhrade tiež tieto potvory a budem rada, keď mi poradíte , či sa s tým dá niečo robiť , alebo tomu predchádzať (samozrejme okrem nechodenia na záhradu), pretože na budúci rok nás to čaká znovu (potom som si spomenula, že už to tak v minulosti bolo). Ďakujem Vám za info

Ze psa může na člověka

Ze psa může na člověka přelézt dravčík, je to taková malá potvora, která není vidět, kouše tak tři týdny, pak zahyne, protože se na člověku nedokáže rozmnožit.

Účinné je provést postřik

Účinné je provést postřik zahrady přípravkem K-OTHRINE, kterým se zbavíte sametek, ale i klíšťat.

výroba hubiče

Vyrobte si jednoduchý a ekologický hubič - dejte vařit do hrnce šlupky z cibule, a odvar smíchejte s octem a solí. Základ je odvar - přidejte do něj přibližně stejný díl octa - a jednu či dvě kávové lžičky soli. Kdyžtak se mě zeptejte na podrobnosti ohledně výroby. Je to smrtící odvar, který je zahubí. Až najdete zdroj, kde se líhnou, jednoduše je podlijte tímto odvarem. Ještě účinněji na ně zapůsobí vařící voda. Naprosto ekologický způsob hubení, možno používat ve spížích. Pokud možno nestříkejte na zeď, a usmrťte červy nasbírané do nějaké krabičky. Jestliže jste ale připravena stříkat na zeď, použijte raději směs, která je bezbarvá /sůl s vodou/ anebo samostatnou vařící vodu.

Kdyžtak se mě zeptejte na podrobnosti. Na vykání netrvám :-)

Chlupy psa se neživí. A

Chlupy psa se neživí. A nemáte tam někde mrtvý, sušený hmyz? Třeba o tom ani nevíte. Ten hmyz může být i za stropem, jim hmyz chutná

fakt nevím .... co bych měla

fakt nevím .... co bych měla udělat, abych se jich zbavila?.... je mi to celkem nepříjemný... zvlášt když nade mnou brouzdaj, když spím a ani nevím, co jim tam nahoře může chutnat - na stropě nic pořádně vidět není a jestli je něco nad stropem, tak to snad ani nechci domýšlet.... :D ... to je něco pro moji bujnou fantazii :D ...díky za Vaše reakce....

Oni se vyskytují daleko od

Oni se vyskytují daleko od jejich zdroje potravy, a to hlavně v tomto stádiu a v době před zakuklením. Tzn. v ložnici jsou spíš omylem, tam (pokud jak píšete, nemáte nic čím by se živili). Najdete je ve spíži, nebo v místě, kde můžou být nějaké potraviny (psí granule, semena rostlin - suchá vazba, apod..). Larvy v ložnici zlikvidujte a zkuste pohledat jinde, určitě budete úspěšná.

Pokud v ložnici máte

Pokud v ložnici máte kožešiny, nedivím se, oni se jimi totiž živí.

kožešiny nemáme.... máme ale

kožešiny nemáme.... máme ale psa... je možný, že živí jeho chlupama? ale jsou opravdu jen na stropě a vysoko na zdech.... je to pro mě fakt záhada....

poradili byste mi, jak se

poradili byste mi, jak se jich nejlépe zbavit? díky moc

Právěže, z nich se vylíhnou

Právěže, z nich se vylíhnou miniaturní motýlci připomínající moli.

děkuju, popisem by to sedělo,

děkuju, popisem by to sedělo, ale vůbec nechápu, proč nám lezou v ložnici a ne v kuchyni, resp. nikde jinde... v kuchyni jsem viděla kdysi jen motýli.

...

také se nám to objevilo na stropě a zdi, po pátrání jsme zjistili že matka má ve skřínce krabičku s ořechy, která byla plná těchto potvor.

ZAVÍJEČ PAPRIKOVÝ alias potravinový mol

Milují vlhko asi máte v ložnici větší teplo a vlhko, to potřebují k vývinu takže když bude sucho tak uschnou a nevylíhnou se

Poslat nový komentář

Více informací o možnostech formátování